Linie podziały w modelu F1 skala 1-24 - co sądzicie?

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Linie podziały w modelu F1 skala 1-24 - co sądzicie?

Postprzez Seweryn » Pon Lip 30, 2007 9:37 pm

Jak widac w moim podpisie jestem w trakcie dłubania (bo nie mozna tego nazwa budową :twisted: ) modelu ferrari F2005 w skali 1-24. Pomijając fakt że trzeba przemodelowac bryłę i poprawic kilka innych błędów, jest jeden poważny problem - linie podziału. Revell zrobił "rowy" podziału, a nie linie, po wstępnej poprawie bryły i nałożeniu podkładu tamiyi linie maja po około 0,8mm czyli po przeliczeniu ze skali 1-24 na 1-1 wychodzi 19,2 mm :shock: Poszedłem na całośc i zaglutowałem wszystkie linie i teraz zastanawiam sie jak je odtworzyc. Szczeliny w orginale są prawie niewidoczne
Image
Mam fototrawiony rysik, ale to tez nie jest to - macie jakieś pomysły? Może istnieje jakiś sprzet do pisania o 0,1mm końcówce, który się nie zetrze. Kiedys był steadtler czy cos podobnego.
[/code]
Seweryn Image
Image
CHEVY LUMINA 100% Lancia Delta HAS+S27 60%
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Miejscowość: Ustroń

Re: Linie podziały w modelu F1 skala 1-24 - co sądzicie?

Postprzez frugoman » Pon Lip 30, 2007 9:59 pm

Seweryn napisał(a):Może istnieje jakiś sprzet do pisania o 0,1mm końcówce, który się nie zetrze. Kiedys był steadtler czy cos podobnego.
[/code]

Masz na myśli rapidograf? Wg. mnie będzie za miękki i końcówka raz-dwa się zniszczy. Może lekko przyciśnij ostrzem nożyka? Ale to by dało radę zrobić na płaskich powierzchniach i przy prostych liniach-np na dziobie(można tak powiedzieć!?) bolidu
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Re: Linie podziały w modelu F1 skala 1-24 - co sądzicie?

Postprzez Biesiadnik » Wto Lip 31, 2007 1:15 am

Seweryn napisał(a): Może istnieje jakiś sprzet do pisania o 0,1mm końcówce, który się nie zetrze.

Jesli chodzi ci o narysowanie tych lini to cienkopis 0,1mm czarny wlasnie nabylem jednak watpie czy takie cos nadaje sie do rysowania lini podzialu. Moim zdaniem lepiej by bylo "wyryc" je na nowo . Zastanowie sie jeszcze nad tym jednak wizja namalowania ich nie za bardzo mi sie widzi ...
Image
Awatar użytkownika
Biesiadnik

Miejscowość: Katowice

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości