Williams FW13B Tamiya 1/20

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Williams FW13B Tamiya 1/20

Postprzez wojtek_j » Nie Lip 08, 2007 7:28 pm

Ponieważ zakończyłem 599-kę mam spokojne sumienie wrzucając kolejny model na warsztat.
Cos ogólnie jestem ostatnio modelarsko pobudzony, nie wiem czy to dobrze, czy może źle ?
Wracając do modelu - to klasyka Tamiyowskich modeli F1. Oryginał startował w sezonie 1990, i co ciekawe w tym samym roku powstał model.
Dlatego też do cudów techniki nie należy, będzie sporo dłubaniny, na ale dlatego jest w tym modelu jakiś urok.
Co ciekawe białe elementy kalki są w kolorze lekko żółtym, nie wiem czy to zamierzone było, tym bardziej że na tym samym arkuszu są inne kalki już w "normalnym" białym.
Model będzie wykonany prosto z pudła, może jakieś kabelki na silniku - zobaczymy.
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez wojtek_j, Pią Lip 13, 2007 2:22 pm, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam
Wojtek J.
wojtek_j

Postprzez portalus » Pon Lip 09, 2007 8:15 pm

Robi się ciekawie.
Co jest zastanawiające to to czy wykorzystasz w tym modelu swoją metodę cieniowania modelu – jeśli tak to pokaż proszę poszczególne etapy.
Kierowcę już wybrałeś - T. Boutsen/R. Patrese?
Kadłub w tym szarym podkładzie utwierdza mnie w przekonaniu, że F1 ma własności aerodynamiczne cegły.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Postprzez wojtek_j » Pon Lip 09, 2007 10:30 pm

Cieniowania używam tylko do cywili, poniewaz moim zdaniem jest to jedyna metoda na urealnienie modelu. Nie za bardzo można je pobrudzić/ukurzyć itp.
Co innego to WRC i F1. Tu można poszaleć.
Poza tym tego typu modele składają się nierzadko z wielu kolorów no i oczywiście kalek, co spowoduje że ewentualny cień może znacznie się różnić pod ich warstwami.
Kierowca to Patrese, jednak kierowcy nie będę malował, nie umiem robić figurek, a nie chcę stworzyć potwora.
Tak, aerodynamika w F1 z początku lat 90-tych była daleka od bolidów które teraz widzimy w GP.
Choć przyznam, że obecne autka F1 zdziwaczały, coraz bardziej są podpobne do .......... Statuły Wolności. Do końca lat 90-tych było całkiem ciekawie, a teraz wystaje z nich jakieś coś, zupełnie jak z Czeronego Października.
Co to jest wogóle ? Jakieś zabezpieczenie przeciw oblodzeniu ?
To tyle żartów.
Pozdrawiam
Wojtek J.
wojtek_j

Re: Williams FW13B Tamiya 1/20

Postprzez frugoman » Wto Lip 10, 2007 7:47 am

wojtek_j napisał(a):Cos ogólnie jestem ostatnio modelarsko pobudzony, nie wiem czy to dobrze, czy może źle ?

To przychodzi falami, ja potem zwykle rzucam wszystko w kąt na 2-3 tygodnie ;o)
Według mnie bryła tego bolidu przypomina...tukana :lol:
Czy w tym modelu jest silnik? Fajnie mogłoby wyglądać gdyby uwidocznić w modelu jak najwięcej detali, może jakiś delikatyny przekrój w strategicznych miejscach? Mnie coś takiego po głowie chodzi ostatnio, tylko myślałem o jakimś aucie z serii Enthusiast-w wyścigówkach się jakoś nie odnajduję
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez szesnastak » Pią Lip 13, 2007 12:40 pm

Jako że jestem fanem Formuły 1, to z wielką chęcią będę śledził tą relacje z budowy.
Czekam na kolejne postępy.
;o)
Na warsztacie:
Lamborghini Gallardo - Fujimi - 25%
U.S. Ttuck with "Baywatch" trailer - Italeri - 35% (chwilowy zastój)
szesnastak

Miejscowość: Olsztyn

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości