Porsche Carrera GT V2 (Tamiya 1/24)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez Pietrek. » Sob Kwi 28, 2007 1:58 pm

Na końcu grubszej igły kapnij do środka delikatnie Maskolem ;o) Przerabiałem to kiedyś i Maskol przyblokuje siłownik dzięki czemu klapa sie nie zamknie ;o)
Awatar użytkownika
Pietrek.

Postprzez d5mzywcz » Sob Kwi 28, 2007 4:09 pm

michal.s napisał(a):A propo SM czyje to Ferrari F1 2000 ?

Numer ma być jutro w sklepach ale ciekawy jestem czy to może Maciek zrobił :?:

Witam,

owszem, to Ferrari jest moje. Zdjęcia z budowy robione pożyczonym aparatem, nie miałem wtedy własnego i w ogóle pojęcia jak je robić. Teraz już trochę się zapoznałem z aparatem i jakoś mi czasem coś wychodzi...
Pozdrawiam
Maciek Żywczyk
Image
d5mzywcz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez draz » Nie Kwi 29, 2007 9:59 am

Z racji braku Gunze 157 pomalowałem całość Gunze 2 - Black. Wszystko wydawało się OK, dopóki nie porównałem tego z 157 z Nissana 350Z. Jest mniej czarny - bledszy jakiś taki i bez głębi

Image

I teraz mam zgryz - nie daje mi to spokoju, czy tak to zostawić, czy kupić Gunze 157 które będzie pięknym kolorem czy kupić czarny z palety Zero dedykowany Porsche i po którym nie wiem czego się spodziewać.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez modelman » Nie Kwi 29, 2007 10:20 am

uuuuu szkoda :( a tak pięknie położony :D pięknie ci idzie nie mam słow :oops: oczy mi wypala ta piękność :shock:
modelarsto to niezła zabawa
modelman

Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez michal.s » Nie Kwi 29, 2007 10:29 am

Zdecydowanie trzeba go zmienić, C2 jakiś taki nijaki jest na karoserie nie pasuje, C157 zdecydowanie lepiej wygląda.

Zero też można spróbować, ale jak mówisz nie wiadomo co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Nawrotek » Nie Kwi 29, 2007 12:41 pm

sorry za offtopa ale można kupić w Polsce farby zero?

Eurocopter ec-135 ADAC 1:32

;D
Awatar użytkownika
Nawrotek

Miejscowość: Świdnica

Postprzez portalus » Nie Kwi 29, 2007 12:49 pm

Daruj sobie Zero i zostań przy Gunze - nałożysz kolejną warstwę i po sprawie.
Zero są chyba nie do dostania w Polsce.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez draz » Nie Kwi 29, 2007 2:05 pm

Dobra. To kolor trzeba zmienić. Największy ból, że u Padrebooks nie ma 157 i trzeba zamowić.

W każdym razie na modelu są już 2 warstwy czarnego i jedna werniksu, więc musi wylądować w krecie albo płynie hamulcowym.

Na razie Zero (niedostępne w Polsce) sobie odpuszczę, bo nie wiadomo co to będzie za czerń.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez draz » Pią Maj 18, 2007 10:05 pm

Ostatnio miałem mało czasu, pisanie pracy, niebawem obrona. Myślę o robieniu dr więc też się trzeba zaangażować no i na modele mało czasu zostaje.

Jednak udało mi się podłubać przy wnętrzu - zrobione na 90% - pozostało dodać pasy i zapięcia oraz poprawić flock na dywaniku.

Nawiązując do tego zdjęcia:

Image

Zwaloryzowałem deskę rozdzilczą ile się dało:
- dodałem oczywiście fototrawione lico stacyjki :),
- na lewo zaraz obok zegarów - z el. fototrawionych zrobiłem jakieś pokrętełka,
- na konsoli środkowej na wzystkie guziki ponaklejałem el. fototrawione,
- na górze, tam gdzie są 2 guziki, dodałem jeszcze jeden - oczywiście fototrawiony, którego Tamiya nie uwzględniła,
- na prostokątne przyciski nakleiłem kawałek kalki - ten paseczek na ich górze,
- we wlotach powietrza poza ich zwashowaniem - dodałem suwaki regulacji kierunku nawiewu - blaszki (teraz widzę że na bocznych też muszę dodać),
- po stronie pasażera wylądował front schowka (część z zestawu S27)
(może jeszcze dodam jedną wajchę do kolumny kierowniczej)

Image

Podnózki i pedały zamieniłem el. z zestawy S27 oraz wycieraczki wyflokowałem (musze poprawić - nie wszędzie dobrze zakryło)

Image

Poskładałem do kupy i prezentuje się tak:

Image

Image

Jescze musiałbym dodać coś do boczków drzwiowych, ale nie ma już co.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez Walercik » Pią Maj 18, 2007 10:37 pm

Draz bardzo bardzo fajnie. Ilość detali powala. Kawał dobrej roboty. No nawet nie wiem co napisać bo wszystko jest super. Czekam na dalszy przebieg prac.
Image
WIP Ferrari:FXX,F430,F430 Challenge,599 GTB
Awatar użytkownika
Walercik

Miejscowość: Lublin

Postprzez modelman » Sob Maj 19, 2007 9:28 am

No yyyy ten :shock: zatkało mnie :shock: cudo dudo cudo 8-) tw detale i dbałość o szczegóły powala na kolana :shock:
powodzenia w pracy dr?? :twisted:

Piszemy bez błędów ortograficznych oraz dbamy o jasne przesłanie naszych wypowiedzi.
draz
modelarsto to niezła zabawa
modelman

Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez portalus » Sob Maj 19, 2007 9:29 am

Dałeś czadu z tym wnętrzem.
Pasy oczywiście będą? – nie myślałeś o tym aby zrobić je 5/6 punktowe, fotele są do tego przygotowane. Do boczków drzwiowych to można chyba tylko dodać klawisze elektryki szyb.
U mnie wnętrze jest w kompletnej rozsypce, częściowo pomalowane i do retuszy ale mam nadzieję wkrótce trochę nadgonić – reszta malunku i kalki. Jak się wyrobię to wieczorem zapodam zdjęcia.
PS
Mam część, z którą nie wiem co zrobić – taki krążek o nr 18.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez draz » Sob Maj 19, 2007 10:13 am

No to cieszę się, że robi wrażenie.

Pasy oczywiście będą - jakżeby inaczej, jednak zwykłe. Szczerze powiedziawszy wogóle nie przepadam za "szelkami" w zwykłych samochodach. CGT to ekskluzywny samochód na drogę - tym bardziej nie widzą mi się w nim wielopunktowe pasy.

Jak oglądam zdjęcia boczków - to jeden knyfelek jest tylko po stronie kirowcy i do tego trzebabby przerobić trochę ten cały boczek. A można dodać do nich takie malućkie plakietki - chyba od airbagów - tuż nad podłokietnikiem.

Co mnie zaczęło najbardziej zniechęcać przy pracy nad CGT - karbon! Strasznie nie chce mi się już nim obkładać, chlastać to na małe kawałki itd. Ehh.

Co do częśći 18 - mały krążek - była na ten temat debata modelarska na AF - jak wiadomo, Carrera GT jest też dostepna jako poskładany model w skali 1/12, a że ramki z częściami itd są projektowane komputerowo, wystarczy tylko je przeskalować do odpowiednij skali, więc i dla 1/12 i dla 1/24 są to te same formy. W płycie podłogowej na "lewej stronie" jest taki sześciokącik (a nawet dwa), mające służyć przykręceniu modelu do podstawki. Ten krążek nr 18 albo jest dystnasem pomiędzy modelem a podstawką, albo naklejony na ten sześciokącik mocuje nakrętkę w modelu aby można było przykręcić doń śrubę.

Wczoraj rzuciłem okiem na wątek portalusa - spróbuję zrobić te kolektory od podstaw. Raz się żyje.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez szesnastak » Sob Maj 19, 2007 11:51 am

Nie no, wnętrze po prostu powala na kolana jakością wykonania.
Podoba mi się bardzo dobrana kolorystyka.
A co do karbonu, to się nie dziwie, ale bez karbonu była to by w ogóle inna Carrera GT.
Czekam na kolejne postępy przy budowie modelu.
;o)
Na warsztacie:
Lamborghini Gallardo - Fujimi - 25%
U.S. Ttuck with "Baywatch" trailer - Italeri - 35% (chwilowy zastój)
szesnastak

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez wf » Sob Maj 19, 2007 2:19 pm

draz napisał(a):...- spróbuję zrobić te kolektory od podstaw. Raz się żyje.

O! ciekawe czego zamierzasz użyc?
Ja do tych kolektorów wykombinowałem drut aluminiowy o różnych grubościach używany do formowania drzewek bonsai. Jest miękki i nie sprężynuje.

2 mm gruby można w palcach kształtowac, nie ma ryzyka pocharatania powierzchni szczypcami.
Awatar użytkownika
wf

Miejscowość: bydgoszcz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości