[Warsztat] VeilSide Supra Combat V-II - 1/24 Aoshima

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

[Warsztat] VeilSide Supra Combat V-II - 1/24 Aoshima

Postprzez Lipek » Sob Cze 02, 2007 2:09 pm

Zabrałem się za kolejnego cywila. Tym razem to Toyota Supra od Aoshimy.
Do tej pory powycinałem z ramek części które w pierwszej kolejności będę malował. Zostały także oszlifowane ze wszelkich nierówności, choć na bank coś gdzieś przeoczyłem.

W pierwszej kolejności silnik:
Image
Image
Image

Koła to dla mnie zagadka :|
Image
Image

W środek idą tarcze hamulcowe z zaciskami.

Na podwoziu znalazł się napis, którego już ni ma:
Image

Reszta części:
Image
Image
Image

Fotele odlane razem z pasami:
Image

Wszystkie elementy mają już podkład Base White od Gunze. Nakładanie podkładu było zgadywanką: czy ja już tutaj położyłem podkład? Z tego względu że wszystkie elementy są w kolorze białym :/ poza elementami chromowanymi.

Ps. przepraszam za fotki ale lepiej mi się nie udało :(
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Miejscowość: Świnoujście

Postprzez portalus » Sob Cze 02, 2007 8:12 pm

Kolejny japończyk, jakoś mnie one nie ruszają - ale może kiedyś.
Relację będę śledził uważnie ponieważ mam nadzieję zobaczyć coś innego i ciekawego w tym zalewie włoszczyzny i germańców jaki mam u siebie.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez Lipek » Pią Cze 08, 2007 11:21 am

Jako że czasu troszkę więcej mam a termin obrony "ienżeta" zbliża się nieuchronnie, by się odstresować pogrzebałem trochę przy modelu. Silnik zrobiony i złożony w całość. Bez żadnych waloryzacji, prosto z pudła. Kolor to metalizer MM Magnesium. Reszta części podwozia też pomalowana i polakierowana, teraz schnie. Fotki postaram się dać wieczorem. Na razie prezentuję silnik.

Image
Image
Image
Image
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez Badlook » Pią Cze 08, 2007 11:52 am

Nono, jedno z autek, które kocham. Supra.
Osobiście podoba mi się poziom wykonania, ale brakuje mi kolorku na silniku, np. czerwony filtr poowietrza oraz ciemnoszara pokrywa zaworów. Twoja wersja Supry jest to wersja tuningowana, więc filtr jest stożkowy, i pokrywa jest inna, ale to nie przeszkadza w tym, żeby miała ona taki kolorek :

Image
Zdjęcie z http://www.toyotasupra.republika.pl
Badlook

Miejscowość: Kamień Pomorski

Postprzez Lipek » Nie Cze 10, 2007 11:09 am

Dzięki Badlook za fotkę poglądową, ale jednak pozostałem przy pierwotnej wersji silnika ;) . Wszystkie elementy podwozia już zmontowane i na swoim miejscu.

Image
Image
Image
Image
Image

Fotki z nałożoną budą:
Image
Image
Image
Image

Teraz myślę nad kolorem kasty, na początku miał być perłowy biały, ale jakoś mi przeszło, czerwonego i czarnego też nie chce robić. Coś wymyśle ;) Do tego muszę zrobić otwieraną maskę, do tego modelu dali maskę luzem :|
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez INsejn » Nie Cze 10, 2007 12:03 pm

Musisz wstawić intercooler, bo oczywiście nie wiem czemu nie dali w tym modelu go, tylko chłodnica jest. A przecież widać, że jest to wersja Turbo a nie NA.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Miejscowość: 3city =Gdańsk=

Postprzez Lipek » Nie Cze 10, 2007 11:08 pm

INsejn napisał(a):Musisz wstawić intercooler, bo oczywiście nie wiem czemu nie dali w tym modelu go, tylko chłodnica jest. A przecież widać, że jest to wersja Turbo a nie NA.

Moje pojęcie o motoryzacji ogranicza się do włożenia kluczyka do stacyjki, i sprawdzenia poziomu oleju w silniku, w najgorszym wypadku zmiany koła ;) Co to to jest ten intercooler i ewentualnie gdzie ma być? (można się śmiać ;) )
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez INsejn » Nie Cze 10, 2007 11:39 pm

Intercooler chłodzi powietrze sprężone w turbosprężarce. IC jest przed chłodnicą.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Miejscowość: 3city =Gdańsk=

Postprzez Badlook » Pon Cze 11, 2007 5:23 pm

Lipek napisał(a):Dzięki Badlook za fotkę poglądową

Ależ proszę ja ciebie, zajrzyj jeszcze tutaj:

http://toyotasupra.republika.pl/mk4zdj.htm

Myślę że te zdjęcia mogą ci pomóc.
Badlook

Postprzez Lipek » Wto Cze 12, 2007 12:23 pm

Na pewno pomogą, szczególnie w doborze koloru kasty :)
I mam taką małą prośbę: chce zrobić otwieraną maskę a nie wiem jak do tego się zabrać :/ Ma ktoś, albo wie gdzie jakaś "instrukcja" jest dostępna? Będę niezmiernie wdzięczny :)
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez Badlook » Wto Cze 12, 2007 5:39 pm

Witaj
Tutorialka znalazłem dla ciebie, co prawda jest on na temat zawiasów bagażnika ale przy masce jest ta sama zasada

http://www.briansmodelcars.com/tutorials/tutorial/49

Myślę że pomogłem.
Badlook

Postprzez Lipek » Wto Cze 12, 2007 9:28 pm

Dzięki dzięki po sto kroć dzięki za pomoc :) Już korzystam z tutoriala, jutro postaram się dać fotki z postępów prac :)
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez Lipek » Śro Cze 27, 2007 2:50 pm

Wysiłki nad otwieraną maską nie powiodły się :( Okazało się że jest za mało miejsca na zawiasy w komorze silnika :/ . Maska będzie zdejmowana.
Za to zabrałem się za kastę. Na początek pomalowałem ją Base White Mr. Gunze. Jednak po tym nie widziałem czy wszystko zostało pokryte podkładem, za to powychodziły wcześniej niewidoczne ryski. Po ich usunięciu kastę pokryłem Gray Primerem Model Mastera, a po wyschnięciu szarego podkładu nałożyłem Base White.
Kolor kasty to Grigio Titanio od Zero Custom Paints. I tu zauważyłem u siebie pewien sukces, mianowicie farbę położyłem nie łapiąc przy tym żadnych baboli i nie robiąc żadnych zacieków :D . Także na farbę będę od razu kładł lakier :) .
A teraz kilka fotek kasty. Spojler, progi i lusterka będą w kolorze czarnym.
Image
Image
Image
Image
Image
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez Lipek » Sob Cze 30, 2007 11:58 pm

Od ostatniej aktualizacji trochę się pozmieniało :) Po pierwsze i najważniejsze to to że obroniłem inżyniera na Akademii Marzeń tzn Akademii Morskiej w Szczecinie, a po drugie z tego powodu robie sobie wakacje i poświęcam się modelarstwu :) .
Wnętrze Toyoty postanowiłem zrobić na niebiesko-czarno. Niebieski to Marine Blue Model Mastera położony za pomocą areo, czarny to Chaos Black Citadela położony tradycyjnie pędzelkiem ;) .
Image
Image
Image
Image
Image

Podłoga dostanie czarny flock.

Uszczelki na kaście to X-1 Tamiyi, a linie łączenia to Black Ink Citadela. I tutaj odkryłem że kładąc Black Inka na linie, i wyjeżdżając na boki, nadmiar farby można ściągnąć Thinnerem Pactry, na farbie od Zero Paint nie ma nawet smug po ścieraniu nadmiaru Inka :) .

Image
Image
Image

Zostało jeszcze polakierować wszystko i prawie koniec.
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Postprzez escalde » Nie Lip 01, 2007 8:28 am

Bardzo fajnie i szybko Ci to idzie. Ten Twój słynny czarny wraz z wprawą rąk i pędzelkiem wygląda jak zwykle świetnie. Gratuluje cierpliwości przy desce.

No a przede wszystkim..

Lipek napisał(a):Od ostatniej aktualizacji trochę się pozmieniało :) Po pierwsze i najważniejsze to to że obroniłem inżyniera na Akademii Marzeń tzn Akademii Morskiej w Szczecinie

..serdecznie gratuluje!

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
escalde

Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości