Volkswagen Golf III

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Volkswagen Golf III

Postprzez RMK » Nie Cze 10, 2007 4:31 pm

jako że skończyłem czerwonego mk2 ... (może ktoś go pamięta) po dość burzliwej przeszłości , to wracam do golfa 3. Nie zakładałem tutaj tematu ale robie go już długo z dużymi przerwami , teraz wkleję zlepek postów ze zdjęciami z innego forum.

18.11.2006:

Jako że mk2 schnie , tzn już bym mógł się za niego zabrać ale nie mam potrzebnych mi materiałów , powoli zabrałem się za mk3 :P , dziś t.j 18.11.2006 start. Zacznijmy od początku , jako że model ma stać na imitacjach felg th-line , które nie dawno zakupiłem na allegro (dzięki Maćku ) , główkowania jak zamontować te felgi było sporo , wkońcu doszedłem do wniosku że przykleje na super gluta . Jako że decyzja zapadła zabrałem się za podwozie , najpierw tylne amorki , jako że tarcz nie będzie widać to ich nie zmieniałem - planowałem to . Amortyzatorów również nie będzie widać ale dla własnej satysfakcji i treningu pomaluje je i zobaczym co wyjdzie. Podwozie to podkład mr. surfacer 1200 , maskowanie wydechu itd. Kilka rzeczy w silniku i pomalowane humbrollem - jestem b. zadowolony z maskowania bo wyszło mi conajmniej dobrze - godzinka roboty. Amortyzatory skrócone o 6mm każdy , co daje mniej więcej 12cm 1/1 po to by nadkola ładnie leżały na felgach. Można by to uznać za air-ride bo przy takim setupie nie pojeździłby (to co widać na fotkach , to narazie przymiarka , ale tak to ma wyglądać :D ) . To by było na tyle jak na dzień roboty. Fotki ciemne bo robione przy stucznym świetle wieczorem.

ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage

21.11.2006:

Tymczasem , wydech na swoim miejscu , może pokuszę się jeszcze o jakieś przypalenia :D , najgorsze było maskowanie , gdyż wydech był jedną częścią razem z podwoziem :( , ale 2 dni maskowania i myślę że efekt jest zadowalający ? również skróciłem tym razem przednie amortyzatory , poszły w podkład już , tylne , zostały pomalowane tarcze , ale same sprężyny jeszcze nie , to tylko podkład. Fotki :)

Image Image Image Image

28.11.2006:

No to kolejna aktualizacja :
Przedwczoraj zrobiłem przednie zawieszenie , wszystko jest już poskładane ewentualnie można jakieś małe poprawki nanieść bo jeszcze nic nie jest przyklejone. Zawieszenie jest obniżone tak jak miało być - kołami można skręcać :] - wszystko jest zamontowane tak jak w instrukcji było napisane , tylko poprzerabiane niektóre części - aha wielkie dzięki dla Czykiego za pomysł z przerobieniem wachacza żeby się ładnie wszystko spasowało. Został jeszcze tylko tył do poskładania , felgi są przyklejone i nie będą się kręcić , ale i tak by było ciężko przez niski zawias. Wczoraj pomalowałem model podkładem :) Gunze Sangyo Mr. Surfacer 1000 - wyszło pięknie , lecz nie na tym się skończyło , potem pomalowałem model X13 metalic blue z Tamiyi. Wszystko by było pięknie tylko zupełnie mi z czaszki wyleciało że farbę trzeba rozmieszać <ściana> dlatego kolor wyszedł granatowy , ale jak zdałem sobie z tego sprawę to zmatowiłem karoserie papierem 2000 i dzisiaj pomalowałem od nowa już dobrze rozmieszaną farbą. Co odziwo piękny metalic wyszedł , ziarno naprawdę trzyma skale , pięknie się mieni ale co najlepsze to praktycznie zero paprochów mi się poprzylepiało - jednak opłacało się zmyć podłogę przed malowaniem. Model jeszcze czeka jeszcze bezbarwny i polerka. Odrazu mówię że nadkola , progi , może i listwy będą czarne :) (sory za długi post ) no to fotki :

Image
Image
Image
Image

09.06.2007:

hah , spadłem na przedostatnią stronę WIP z modelem :P. Nie było się czym chwalić .. lakier niebieski się spartolił ... pomalowałem 2 raz ... bezbarwny kupa... dobra zmyłem całą farbę i od nowa - teraz sobie myślę hmmm cczarnoo niech będzie , pomalowałem ... PRZEPRASZAM wyszła hahaha... no to model poszedł w kąt na długi czas , ale ja nie lubię robić nic na siłę . Wczoraj tak sobie pomyślałem że fajnie byłoby go zrobić .. ale niechciałem już seryjnego mk3 ... więc najpierw zrobiłem to co najgorsze i czego najbardziej się bałem , przednie lampy MK4Look , wyszło myślę że całkiem nieźle , nie są przyklejone , tylko tak osadzone ... jeszcze muszę je dopracować i ustawić ładnie :) zastanawiam się nad wersją black. Potem wygładziłem nadkola z nakładek , oraz wygładziłem przedni zderzak (jeszcze do poprawki) , w planach mam jeszcze badlook'a :) i jedno dzisiejsze foto :

Image

No i dzisiaj :

Kolejna aktualizacja , światła przednie już zostały przyklejone na stałe , szkiełka przykleję na końcu , pomysł Czykiego by wkłady lamp były z MK4 a szkła z Golfa III okazał się trafiony ... dlatego tak zostaje i jest fajnie dopasowane. Odbłyśniki wymagają jeszcze podmalowania , ale nie będzie żadnych zmian typu czarne wkłady itd. Jeszcze tylko wyszlifować szarą szpachle tamiya do ubytków i podkład na te miejsca nałożyć i można malować. Fotki :
Image
Image
Image
Image
Image
Na warsztacie :
Volkswagen... :D
RMK

Miejscowość: opole

Postprzez RMK » Czw Cze 14, 2007 4:40 pm

modelik po lakierze , naciągnięte opony ... odrazu uprzedzam teraz polerka , bezbarwny , polerka :)

Image
Image
Image
Image
Image
Na warsztacie :
RMK

Postprzez INsejn » Czw Cze 14, 2007 9:54 pm

To ty masz czas jeszcze na modele ? :) Mnie to juz Forza 2 wciągnęła całkowicie :lol: Co do modelu fajnie wygląda na tych felach. Czekam na dalsze foty.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Miejscowość: 3city =Gdańsk=

Postprzez RMK » Pią Cze 15, 2007 12:30 am

hehe INsejn daje rade bo xlive gold mi się skończył :P ale kupie niedługo nowy kod to liczę na małą ustawkę z Tobą 8-) corrado w garażu odpicowane czeka :lol:
Image
Na warsztacie :
RMK

Postprzez RMK » Śro Cze 20, 2007 12:17 pm

Lakier już z grubsza wypolerowany... miałem mega problemy z bezbarwnym , ale jakoś go wyprowadziłem... i jestem zadowolony z efektu , teraz tylko pasta Fine , Finish , Wosk... no i bałem się odrywania maskowania z progów i tylnej dokładki ale wyszło nad wyraz dobrzę :)

http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... dj0003.gif
http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... dj0002.gif
http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... dj0001.gif

a tutaj wnętrze , dorobiłem tyły foteli bo były strasznie wielkie dziury które strasznie szpeciły , przy okazji zrobiłem zagłówki na wysięgnikach . Na podłodze jest wykładzina , nie jest to flock , ale jest lepsze nawet , można malować i nie ucieka tak jak flock. Zapięcia pasów również zrobiłem , ale zastanawiam się nad samymi pasami czy je robić :roll: Muszę jeszcze porobić przyciski na desce roździelczej i tym podobne bajery.

http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... dj0005.gif
Image
Na warsztacie :
RMK

Postprzez michal.s » Śro Cze 20, 2007 1:56 pm

Te czarne progi na dole kasty rozumiem że mają być czarno matowe ?

Czemu więc, najpierw nie pomalowałeś całości na czerwono, później clearem, nie wypolerowałeś i dopiero na samym końcu nie zrobiłeś tych czarnych progów ?

Powinno się w to ten sposób zrobić, w tej chwili jak zaczniesz kastę traktować papierem ściernym i pastami polerskimi będziesz musiał strasznie uważać na te czarne progi :?

Trochę nie od tej strony się za to zabrałeś, ale czekam na efekty po polerowaniu :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez RMK » Śro Cze 20, 2007 5:10 pm

Właśnie tak Michale zrobiłem , albo źle mnie zrozumiałeś , albo źle to ująłem , model jest wypolerowany .. teraz tylko dokończyć i wosk. Tutaj lepsze zdjęcia po polerce :

http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... CF0016.gif
http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... CF0015.gif
Image
http://i37.photobucket.com/albums/e54/R ... CF0013.gif
Image
Na warsztacie :
RMK

Postprzez michal.s » Śro Cze 20, 2007 5:14 pm

teraz tylko pasta Fine , Finish

To mnie zmyliło :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez scigi » Czw Cze 21, 2007 1:27 pm

Bardzo podobają mi się felgi które masz w nadkolach swojego golfa. Myślę że będzie z tego kolejny piękny model. Pozdrawiam.

PS. Może zna ktoś adres sklepu w którym mógłbym zakupić takie lub podobne felgi?
Levin|Silvia
Awatar użytkownika
scigi

Miejscowość: Wąbrzeźno

Postprzez Kazik » Czw Cze 21, 2007 3:33 pm

Może zna ktoś adres sklepu w którym mógłbym zakupić takie lub podobne felgi?

niewiem czy takie same ale podobne napewno na www.hiroboy.com
Kazik

Miejscowość: Warszawa

Postprzez RMK » Pią Cze 22, 2007 11:48 am

kolejna aktualizacja .. chyba ostatnia przed finishem. Wnętrze skończone , detale na desce roździelczej zrobione , biegi i ręczny zamontowany , ramka wokół biegów chromowana. Buda również skończona , uszczelki szyb , linie podziału , wszystko zrobione. Teraz tylko powklejać co trzeba i koniec.

Wnętrze:
Image
Image
Image
Image

a tutaj reszta :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Na warsztacie :
RMK

Postprzez RMK » Wto Cze 26, 2007 7:00 pm

Image
Na warsztacie :
RMK

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość