JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez wf » Pon Cze 11, 2007 11:44 am

tornado napisał(a):
draz napisał(a):Jeśli chodzi o BMF - to jest niestety problem tego produktu - z czasem pęka i staje się bezużyteczny. Roziwązaniem jest kupienie świeżego kawałka, niespękanego, i trzymanie go jedynie na płaskim, bez jakiegokolwiek zagięcia. Albo nowy akrusz pociąc na mniejsze, np. 3 i wtedy problem zaginania zniknie.
Wystarczy tę folię parę razy podnieść do góry, tak ze się arkusz lekko wygnie i cała już pęka.

Folię kupiłem niedawno w Austrii, przyszła pocztą w bardzo sztywnym opakowaniu i tak przeleżała do wczoraj, wiec raczej nie było okazji do jej pogięcia. Jednak nie wiadomo co się z nią działo wcześniej i w jakich warunkach leżakowała :roll:

W tym wypadku można zastosować zwykłą folię kuchenną i klej adhezyjny, wychodzi znacznie taniej i bez problemów z marszczeniem
Awatar użytkownika
wf

Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez tornado » Wto Cze 12, 2007 7:58 pm

Ogólnie żałuję, że okleiłem okna folią a nie pomalowałem farbką, ale myślę sobie skoro wszyscy zachwycają się nią to i ja spróbuję :roll:

Tymczasem podsufitka jest prawie gotowa, zrobię jeszcze jakieś wykończenia na brzegach i wokół okien i powinno być gites :)

Image

PRZEPRASZAM zapodziałem gdzieś oryginalne zawiasy drzwi .placze: Skleiłem i pomalowałem je już jakiś miesiąc temu, no ale gdzieś wsiąkły :kwasny:
Wobec tego wykonałem je od podstaw, użyłem do tego celu kawałki plastikowej rurki, trochę płytki polisterynowej i odpady z ramek, a oto efekt:

Image
Image

Sprawdziłem jak się spisują - działają poprawnie :banan: Troszkę jeszcze je wzmocnie i już tak zostawię. Narazie zawiasy są zamontowane do kasty i drzwi na sucho:

Image
-------------------------------------------------------
Image
tornado

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez tornado » Pią Cze 15, 2007 7:18 am

Doszedłem do wniosku, że okien od wewnątrz nie będę wykańczł uszczelkami, przyznam się że miałem obawy o uspaćkanie szyb klejem :oops: Natomiast uszczelki wkleiłem w otwory na drzwi, pod sufitem umieściłem lusterko i budę połączyłem z podlogą. Zamontowałem silnik i tylne zderzaki, no i całość postawiłem na kołach:

Image
Image
Image

W masce silnika przybyły reflektory :) przymiarka na sucho:

Image
Image
Image
Image
tornado

Postprzez tornado » Pią Cze 15, 2007 2:55 pm

Prace idą pełną parą, podłączyłem przewód paliwowy z pompki paliwa do rozgałęźnika gaźników (w pompce kieliszek jest tymczasowy bo mam zamiar dać przeźroczysty, ale to jak taki skombinuję), wykonałem także instalację hamulcową (przód) i trochę elektryki. Nie zwracajcie uwagi na szparę pomiędzy kastą a przednią ścianą w komrze silnikowej, w tym miejscu będzie uszczelka i to zasłoni.

Image
Image
Image
Image
tornado

Postprzez tornado » Nie Cze 17, 2007 10:56 pm

Pod maską przybyły filtry paliwa i powietrza, cięgno gazu oraz tabliczki znamionowe. W komorze silnika praktycznie zostało tylko zakamuflować uszczelką szpary i wykonać drobne retusze.

Image
Image

Następnie zabrałem się za montaż podnośników z szybami, oczywiście wszystko jest ruchome :mrgreen: Fotki przedstawiają fazy opuszczania szyby:

ImageImageImage

Do pdwozia zamontowałem już wydech, a w przednich reflektorach umieściłem żarówki. Pokrywę silnika przytwierdziłem już na stałe, a do niej zderzaki. Fotek tych podzespołów narazie nie zrobiłem bo model jest cały wypalcowany i muszę go najpierw wypucować, a tego już mi się dzisiaj nie chciało robić :oops:
Image
tornado

Postprzez draz » Pon Cze 18, 2007 8:11 am

Genialne.

Kiedyś na Discovery leciał program gdzie facet odnawiał właśnie Jaguara. Gdyby zdjęcia były robione na tle jakiegoś usyfionego warsztatu, można by pomyśleć, że to relacja z restaurowania oldtimera.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez tornado » Pon Cze 18, 2007 10:52 pm

Tymczasem markerem pomalowałem przednie klosze kierunkowskazów, które wcześniej podkleiłem folią chromowaną (odwrotną stroną), dzięki niej wygląda jak by od spodu było lustro.

Image

Pomalowałem i zamontowałem wycieraczki, z początku myślałem że są nie w tą stronę, ale okazało się, że ten typ tak ma :lol:

http://images11.fotosik.pl/84/8f0837598a012870.jpg

Porobiłem również drobne korekty w malowaniu pod maską, między innymi zmyłem benzyną łby srób na dmuchawie i malnąłem je ponownie. Lewe drzwi są już prawie gotowe, zostało w nich przykleić zewnętrzną chromowaną obramówkę. I tu właśnie mam problem, mianowicie wszystkie okna okleiłem folią BMF, w tym przypadku niebardzo mogę oklejać ramki gdyż ruchoma szyba może ja zedrzeć. Alcladem pomalować jej nie mogę bo będzie bardziej błyszczący niż folia, jeszcze pomyslę nad tym, może uda się dobrać jakiś srebny kolorek :roll: Do końca budowy mdelu jeszcze trchę, ale już teraz pozwoliłem sobie zrobić małą sesję zdjęciową. Prawdopodonie wiecej fotek nie będzie w tym temacie, po ukończeniu budowy modelu wrzucę je odrazu do galerii.
A teraz zapraszam do oceny, słowa krytyki mile widziane :)

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImage
Image
tornado

Postprzez tornado » Śro Cze 27, 2007 11:12 pm

Mdel już ukończyłem, zostało tylko pomalować jeden spryskiwacz bo niechący zmazałem farbę podczas polerowania :kwasny: a zobaczyłem to dopiero na fotkach :oops:

ImageImageImageImage

Ps.
Do obejżenie wiecej fotek zapraszam do galerii:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... 662#259662
Image
tornado

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość