Porsche Carrera GT V2 (Tamiya 1/24)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Porsche Carrera GT V2 (Tamiya 1/24)

Postprzez draz » Nie Mar 11, 2007 7:16 pm

Zmotywowany wątkiem Wojtka z jego CGT postanowiłem zabrać się za swoje. Prawdopodbnie będzie ono czarne, z wnętrzem bliżej nie określonym, może czerwone, może zielonkawe, może niebieskie, może białe, ale na pewno z kalką imitującą wzór "czegoś" - jeszcze nie wiem czego, bo kalka nie doszła, ale wg producenta jest to 'elephant'. A dlaczego V2 - bo jest to już druga odsłona tego modelu w moim wykonaniu.

Na początek, z racji tego że nie ma blach, zabrałem się za silnik.

Tak wygląda większość elementów silnika w wykonaniu Tamiyi:

Image

Niestety mały zonk na początek budowy, zapodziałem gdzieś wiertła i frezy, a chciałem nawiercić kilka otworków, żeby trochę okablować silnik.
Cóż, jutro wyprawa do miasta, wiertełka 0,3, 0,5 i 0,7 i do dzieła.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez szesnastak » Nie Mar 11, 2007 10:15 pm

Widzę, że powoli rusza seria budowy Carrery GT na naszym forum.
Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na kolejną aktualizację.
Już sobie wyobrażam jak będzie wyglądać druga Carrerka w twoim wykonaniu (jak już pierwsza była ładna).
Również mam Carrerkę, i jak patrzę na wasze rozpoczynające się relację, to też mam na nią chęć (ale na razie sobie odpuszczam bo jeszcze nie dokupiłem do niej dodatków).
;o)
Na warsztacie:
Lamborghini Gallardo - Fujimi - 25%
U.S. Ttuck with "Baywatch" trailer - Italeri - 35% (chwilowy zastój)
szesnastak

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Klakierek » Nie Mar 11, 2007 11:03 pm

Też zamierzam pilnie śledzić poczynania z Carrerą :)
Bardzo mi się ten model podoba i zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić go sobie :D ale na razie pilnie pracuje nad Beetlem 8-)

P.S. Draz jeszcze raz wielkie dzięki za flocka
Awatar użytkownika
Klakierek

Miejscowość: Częstochowa [K.M. Rozbitek:]

Re: Porsche Carrera GT V2 (Tamiya 1/24)

Postprzez mongoose86 » Nie Mar 11, 2007 11:14 pm

draz napisał(a):Cóż, jutro wyprawa do miasta, wiertełka 0,3, 0,5 i 0,7 i do dzieła.

Na Mikołowskiej (Katowice) jest już otwarty sklep firmowy huty beldon(pewnie wiecie ale dokończe), przez dłuższy czas był zamkięty-->remont. Można tam dostać wiertła od 0,19 średnicy w zwyż, są też niepełne rozmiary, typu 0,23 czy 0,25. Wogóle fajny sklep- wygląda bardziej jak sklep Versace albo Armani a nie sklep z wiertłami :)
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez draz » Nie Mar 11, 2007 11:44 pm

Klakierek, spoko, nie ma za co. Carrerke jak najbardziej polecam do zakupu.

Mongoose - właśnie tam jadę. Sklep faktycznie robi wrażenie, sklep z wiertłami, ale odwalony lepiej niż nie jeden jubiler. Drewno, metal, szkło - chciałbym tak mieć w domu. A sprzedają tam wiertła i inne podobne.

Wracając do modelu - jak sie jakiś model drugi raz robi, to jakoś tak szybciej leci (a może to z doświadczenia wynika) i do instrunkcji nie trzeba zaglądać. Wie się już, na co zwrócić uwagę.

W każdym razie:

Silnik trochę poklejony, jutro będzie wiercony.

Image

Image

Jak widać, zamist przyklejać cały osprzęt razem z paskiem napędzającym różnorakie koła na silniku, wyciąłem same kółka a pasek zrobię z jakiegoś materiału. Będzie ciut lepiej wyglądało - ale to tylko dla samej radości z budowy, bo i tak jakby się nie wytężać, to i tak się tego nie zobaczy. Zakleiłem i zaszpachlowałem także dziury, który były widoczne w, jak przypuszczam, alternatorze, jakiejś pompie i innych.

Następnie poszpachlowałem szwy na karoserii - z doświadczenia wiem, że lepij je lekko przeciągnąc rozcieńczoną szpachlówką, niż potem żałować.
Zaszpachlowałem także ślady po wypychaczach na spodzie pokrywy silnika.

Image

Image

Image
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez portalus » Pon Mar 12, 2007 10:49 am

Patrząc na zdjęcie maski to żeśmy się kolego nie dogadali – jak działaliśmy przy 350Z trzeba było wspomnieć o tym – info oc co dokładnie mi chodzi na PW.
Zaczyna mi się to auto coraz bardziej podobać i wkrótce chyba go w końcu zakupię.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez draz » Pon Mar 12, 2007 12:37 pm

Hmm, szczerze mówiąc, to nie wiem do czego nawiązujesz. A PW nie dostałem, bo miałem skrzynkę pełną.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez draz » Pon Mar 12, 2007 3:56 pm

Mniej więcej rok temu MiniMan powiedział coś w stylu "powiedz proszę, że okablujesz choc trochę ten silnik". Ja odpowiedziałem, że nie ma co okablować. Myliłem się.

Image

Image

Image

Image

Dojdą do tego jeszcze przewody ze świec zapłonowych, ale je będę wklejał już po pomalowaniu, bo to ze zdjęć w dużej mierze jest tylko poskładane na sucho do zdjęcia.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez wf » Pon Mar 12, 2007 5:16 pm

idziesz jak burza... :D
Awatar użytkownika
wf

Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez Biesiadnik » Pon Mar 12, 2007 5:28 pm

Na razie nie jest źle ale też nic nadzwyczajnego nie widzę ;o) Najbardziej ciekawi mnie to wnętrze :) Czekam aż pomalujesz ten silnik i przewody :)

Ps: Jak tam zakupy się udały :?: Watro się wybrać :?:
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Postprzez frugoman » Pon Mar 12, 2007 11:43 pm

Ale tempo narzuciłeś, konkurencja z budki obok będzie musiała się napocić ;o) Czy te kabelki nie są ciut (no dosłownie ciut) za grube? A propos koloru to ja tą brykę widzę w zielonym butelkowym metaliku, z tapicerką w kolorze kasztanowym. Albo Brilliant Orange z Tamki. Ostatnio wszystko zaczynam widzieć w brilliant orange.. :lol:
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez NAOMI » Wto Mar 13, 2007 8:30 am

Myśle, ze czeka nas kolejna wspaniała lekcja modelarstwa, a w efekcie kolejnego super wykonania modelu. Czekam cierpliwie na dalsze relacje z budowy. Draz, czy przewidujesz w tym modelu świecące reflektory?
Na warsztacie:
Citroen Xsara WRC; Monte Carlo'06 - 65%
Awatar użytkownika
NAOMI

Miejscowość: Włocławek

Postprzez draz » Wto Mar 13, 2007 9:56 am

wf napisał(a):idziesz jak burza... :D

Eeee, samo się składa. A roboty nie ma przy tym za dużo. Chociaż, hmm, 3 godziny ponad nad tym siedziałem.

Biesiadnik napisał(a):Ps: Jak tam zakupy się udały :?: Watro się wybrać :?:

Jasne. Kupiłem 2 * 0,3, 2 * 0,52, 0,7 i 0,82. Muszę przyznać, że jak na profil sklepu, oraz męską obsługę, to jest bardzo sympatycznie. Nawet się uśmiechają jak się wchodzi. Bardzo fajny sklep.

frugoman napisał(a):Ale tempo narzuciłeś, konkurencja z budki obok będzie musiała się napocić

Eee, po co, przecie nie o to biega. Zresztą ja dopiero zacząłem, silnik tylko poskładałem.

frugoman napisał(a):Czy te kabelki nie są ciut (no dosłownie ciut) za grube?

Hmm, mogą być niektóre ciut za grube. Ale to nie mają być przewody elektryczne, tylko predzej coś z płynami albo powietrzem. Zresztą, ma ładnie wyglądać, a czy to będzie ciut za grube czy nie, to narazie się tym nie przejmuję.

frugoman napisał(a):A propos koloru to ja tą brykę widzę w zielonym butelkowym metaliku, z tapicerką w kolorze kasztanowym. Albo Brilliant Orange z Tamki. Ostatnio wszystko zaczynam widzieć w brilliant orange.. :lol:

Heh. Butelkowy metalik. Ja bym takim na ulicę nie wyjechał. Ale pomarańcz, zwłaszcza metaliczny, by mi się podobał.

NAOMI napisał(a):Draz, czy przewidujesz w tym modelu świecące reflektory?

Szczerze powiedziawszy, chyba zrezygnuję z tego pomysłu. Chodzi o to, że jeśli riobię diody w modelu, to namęczę się przy nich, napocę, kasy też to trochę zje, a te diody załączam dwa razy - do zdjęc na forum , i na zawody :). A całą resztę czasu stoją z wyłączonymi. Dlatego sens tego rozwiązania okazał się być dla mnie nikłym. Chyba, że zrobiłbym go włączany na podczerwiń. Z pilota. ale upchąć tam odbiornik, diody, baterię i całą resztę, zwłaszcza, że miejsca mało, mogłoby być problematyczne.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez draz » Wto Mar 13, 2007 12:21 pm

Czas ma małą aktualizację.

Pomalowałem wszystko podkładem i Aluminium z Alcalda. Niestety, przez to, że podkład wyszedł niezbyć gładki, całoś wygląda trochę sztucznie. Ale da się to znieść.

Zamieniłem także jeden z drucików na kawałek cyny 0,7mm. Bedzie lepij wygladać.

Image

Image
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez Biesiadnik » Wto Mar 13, 2007 5:11 pm

Osobiście zastanawiał bym się nad tym pomarańczowym kolorkiem ;o)
Pewnie już szukałeś po necie fotek itp ale jak by co to zamieszczę tutaj parę. ;o)

Image
Image
Image
Image

Osobiście wybrał bym któryś z powyższych ;o)
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości