surfacer 1200 i pajeczyna???

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

surfacer 1200 i pajeczyna???

Postprzez koksik752 » Wto Sie 14, 2007 5:41 pm

witam. wkoncu wzialem sie do modeli. no i wzialem sie za podlkadowanie. wlalem do aero surfacera 1200 i zaczalem... i zrobilo sie pieklo... gdy psikalem robily sie nitki, niby pajeczyna na czesciach modeli tez pojawiala sie pajeczyna... i w calej lakierni mnostwo tych pajeczyn. czy to normalne??

Czy tylko mnie się zdaje czy coś tu nie gra?
draz
Awatar użytkownika
koksik752

Postprzez draz » Wto Sie 14, 2007 6:31 pm

Nie jest to normalne.

Farba zanim doleci do powierzchni zasycha i stąd te pajęczyny. Trzeba go rozcieńczyć Levelling Thinner'em. Ma zawartość opóźniacza. Lub dodać opóźniacza - retardera, choć w stu procentach pewien nie jestem czy będzie działać z Surfacerem.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez portalus » Wto Sie 14, 2007 6:43 pm

Słabo pisać Polska ale starać odpowiedź.

Czy rozcieńczałeś go oryginalnym rozcieńczalnikiem/z dodatkiem oryginalnego retardera/?
Muszę powiedzieć, że ostatnio trochę malowałem sobie Gunze i nie miałem z tym najmniejszych problemów. Zarówno Surfacer 1200 jak i Base White oraz ich mieszanka 50/50 zachowywały się bez problemu. Stosowałem tylko oryginalny rozcieńczalnik i retarder. Rozcieńczam jak zwykle „na oko” wolę rzadsze niż gęstsze farby, retardera też dodałem w moim mniemaniu sporo ponieważ chciałem drugą warstwę uzyskać już idealną z tą fajną satynową fakturą.
Image
Awatar użytkownika
portalus
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Swarzędz

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości