60' Chevy pick up - AMT ERTL 1/24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

60' Chevy pick up - AMT ERTL 1/24

Postprzez michał83 » Śro Sie 08, 2007 4:38 pm

Witam jako nowy i krótko prezentuje model nad którym obecnie pracuje. Jak widać klasyczny amerykański wiejski pick up z lat 60-tych czyli Chevy firmy AMT ERTL. Naturalnie liczę na konstruktywną krytykę 8-)

Image Image Image Image Image

Jak widać do końca daleko... skończona jest rama - podwozie z zamontowanym silnikiem. Buda jest tylko po malowaniu - no i malowaniu powierzchni paki - tak żeby było widać coś na kształt desek przedzielonych metalowymi ceownikami. Na razie tyle...
michał83

Postprzez frugoman » Czw Sie 09, 2007 9:46 am

Ooo amerykaniec, jak zacnie, z chęcią popatrzę. Ciekaw jestem jak się z imitacją drewna uporasz, ja bym miał zagwozdkę. Ktos kiedyś wspominał na forum że w dziale lotniczym można podejrzeć stosowną technikę ( chyba Wojtek?). Dodałbym jeszcze wash na silniku... i czy kolor skrzyni biegów nie jest ciut za ciemny?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
frugoman

Miejscowość: Warszawa

Postprzez michał83 » Czw Sie 09, 2007 11:22 am

Co do drewna to zostanie tak jak widać na pace. Burt drewnianych powyżej krawędzi już nie będę dorabiał bo jak widać producent modelu już w zamyśle zrobił go bardziej w stylu hotrod'a. A co do wash'a to nie wiem czy to mój skill level :lol:
michał83

Postprzez Tomasz Wnęk » Czw Sie 09, 2007 2:08 pm

michał83 napisał(a):Co do drewna to zostanie tak jak widać na pace.

uuuu, czerwone deski? Ja bym to jeszcze malował/cieniował, jak napisał Frugoman u "lotników" można znaleźć tutoriale jak robić drewno, tu masz dodatkowo łatwiej bo jest faktura desek.
michał83 napisał(a):A co do wash'a to nie wiem czy to mój skill level :lol:

A to dlaczego niby? Nic w tym trudnego nie ma raczej.
pozdrawiam
Image
'Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste'
Awatar użytkownika
Tomasz Wnęk

Miejscowość: Rzeszów koło Boguchwały ;)

Postprzez michał83 » Pią Sie 10, 2007 7:34 am

Z wash'em rzeczywiście chyba spróbuje jak model będzie złożony do kupy... ale z tymi deskami mnie zmartwiliście bo moim zdaniem wyglądają już okej. Może tak na tym zdjęciu to wygląda...

Image

A tutaj?
michał83

Postprzez fliper_nx » Pią Sie 10, 2007 9:44 am

Hmm ładny model, widzę że się starasz, fajnie że model posiada ramę a nie tylko odlew jak to było w tych pic-upach z 72... Czekam na kolejne etapy :).
Awatar użytkownika
fliper_nx

Miejscowość: Road Warriors wroc.pl

Postprzez michał83 » Wto Sie 14, 2007 2:38 pm

Tak wygląda mój pick-up obecnie:

Image Image Image

Czas zabierać się dalej do pracy. Zostało jeszcze kilka elementów pod maską no i nie mogę doczekać się jak zrobie linie podziału. Co do wash'a to faktycznie - jest konieczny bo Chevy wygląda obrzydliwie cukierkowo :twisted:
michał83

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość