JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez tornado » Wto Maj 22, 2007 10:44 am

frugoman napisał(a):Ale wypasik, wygląda jak żywy! Wybrałeś już kolor nadwozia? Zostaje czerwień, czy może zaszalejesz z jakimś metalikiem?

Dzięki za pochwały :)
Co do koloru, to zostaję przy czerwonym. Zacząłem już malować saprayami TS-8, Jak do tej pory zużyłem 4 puszki, a i to nawet nie starczyło na pomalowanie wszystkich elementów nawdozia :( Co gorsza zapasy tego koloru skończyły mi się, a także na hurtowni i w sklepach :cry: Natomiast na zamówienie dostawy mogę spodziwać się najwcześniej pod koniec czerwca :cry: Wobec powyższego dzisiaj postanowiłem przemalować wszystko oprócz klatki sprayami Motip'a (Daewoo 73L). Kolor jest bardzo zbliżony do TS-8, dlatego nie będę odklejał silnika z osprzętem od klatki aby ją przemalować.
-------------------------------------------------------
Image
tornado

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez frugoman » Wto Maj 22, 2007 12:43 pm

Farbkę TS8 powinieneś znaleźć w tym sklepie:
http://www.zabawki-modele.pl/catalog/in ... 83238a4c78
Prowadzą sprzedaż wysyłkową, lub na miejscu w warszawie w Blue-City. Są niestety dość drodzy, ale za to mają baardzo dużo kolorów na miejscu. Ja nie zaryzykowałbym używania Motipów-jeden nieuważny ruch i odprysk gotowy, moje nerwy są za słabe ;o)
Wracając do Jaga, to jak napisałem na drugim forum mam małe wątpliwości co do wyglądu całości modelu w tej skali po ukończeniu-no ale nigdy nie widziałem na żywo nic większego niż 1:24. Na razie wyciągasz z niego co się da. Siedzenia będziesz malował, czy okleisz jakimś materiałem?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tornado » Wto Maj 22, 2007 9:21 pm

frugoman napisał(a):Farbkę TS8 powinieneś znaleźć w tym sklepie:
http://www.zabawki-modele.pl/catalog/in ... 83238a4c78
Prowadzą sprzedaż wysyłkową, lub na miejscu w warszawie w Blue-City. Są niestety dość drodzy, ale za to mają baardzo dużo kolorów na miejscu.

Dzięki za link do sklepu :)
Zdążyłem już się przekonać, że to co jest dostepne na stronie sklepu, wcale nie odpowiada stanom magazynowym. Najczęściej jest tak, że zamawiam w sklepie a oni dopiero z hurtowni, a tam, no właśnie a tam świecą pustkami :( Bywa też że kupuję 4 spraye, a przysyłają mi tylko jedn bo wiecej nie mają :(

frugoman napisał(a):Ja nie zaryzykowałbym używania Motipów-jeden nieuważny ruch i odprysk gotowy, moje nerwy są za słabe ;o)

Nie wiem skąd masz takie obawy :roll: Skleiłem dosć sporo trucków i sporą ich część malowałem właśnie sprayami "Motip". Modele mają już po kilka lat a lakier ma się bardzo dobrze :) Muszę nadmienić, że modele trucków wielokrotnie strtowały w konkursach/festiwalach, a wiec były narażone na uszkodzenia lakieru w transporcie i w czasie ekspozycji.

frugoman napisał(a):Wracając do Jaga, to jak napisałem na drugim forum mam małe wątpliwości co do wyglądu całości modelu w tej skali po ukończeniu-no ale nigdy nie widziałem na żywo nic większego niż 1:24. Na razie wyciągasz z niego co się da. Siedzenia będziesz malował, czy okleisz jakimś materiałem?

No cóż, blaszek nie uświadczysz w tej skali, a przynajmniej mi o takich nic nie wiadomo, pomimo to sądzę, że można wystrugać z tego wcale niezły model :) W mojej kolekcji posiadam między innymi trzy zestawy ami-ciężarówek w skali 1:16, długość takiego zestawu to ponad 115 cm. :!: a jednak wcale nie wyglądają na "zabawkowe", co wiecej niejednokrotnie startowały i wygrywały konkursy :) Proponuję wiec poczekać z osądem do końca budowy modelu, przyznam się, że też jestem ciekawy efektu końcowego.
Co do foteli, to wciaż rozmyślam nad tym czy aby je okleić :roll: Jeżeli to uczynię, to tylko bardzo cienką delikatną skórą, a takiej jeszcze nie zdobyłem :(

Wracajac do modelu, większość elementów nadwozia pomalowałem dwukrotnie Motipem, a oto efekt:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
tornado

Postprzez draz » Wto Maj 22, 2007 10:10 pm

Dołączam się do obaw co do Motipa. Ale jestem pełen nadziei, że będzie OK. Lakier wygląda póki co bardzo fajnie.

Co do obklejenia siedzeń skórą: Hiroboy ma sporo tego, np TO, ale na model w skali 1/8 to trzebaby kilku arkuszy, co tanie nie będzie. Choć w zasadzie taki 1/8, 1/12, 1/16 teoretycznie powinien byc dłużej składany. A Tobie widzę idzie ekspresowo :).
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez tornado » Wto Maj 22, 2007 11:53 pm

Dzięki draz za linka :)
Ps.
Prace przy modelu idą eksprsowo bo przeznaczam na to średnio 8 godzin dziennie.
Image
tornado

Postprzez tornado » Czw Maj 31, 2007 11:12 pm

Po małej przerwie spowodowaną wyjazdem służbowym powróciłem do Jaguara :) Pomalowałem podwozie na czarny półmat i wyciąłem z zamszu wykładziny na podłogę:

Image
Image

Następnie zabrałem się za deskę rozdzielczą, w realu zegary na niej są wypukłe
Image

Niestety producent wykonał tablicę zupełnie płaską. Wobec tego obwódki zegarów wykonałem z cyny i przykleiłem CA, a na koniec wszystko pomalowałem:

Image
Image

Podłogę i wnęki na nogi okleilem czarnym zamszem, uważam że wyszła mi nawet całkiem niezła wykładzina :) Wszystko tymczasowo poskładałem na sucho do kupy i wyszło mi cos takiego:

Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez tornado Pią Cze 01, 2007 7:04 am, edytowano w sumie 2 razy
Image
tornado

Postprzez draz » Czw Maj 31, 2007 11:20 pm

Super. Chciałbym to zobaczyć na żywo.

Ładny kolor na siedzeniach.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez portalus » Sob Cze 02, 2007 9:11 pm

Tak sobie dzisiaj przeglądam ten temat i zajarzyłem, dlaczego nie dostaję potwierdzeń o odpowiedzi – jeszcze się tutaj nie zameldowałem – co niniejszym czynię.
Mam wrażenie, że zdjęcia robisz z lampą bo te chromy we wnętrzu biją normalnie po oczach.
Na fotce oryginału wygląda to bardziej aluminiowo lub na szczotkowana stal.
Co to za zamsz? Nadaje się to do 1/24?
Malowanie wygląda prima sort – u mnie ostatnio puszek nie uświadczysz. Jakieś tam stare zapasy mam ale zostaję przy MM i coraz częściej Gunze oraz ZERO – wszystko z aero.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez tornado » Nie Cze 03, 2007 10:38 pm

portalus napisał(a):Tak sobie dzisiaj przeglądam ten temat i zajarzyłem, dlaczego nie dostaję potwierdzeń o odpowiedzi – jeszcze się tutaj nie zameldowałem – co niniejszym czynię.

Nie wiem co się dzieje, ale ja dostałem tylko jeden raz powiadomienie na @ o odpowiedziach w moim temacie, z innych tematów wcale nie dostaję. Nie wiem też dlaczego, ale wczytanie strony (tak się dzieje tylko na tym forum, a internet mam 6 Mega) trwa średnio 3 minuty :evil:

portalus napisał(a):Mam wrażenie, że zdjęcia robisz z lampą bo te chromy we wnętrzu biją normalnie po oczach.
Na fotce oryginału wygląda to bardziej aluminiowo lub na szczotkowana stal.

Zgadza się, fotki robione są z lampą błyskową a elementy chromowane są porowate.

portalus napisał(a):Co to za zamsz? Nadaje się to do 1/24?

Zamsz kupiłem u szewca, wyrabia z niego buty. Obawiam się, ze do 1:24 będzie ciut za grubawy :roll:

portalus napisał(a):Malowanie wygląda prima sort – u mnie ostatnio puszek nie uświadczysz. Jakieś tam stare zapasy mam ale zostaję przy MM i coraz częściej Gunze oraz ZERO – wszystko z aero.

Dzięki za opinię :) Na codzień też maluję modele aero przeważnie lakierami samochodowymi. Natomiast przy rozmiarach Jaguara miałem obawy czy aby nie zostawie jakieś smugi, dlatego postanowiłem malować sprayami.
Image
tornado

Postprzez tornado » Czw Cze 07, 2007 10:18 pm

Dzięki za Wasze opinie :) :piwo:

Tym razem pobawiłem się z tylnym zawieszeniem. Tylne amortyzatory z zestawu to totalna porażka:

Image

Doszedłem do wniosku, że nie mogę tak ich zostawić. Odciołem koncówki, wyrzuciłem oryginalne i dorobiłem własne teleskopy, sprężyny nawinąłem z drutu i złożyłem do kupy, a na koniec pomalowałem:

Image

Praktycznie zmontowałem już całą zawiechę, w planach mam zamiar wykonać jeszcze przewody hydrauliczne i pare pierdółek:

Image
Image
Image
tornado

Postprzez tornado » Sob Cze 09, 2007 10:03 pm

Trochę pobawiłem się z tylnymi kołami, narazie zamontowane są na sucho:

Image
Image
Image

Dzisiaj wziąłem się za dmuchawę, oryginalna wyglądała trochę kaszaniasto:

Image

więc wyciąłem w niej niby to siatkę i zstąpiłem ją inną, a oto efekt:

Image

We wnętrzu Jaguara przybyły głośniki, kolumna kierownicza z kierownicą, pedały, dźwignia zmiany biegów i hamulca ręcznego.

Image
Image
Image
tornado

Postprzez draz » Nie Cze 10, 2007 11:31 am

Dmuchawa wygląda super. Jak prawdziwa. Jeszcze przydałoby się te łebki śrubek zrobic z jakiegoś el. fototrawionego.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez tornado » Nie Cze 10, 2007 10:47 pm

draz napisał(a):Dmuchawa wygląda super. Jak prawdziwa. Jeszcze przydałoby się te łebki śrubek zrobic z jakiegoś el. fototrawionego.

Łby są wytłoczone na dmuchawie, bądą pomalowane. Nie jest ich wiele, ale w oryginale też za wiele ich nie ma:

Image

Tym razem zabrałem się za oklejanie kasty folią chromowaną BMF. Przy tej czynności namordowałem sie co nie miara a to dlatego, że folia którą kupiłem jest cała popękana :kwasny: Praktycznie jak udało mi się odkleić pasek 5 cm w jednym kawałku to radowałem się co nie miara :mrgreen:
pechowa folia:

Image

Tak wiec kawałek po kawałku, aż w końcu okleiłem całe ramy okienne:

Image
Image

W markecie kupiłem bardzo cienki kawałek irchy, mam zamiar z niej zrobić wewnętrzne poszycie dachu. W zasadzie myślałem nad nieco innym kolorem wysciółki, ale jak to mówią - z braku laku i kit dobry :mrgreen:

Image
Image
tornado

Postprzez draz » Nie Cze 10, 2007 11:29 pm

Co do tych nitów - można malować. Można nawiercić i wsadzić tam coś ciekawszego. Ale maska i tak będzie zamknięta pewnie i nie będzie widać, więc w sumie robota niepotrzebna.

Jeśli chodzi o BMF - to jest niestety problem tego produktu - z czasem pęka i staje się bezużyteczny. Roziwązaniem jest kupienie świeżego kawałka, niespękanego, i trzymanie go jedynie na płaskim, bez jakiegokolwiek zagięcia. Albo nowy akrusz pociąc na mniejsze, np. 3 i wtedy problem zaginania zniknie.
Wystarczy tę folię parę razy podnieść do góry, tak ze się arkusz lekko wygnie i cała już pęka.

Ta ircha - to jaki market i jaki dział w tym markecie?
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez tornado » Pon Cze 11, 2007 12:10 am

draz napisał(a):Ta ircha - to jaki market i jaki dział w tym markecie?

OBI - dział motoryzacyjny.

draz napisał(a):Co do tych nitów - można malować. Można nawiercić i wsadzić tam coś ciekawszego. Ale maska i tak będzie zamknięta pewnie i nie będzie widać, więc w sumie robota niepotrzebna.

Maska ma być otwierana, ale i tak pewnie większość czasu model będzie stał z zamkniętą maską :roll:

draz napisał(a):Jeśli chodzi o BMF - to jest niestety problem tego produktu - z czasem pęka i staje się bezużyteczny. Roziwązaniem jest kupienie świeżego kawałka, niespękanego, i trzymanie go jedynie na płaskim, bez jakiegokolwiek zagięcia. Albo nowy akrusz pociąc na mniejsze, np. 3 i wtedy problem zaginania zniknie.
Wystarczy tę folię parę razy podnieść do góry, tak ze się arkusz lekko wygnie i cała już pęka.

Folię kupiłem niedawno w Austrii, przyszła pocztą w bardzo sztywnym opakowaniu i tak przeleżała do wczoraj, wiec raczej nie było okazji do jej pogięcia. Jednak nie wiadomo co się z nią działo wcześniej i w jakich warunkach leżakowała :roll:
Image
tornado

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości