Kurz w czasie malowania modelu!!! Wielki problem!!POMOCY

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez FERRER » Śro Mar 07, 2007 6:19 pm

Ja kupuje coś w tym stylu
w sklepach z akcesoriami lakierniczymi (mieszalnie lakierów samochodowych)

http://www.tradetec.pl/product_info.php ... a40e1afe96

http://www.tradetec.pl/product_info.php ... a40e1afe96
Image
Awatar użytkownika
FERRER

Miejscowość: Kalisz

Koledzy,,, zaczynam działac...

Postprzez domuzyn » Czw Mar 08, 2007 11:23 pm

Witam serdecznie..
Koledzy zaczynam budowac komore do malowania. Jak na razie mam projekt. Jutro i w nastepnym tygodniu będę buszował po marketach w celu kupienia niezbędnych mi elementów...
Jeśli się uda i da jakiś efekt to na pewno umieszczę na forum rysunki z dokładną instrukcją :-)))
Powiem że mój pomysł jest dośc nowatorski. Ale na metodize prób i błędów mam zamiar osiągnac swój cel :-))
Trzymajcie kciuki.. :-))

Dominik
domuzyn

Miejscowość: Pomorskie

Postprzez Juru_2.0 » Śro Lip 25, 2007 2:55 pm

a nie mozna wyjsc na ogrod/balkon ?? :P
Janusz Kulig 1969-2004 Nie Zapomnę!!
Juru_2.0

Miejscowość: wieden

Postprzez xenomorph » Pon Lis 19, 2007 4:19 pm

Witam wszystkich.
Powiem wam, że posiadam taką komorę, lakiernię do malowania właśnie w pokoju, ale za bardzo to ona nie spełnia roli, bo co z tego, że po pomalowaniu i zamknięciu kurz się nie osadza na modelu, jak podczas malowania, niestety cała przednia ściana musi być otwarta, bo inaczej nie dałoby się nic w środku zrobić, no i podczas malowania tak czy inaczej kurz jest zasysany do środka, ewentualnie sam wlatuje i jak najbardziej osadza się na modelu, tworząc piękną warstwę farby z drobinkami kurzu, pyłu... Może ściereczki faktycznie pomogą, jeszcze nie próbowałem...Pozder
Awatar użytkownika
xenomorph

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Macio4ever » Śro Lis 21, 2007 9:02 pm

Ja mogę tylko powiedzieć, że różnica na korzyść lakierni jest bardzo duża. Sam zrobiłem i korzystam. Oczywiście nie można wyeliminowac wszystkie bo lakiernia ciągnie powietrze z pomieszczenia ale jest o niebo lepiej. Druga sprawa, ze musi mieć odpowiedni ciąg...
Macio4ever

www.macio4ever.net

---------------------------
First Man Than Machine
Awatar użytkownika
Macio4ever

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Rafhart » Śro Lis 21, 2007 11:18 pm

Z waszych wypowiedzi można wywnioskować że kurz jest problemem , sam mam zamiar zbudować i pomalować swój pierwszy cywilny pojazd od wielu lat więc jestem ciekaw efektów. Maluje akrylami więc sądzę że nie będę miał aż takich dużych problemów.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez xenomorph » Śro Lis 28, 2007 9:17 pm

Generalnie, czytając większość postów ze "strefy 1/24" doszedłem do wniosku, że kurz nie jest aż tak dużym problemem, ponieważ po malowaniu i tak szlifujemy, polerujemy i oczywiscie woskujemy. Czyli model mamy prawie jak lusterko, bo przecież nie ma idealnej powierzchni.
Czekam, na paczuszkę z pastami Tamiya, więc zdam relację, jak wygląda kasta, po polerce nimi...A jak wczesniej napisałem, również mam problem z osadzaniem się kurzu podczas malowania. Jedynym ratunkiem chemia...
Awatar użytkownika
xenomorph

Miejscowość: Olsztyn

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości