VW Golf III 1.8 T

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

VW Golf III 1.8 T

Postprzez kdz » Czw Paź 04, 2007 10:05 pm

po miesiacu oczekiwania doszla paczka nowiotki VR6... :hyhy: dzis troche mi sie nudzilo i zaczalem robic przod, usunalem nadlewki i usunalem nie ktore poprzeczki w centralnym wlocie, jeszcze musze boczne wloty wywiercic... zmiany jakie planuje:
- Vento front
- usuniecie bocznych kierunkow
- usuniecie tylnego znaczka z klapy
- grill bez znaczka
- klary, moze z ciemnymi wkladami
- lakier czarna perla
- felgi od Mercedesa S (oczywiscie sa one do renowacji bo ich stan jest oplakany) albo cos podobnego jak znajde
- silnik z audi TT 1.8T
- wnetrze czarna skora
- gleba
- koncowka wydechu
i wiele innych ....

Image Image

wiec znow maly krok do przodu ... :hyhy: grill jest w zasadzie gotowy jedynie zostal mi jego ostatni szlif zrobic... czyli drobne poprawki kosmetyczne... :P zrobilem zarys jednego wkladu lamp wymaga on jeszcze poprawek i dobrego wyszlifowania...

Przejdzmy do rzeczy... :P
Image Image Image

prace sie nie wiele posunely do przodu
Image

no grill jest juz na ukonczeniu... ;) zostal pomalowany ale jeszcze jest pare nie dorobek i wklady nie sa pomalowane na chrom... ogolnie grill wymaga jeszcze dopieszczenia... :P

Image Image

przy okazji lakierowania grilla w A8 polakierowalem grill w golfie... a potem pomalowalem lustra w wkladach... teraz tylko klosze zrobic... :mrgreen:

Image Image

[ Dodano: 2007-04-07, 12:35 ]
no i klosze juz zrobione... :mrgreen: za trzecim razem sie udalo... bo 2 poprzednie zestawy okazywaly sie za krotkie... :roll: klosze sa tylko tak wlozone.... docelowo beda przyklejone tak zeby szpary byly rowne miedzy kloszem a blotnikiem, zderzakiem i maska...

Image Image Image Image

[ Dodano: 2007-04-07, 13:24 ]
stwierdzilem ze sa troche za jasne te lampy... i teraz sa ala golf Cichego... :mrgreen: moim zdaniem wygladaja o niebo lepiej... :mrgreen:
Image Image Image

zakres zmian...
- nowe boczki drzwiowe
- kratki nawiewow
- radio z panelem
- kierownica od Vipera GTS
- dorobiony panel z zegarami pod deska rozdzielcza
- zapiecia pasow
- tyly foteli z kieszeniami
- zaglowki regulowane na wysiegnikach
- dorobione nadkola przed nogami kierowcy ( z podnozka) i pasazera
- nowy lewarek zmiany biegow od Audi TT
- 4 glosniki, po jednym w kazdym boczku
- stacyjka i dorobiony wlacznik od swatel awaryjych na kolumnie kierownicy
brak jedynie pedalow w nogach kierowcy... znajda sie dopiero po flockowaniu i malowaniu wnetrza... :P

Image Image Image Image Image Image Image Image

wnetrze jest juz gotowe do malowania i flockowania... :mrgreen:

bagaznik:
Image Image Image

bagaznik bez polki:
Image Image

bez jednej czesci podlogi:
Image

bez podlogi i skrzyni basowej:
Image

bez kola zapasowego:
Image Image Image

zrobilem tez opony na stozek...
Image Image Image Image

no i wnetrze complete... :mrgreen:
zakres zmian...
- nowe boczki drzwiowe
- kratki nawiewow
- radio Alpine CDA-9883R z panelem malowanym recznie bo w poczatkowej fazie miala byc kalka
- kierownica od Vipera GTS
- dorobiony panel z zegarami pod deska rozdzielcza
- dorobione pokretla od ogrzewania
- zapiecia pasow
- tyly foteli z kieszeniami
- zaglowki regulowane na wysiegnikach
- dorobione nadkola przed nogami kierowcy ( z podnozka) i pasazera
- nowy lewarek zmiany biegow od Audi TT ze skroconym lewarkiem
- 4 glosniki, po jednym w kazdym boczku
- stacyjka i dorobiony wlacznik od swatel awaryjych na kolumnie kierownicy
- pedaly od Corvetty C5
- szybka na tablicy zegarow
- dorobiony bagaznik z zabudowa ze styrenu...
- wneka na kolo zapasowe tzn dojazdowka :mrgreen:
- zdejmowana polka bagaznika i podloga bagaznika
- skrzynia basowa w bagazniku i wzmaczniacz
- flocking; podloga, polka bagaznika, scianki bagaznika, podloga bagaznika i tyly foteli tylnich
- cale wnetrze jest w czarnym macie z drobnymi wstawkami
wnetrze robione na seryjne bez zbednych fajerwerkow... mialo byc ze smakiem i stylowo... :mrgreen:
jedynie brakuje jednej rzeczy... brak jeszcze iPoda ktory znajdzie sie miedzy ftelami przednimi w okolicach lewarka skrzyni biegow...

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

cala neidziele siedzialem i kombinowalem... i wykabinowalem.. :mrgreen:
klapa sie ladnie otwiera i zamyka.... :mrgreen:

Image Image Image

teraz zostala mi taka sama robota z maska.... :mrgreen: :P

trochę sie znów ruszyło... :mrgreen:
zrobiłem nakładki nad lampami tylnymi, odchudziłem trochę maskę i dorobiłem spod maski...
pod maska pojawiła sie także komora silnika połączona z reszta budy (jeszcze nie oszlifowałem jej ostatecznie, bo ciągle trwały prace nad systemem otwierania klapy). Pod maska pojawiła sie tez belka przy grillu.
Zrobiłem także wspomniane zawiasy i teleskopy przy masce... :mrgreen:
Wkoncu takze zrobilem klosze w przednim zderzaku, zostaly przydymione. Klosze tylnich swiatel zostaly pomalowane w ostatnio popularny styl... ;) jedynie jeszcze nie ma odblysnikow pod kloszami (beda pomalowane jak bedzie buda w lakierze).
Zaczalem takze robic zawieszenie... ale spowodu malych problemow z okiem nie moglem go skonczyc... (zostalo mi jedno tylnie kolo - lewe) zawieszenie jest juz ustawione na dolecowa wysokosc, dorobilem na przodzie tarcze hamulcowe z zaciskami, a na tyle pojawily sie elementy zawieszenia od Porsche 911... lacznie z tarczami hamulcowymi...
Trwaja takze prace nad ukladem wydechowym... bedzie 2 calowy przelotowy z 2 tlumikami... koncowy tlumik z podwojna koncowka 63mm (w skali 3mm)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
kdz

Miejscowość: warszawa

Postprzez Mors » Nie Paź 28, 2007 7:54 pm

Hej!!

Kolega robi kawał dobrej roboty. Zmiany gigantyczne, wykonanie wnętrza po prostu imponujące!! Mam jedno zastrzeżenie - przednie koła wychodzą Ci poza nadkola.... nie podoba mi się to i jest niezgodne z przepisami;p

Pozdrawiam
Warsztat:

Suzuki GSX 1300R Hayabusa - Tamiya - 15%
BMW 507 - Revell - 5%

Chevrolet Monte Carlo Nascar #3 - zawieszony - kalki do śmieci

Mini Cooper - 100%
Austin Mini Morris - 100%
Honda NSR500 Grand Prix Racer - 100%
Porsche '88 Turbo - 100%
Mors

Miejscowość: Rybnik

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość