Robi ktoś w najbliższym czasie zakupy w hlj?

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez Tomasz Mańkowski » Czw Sie 02, 2007 1:01 pm

tomash napisał(a):
Lipek napisał(a):...W HLJ zakupów nie robiłem, ale w Mediamix tak, przesyłka szybko dochodzi i jak bym ja miał brać to jednak w Mediamix, zwłaszcza że maja je na stanie a w HLJ "out of stock".

Widzisz wczoraj jeszcze mieli :x

Tomash - wyluzuj :D
Wczoraj jeszcze mieli "on stock", a dziś jest "backordered".
Znaczy to jedynie tyle, że w chwili obecnej zapas magazynowy im się skończył i zamówili uzupełnienie u producenta.
Ale, dla Ciebie, to i tak nie stanowi żadnej różnicy.
Wczoraj sztukę dla Ciebie ( pewnie ostatnią :) ), przerzucili po prostu ( po moim zamówieniu ) na "moją półkę" w magazynie i szykują wysyłkę ( akurat tak się złożyło że przyszły dziś inne modele na których mi zależało i poprosiłem o fakturę i wysyłkę )
Teraz trzeba tylko poczekać ze dwa tygodnie i będzie u nas...
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Tomasz Wnęk » Czw Sie 02, 2007 1:07 pm

Tomasz Mańkowski napisał(a):Wczoraj jeszcze mieli "on stock", a dziś jest "backordered".
Znaczy to jedynie tyle, że w chwili obecnej zapas magazynowy im się skończył i zamówili uzupełnienie u producenta.
Ale, dla Ciebie, to i tak nie stanowi żadnej różnicy.
Wczoraj sztukę dla Ciebie ( pewnie ostatnią :) ), przerzucili po prostu ( po moim zamówieniu ) na "moją półkę" w magazynie i szykują wysyłkę ( akurat tak się złożyło że przyszły dziś inne modele na których mi zależało i poprosiłem o fakturę i wysyłkę )
Teraz trzeba tylko poczekać ze dwa tygodnie i będzie u nas...

hehe
ok, napisz kiedy mam zrobić przelew i na jaką kwotę
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez Tomasz Mańkowski » Czw Sie 02, 2007 1:12 pm

tomash napisał(a):napisz kiedy mam zrobić przelew i na jaką kwotę

Spoko, przyjdą blaszki to się wtedy rozliczymy, a orientacyjną kwotę podałem Ci wczoraj ;o)
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Lipek » Czw Sie 02, 2007 1:53 pm

draz napisał(a):A czy MediamixHobby wysyła jakimś poleconym czy coś?

Blaszki wysyłają listem zwykłym priorytetem (koperta bąbelkowa, blaszki dodatkowo zabezpieczone kilkoma warstwami grubej tektury). Na kopercie duży czerwony napis po angielsku "nie zginać"

tomash napisał(a):Właśnie, jak wygląda zamawianie w mediamix? Jak z terminami przesyłek? najchętniej zapłaciłbym kartą choć jak Draz pisał bezpieczniej chyba byłoby przez paypal.

Jak coś od nich zamawiam zwykle to robie w czwartek i przesyłkę mam końcem następnego tygodnia (zwykle to był piątek), czyli około tygodnia się czeka na przesyłkę. Paczki do tej pory żadnej mi nie zgubili ;) . Paypala akceptują, z tym że ja póki nie miałem Paypala płaciłem kartą.
Image Image
Awatar użytkownika
Lipek

Miejscowość: Świnoujście

Postprzez embe » Czw Sie 02, 2007 8:13 pm

Seweryn napisał(a):
Lipek napisał(a):A nie lepiej te same blaszki zamówić z Mediamixhobby?
Z kosztami wysyłki przeliczając na złotówki wychodzi ok. 67,70zł, na HLJ te same blaszki z kosztami to ok. 74,83zł. W HLJ zakupów nie robiłem, ale w Mediamix tak, przesyłka szybko dochodzi i jak bym ja miał brać to jednak w Mediamix, zwłaszcza że maja je na stanie a w HLJ "out of stock".

Zgadzam sie z Lipkiem, same blaszki lepiej zamówic z MediamixHobby.

W tym konkretnym przypadku wychodzi taniej, ale inne rzeczy np. blaszki do Forda GT40, które brałem z HLJ kosztują tam 10USD, a na mediamix 13,60USD. Jak pisałem wyżej za PE i 2 spraye z przesyłką (SAL) zapłaciłem właśnie ok. 25USD, czyli jakieś 70pln (inna sprawa, że czekam już ze 3 tygodnie...).
Wniosek zatem taki, że trzeba przed każdym zakupem sprawdzić wszystkie opcje.
Awatar użytkownika
embe

Miejscowość: Warszawa

Postprzez INsejn » Pią Sie 03, 2007 11:07 am

embe napisał(a):W tym konkretnym przypadku wychodzi taniej, ale inne rzeczy np. blaszki do Forda GT40, które brałem z HLJ kosztują tam 10USD, a na mediamix 13,60USD. Jak pisałem wyżej za PE i 2 spraye z przesyłką (SAL) zapłaciłem właśnie ok. 25USD, czyli jakieś 70pln (inna sprawa, że czekam już ze 3 tygodnie...).
Wniosek zatem taki, że trzeba przed każdym zakupem sprawdzić wszystkie opcje.

Przy SAL`u się czeka z miesiąc na paczkę. Ja na jedną już czekam ponad 2 miesiące i pewnie gdzieś zagubili. Dopiero po 90 dniach od wysłania mogą zgłośić ją jako zaginioną. Na dodatek jeszcze nie mam drugiej paczki która poszła tak miesiąc temu. Mieliście takie kłopoty ostatnio ? Ciekawe czy to wina naszej poczty.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Miejscowość: 3city =Gdańsk=

Postprzez draz » Pią Sie 03, 2007 11:57 am

Tak, mieliśmy.

Właśnie te doświadczenia sprawiają, że zamawiam z HLJ przez EMS.

2 lata temu nie doszedł do mnie CD. Wysłali kolejny - też nie doszedł. Kiedyś zaginęła mi po drodze też jakaś rzecz - nic.

Ostatnio czekam na spory zestaw kalkomani z LuckuModel - wysłany pod koniec czerwca. Już się z nimi pożegnałem. Na maila, że nie mam paczki, odpowiedzi nie otrzymałem. Ale skoro ja w mojej skrzynce pocztowej mogę znaleźć kartki i listy do sąsiadów z drugiego końca ulicy, lub z zupełnie innego miasta obcych mi osób, to oznacza, że oni też mogą dostać moją przesyłkę. Ja odniosłem co nie moje na pocztę. Co zrobi kto inny - trudno powiedzieć.

W każdym razie jak zaginie przesyłka nierejestrowana chyba trzeba się pogodzić z porażką.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez INsejn » Pią Sie 03, 2007 3:51 pm

Z tego co się orientuję to w luckymodel jest tracking jak bierzesz przesyłkę lotniczą. W HLJ to dobre, że w razie czego interweniują jeżeli paczka zaginie i wyślą nową. Tylko, że to strasznie długo trwa.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Postprzez draz » Pią Sie 03, 2007 5:24 pm

Niby mają, ale kalki wysyłaja w kopercie, a do kopert nie ma numeru śledzenia przesyłki (EE....HK) chyba, że ja coś źle robię.

W każdym razie zniszczenia i zagubienia czynią dla mnie zamawianie zza okieanów nieopłacalnym. Do tego jeszcze cło i podatek :) Choć jak dojdzie całe, w dodatku bez cła, to jest fajnie.

Cóż, napisałem do LM raz jeszcze, może tym razem coś odpiszą. A jak nie, to karta kredytowa ma ubezpieczenie, więc może tędy coś się zdziała.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez INsejn » Nie Sie 05, 2007 7:28 pm

Mi akurat raz dowalili cło do paczki z HLJ. Aż tak źle nie było; 35 złotych za jakieś 114 złotych wartości paczki(2 modele i felgi). Na dodatek UC liczył jeny po niższym kursie, bo biorą średnią.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Postprzez lsobota » Pon Sie 27, 2007 4:57 pm

INsejn napisał(a):Przy SAL`u się czeka z miesiąc na paczkę.

Hmm, ja dzisiaj odebrałem paczkę z HLJ, którą nadano 13 sierpnia a już 24 trafiła w ręce polskich celników (na szczęście cło, aż tak bardzo nie zabolało). Tak więc po dwóch tygodniach od chwili wysłania (SAL'em) była u mnie :)
Pozdrawiam!
Łukasz Sobota
Awatar użytkownika
lsobota

Miejscowość: Czechowice Dziedzice

Postprzez INsejn » Wto Sie 28, 2007 12:05 am

lsobota napisał(a):Hmm, ja dzisiaj odebrałem paczkę z HLJ, którą nadano 13 sierpnia a już 24 trafiła w ręce polskich celników (na szczęście cło, aż tak bardzo nie zabolało). Tak więc po dwóch tygodniach od chwili wysłania (SAL'em) była u mnie :)

Miałem tak samo, że paczka szła tylko 2 tygodnie. Jednak paczki, które nie były zatrzymane na cle szły już gdzieś tak powyżej 20 dni do miesiąca.
Co do SAL`a to poczekaj aż zaginie paczka to będziesz wtedy czekał aż 90 dni nim dojdzie albo nie :)
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Postprzez lsobota » Wto Sie 28, 2007 9:09 am

INsejn napisał(a):Co do SAL`a to poczekaj aż zaginie paczka to będziesz wtedy czekał aż 90 dni nim dojdzie albo nie :)

Następnym razem spróbuję EMS'a. Jak się dobrze spisze to przy nim zostanę.
Pozdrawiam!
Łukasz Sobota
Awatar użytkownika
lsobota

Miejscowość: Czechowice Dziedzice

Postprzez INsejn » Wto Sie 28, 2007 3:15 pm

Jak już chcesz brac EMS`em to lepiej z Hobby Search. Mają taniej niż w HLJ.
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
INsejn

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość