Robi ktoś w najbliższym czasie zakupy w hlj?

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Robi ktoś w najbliższym czasie zakupy w hlj?

Postprzez Tomasz Wnęk » Śro Sie 01, 2007 3:07 pm

Witam
Ma ktoś w planie zakupy w HLJ w najbliższym czasie?
Chciałem kupić blaszke
http://www.hlj.com/product/ACS2485
i chętnie bym się podłączył. Sam jednej blaszki nie bede zamawiał bo koszty przesyłki wyjdą nieproporcjonalnie duże (tak mi się wydaje przynajmniej)
Ostatnio edytowany przez Tomasz Wnęk, Śro Sie 01, 2007 6:22 pm, edytowano w sumie 1 raz
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez michal.s » Śro Sie 01, 2007 3:46 pm

Widzę że Ci się spodobała :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Tomasz Mańkowski » Śro Sie 01, 2007 6:13 pm

Praktycznie non-stop robię tam mniejsze czy większe zakupy.
Jak chcesz się podłączyć to odezwij się albo na PW albo na maila.
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Tomasz Wnęk » Śro Sie 01, 2007 6:15 pm

michal.s napisał(a):Widzę że Ci się spodobała :)

hehe, no spodobała, wczesniej też mi się podobała ale teraz zamówiłem gallardo więc przydała by się i blaszka :) może chcesz sie pozbyć swojej? ;)
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Postprzez michal.s » Śro Sie 01, 2007 6:20 pm

Swojej nie chce się pozbyć, nie po to ją kupowałem :P

Jaką wersje Gallardo zamówiłeś ?
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Image
Awatar użytkownika
michal.s

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez draz » Śro Sie 01, 2007 9:30 pm

Możesz śmiało zamawiać jedną blaszke. Koszt wysyłki masz podany przy blaszce. Musisz się liczyć z tym, że do Polski może być wiekszy. Jak zamówisz jedną, dwie, trzy - to koszta wysyłki się dodadzą - taka polityka HLJ. Jak zamiawiasz model z wysyłka za 1000 jenów, i balszke z wysyłką za 600 jenów - płacisz 1600 - nie ma tak, że wrzucą ją do modelu i zapłacisz 1000 jenów. Bardziej rpawdopodobne, że model przyjdzie w swoim pudle a balszka w swoim - tak - HLJ wysyła blaszki w dużych pudłach. Ale sklep jest OK - można śledzić przesyłke gdzie jest.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez INsejn » Śro Sie 01, 2007 11:38 pm

draz napisał(a): Ale sklep jest OK - można śledzić przesyłke gdzie jest.

He? Jak można śledzić ? Chyba tylko w opcji EMS. Ale wtedy koszta przesyłki są wysokie dosyć.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Miejscowość: 3city =Gdańsk=

Postprzez draz » Czw Sie 02, 2007 8:27 am

Tak, w EMS'ie - podają numer przesyłki wraz z linkiem do strony gdzie można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka. Wchodząc na polską stronę EMS Poczteź tez można sprawdzić, gdzie ona sie znajduje.
EMS ma to do siebie, że jest ubezpieczone na wydapek zniszczenia lub zaginięcia. Jak zniszczą - HLJ wyśle w ciągu kilku dni następny model po swoich kosztach i będzie dochodzic odszkodowania w EMS. Trzeby tylko udokumunetowąc zniszczenia - fotki zniszczonego modelu i pudła.

Co do wysyłki SAL'em - nie ma numeru przesyłki - co za tym idzie, wydaje mi się, że jak się straci to też po ptokach. I chyba ubezpieczona nie jest.

Ja wole wziąść EMS - mam komfort psychiczny, że paczka dojdzie.

Ostatnio zagineła mi gdzieś przesyłka z Lucky Model i cześć pieśni - stówa poszła papa.

Generalnie HLJ jest drogi i ceny wysyłki mają drogie (EMS), koszta wysyłki poszczególnych rzeczy się sumują i wysyłka do polski może byc trochę droższa niż podana na stronce. Dokłądny koszt wysyłki znany jest po otrzymaniu maila z żądaniem zapłaty. Także system obsługi koszyka jest w czasnie nierzeczywistym - np. u Hiroboya wchodzi się o 21.30 na stronkę, 21.31 wrzuca się do koszyka, 21.32 klika się zapłać, 21.33 jest się na stronie PayPala i się płaci, a następnego dnia powinna być informacja, że przesyłkę wysłano. W HLJ jest tak, że wsadzajać coś do koszyka o 21.30 informację, że można zapłacić z ten przedmiot otrzymamy dopiero po około 24 godzinach. Potem minie też trochę czasu zniam wyślą paczkę.

Ale jest tam porządna obsługa klienta, są ścisłe procedury które są przestrzegane.

A czasami niestety, jak kupi się z HLJ, doliczy EMS, na cle doliczą swoje 3 gr. to lepiej kupić na Allegro. Ale nie wszystko tam jest.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez embe » Czw Sie 02, 2007 10:48 am

draz napisał(a):Możesz śmiało zamawiać jedną blaszke. Koszt wysyłki masz podany przy blaszce. Musisz się liczyć z tym, że do Polski może być wiekszy. Jak zamówisz jedną, dwie, trzy - to koszta wysyłki się dodadzą - taka polityka HLJ. Jak zamiawiasz model z wysyłka za 1000 jenów, i balszke z wysyłką za 600 jenów - płacisz 1600 - nie ma tak, że wrzucą ją do modelu i zapłacisz 1000 jenów. Bardziej rpawdopodobne, że model przyjdzie w swoim pudle a balszka w swoim - tak - HLJ wysyła blaszki w dużych pudłach. Ale sklep jest OK - można śledzić przesyłke gdzie jest.

Mam małe doświadczenie z HLJ, bo czekam dopiero na pierwszą paczkę od nich, ale wydaje mi się, że obliczanie kosztów przesyłki odbywa się inaczej niż piszesz. Przy każdym produkcie podana jest jego waga. Przy kupnie kilku rzeczy ich waga się sumuje (plus chyba 300g wagi opakowania) i wtedy liczony jest koszt przesyłki według tabeli (od 100g do 30 kg). Ja kupowałem PE i 2 TS-y, które zapłaciłem 2400 jenów, a koszty przesyłki wyniosły 680 jenów (towar ważył 280g+ opakowanie). Dało to jakieś 25 USD, co jest może porównywalne z cenami w Polsce, ale wybór nie ten.
Gdyby płacić osobno za każdy zamówiony przedmiot, wyszłoby rzeczywiście więcej- ponad 1000 jenów.
Awatar użytkownika
embe

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomasz Wnęk » Czw Sie 02, 2007 10:56 am

embe napisał(a):Mam małe doświadczenie z HLJ, bo czekam dopiero na pierwszą paczkę od nich, ale wydaje mi się, że obliczanie kosztów przesyłki odbywa się inaczej niż piszesz. Przy każdym produkcie podana jest jego waga. Przy kupnie kilku rzeczy ich waga się sumuje (plus chyba 300g wagi opakowania) i wtedy liczony jest koszt przesyłki według tabeli (od 100g do 30 kg). Ja kupowałem PE i 2 TS-y, które zapłaciłem 2400 jenów, a koszty przesyłki wyniosły 680 jenów (towar ważył 280g+ opakowanie). Dało to jakieś 25 USD, co jest może porównywalne z cenami w Polsce, ale wybór nie ten.
Gdyby płacić osobno za każdy zamówiony przedmiot, wyszłoby rzeczywiście więcej- ponad 1000 jenów.

O widzisz. No to ciekawe jak to w końcu jest. Pomimo tego że większość mają 'Out of stock' ;o) to wybór i tak niesamowity. Ehhh żeby w polskich sklepach tak było. :roll:
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Postprzez draz » Czw Sie 02, 2007 11:27 am

Embe - bede Ci musiał przyznac częściową rację.

Dla przykładu - koszt wysyłki 10gramowego opakowania wentyli to 1200 jenów. Ja wziąłem dwa opakowania - zapłaciłem 1500. Fakt faktem, nie jest to 2400, ale troche sobie doliczą. Więc należy się spodziewać dobicia paru dolców.
A mogłoby byc mniej, gdby wysłali to w kopercie z bulkami z luftem, a nie w kartonie. Ale jak wyślą w kartonie, to przynajmniej się po drodze nie straci.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez Lipek » Czw Sie 02, 2007 11:33 am

A nie lepiej te same blaszki zamówić z Mediamixhobby?
Z kosztami wysyłki przeliczając na złotówki wychodzi ok. 67,70zł, na HLJ te same blaszki z kosztami to ok. 74,83zł. W HLJ zakupów nie robiłem, ale w Mediamix tak, przesyłka szybko dochodzi i jak bym ja miał brać to jednak w Mediamix, zwłaszcza że maja je na stanie a w HLJ "out of stock".
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Miejscowość: Świnoujście

Postprzez draz » Czw Sie 02, 2007 12:08 pm

A czy MediamixHobby wysyła jakimś poleconym czy coś?
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Postprzez Tomasz Wnęk » Czw Sie 02, 2007 12:16 pm

Lipek napisał(a):A nie lepiej te same blaszki zamówić z Mediamixhobby?
Z kosztami wysyłki przeliczając na złotówki wychodzi ok. 67,70zł, na HLJ te same blaszki z kosztami to ok. 74,83zł. W HLJ zakupów nie robiłem, ale w Mediamix tak, przesyłka szybko dochodzi i jak bym ja miał brać to jednak w Mediamix, zwłaszcza że maja je na stanie a w HLJ "out of stock".

Widzisz wczoraj jeszcze mieli :x
Właśnie, jak wygląda zamawianie w mediamix? Jak z terminami przesyłek? najchętniej zapłaciłbym kartą choć jak Draz pisał bezpieczniej chyba byłoby przez paypal.
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Postprzez Seweryn » Czw Sie 02, 2007 12:25 pm

Lipek napisał(a):A nie lepiej te same blaszki zamówić z Mediamixhobby?

Zgadzam sie z Lipkiem, same blaszki lepiej zamówic z MediamixHobby.
Seweryn Image
Image
CHEVY LUMINA 100% Lancia Delta HAS+S27 60%
Image
Awatar użytkownika
Seweryn

Miejscowość: Ustroń

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość