Suzuki Hyabusa by Mors

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Suzuki Hyabusa by Mors

Postprzez Mors » Nie Paź 28, 2007 10:30 pm

Hej!!

Byłem członkiem sPWM, teraz przeniosłem się tu (jak większość ludzików), dzięki Draz za miłe słowa :) Wcześniej nie zdobyłem się na odwagę, żeby się zaprezentować. Postanowiłem w końcu przełamać nieśmiałość i umieścić relację z prac nad kolejnym projektem.
Moja przygoda z modelarstwem trwa już jakieś 14 lat. Przez długi czas błądziłem po różnych modelarskich krainach i dopiero jakieś 4 lata temu trafiłem do "Strefy 24". Odnalazłem tutaj swój dom:) Kleję zarówno samochody jak i motocykle... zazwyczaj na przemian, jedno autko, potem motorek i znowu autko...
Dobra dość tych pierdół, przejdę już do rzeczy ;o)

Trafił w moje łapki jakiś czas temu modelik:

Image
Do tego zaopatrzyłem się podczas pierwszych zakupów u Hiroboy'a w blaszki:
Image Image Image Image Image Image
Zawartość blaszek to:
- tarcze przód + tył
- koła napędowe z łańcuchem
- zegary
- wlew paliwa
- kratki na chłodnicę
- śruby na wydech
- lusterka
- tablica rejestracyjna
- znaczki + napisy samoprzylepne
- trochę innych drobiazgów o bliżej nie sprecyzowanej nazwie

Jeżeli chodzi o plany budowy to bez szaleństw. Blaszki, jakiś Carbon i podstawowe okablowanie.
Kolorystyka jeszcze do uzgodnienia, gdyż nie potrafię się zdecydować.

Zacząłem już coś dłubać:

Początki są mało ciekawe, gdyż wiadomo... sklejanie, szlifowanie, szpachla, znowu szlifowanie...

- Z widelca zeszlifowałem napisy Tokico gdyż zostaną zastąpione elementami z blach.
Image
- Skleiłem tłumiki, chciałem wkleić blachy i problem... nie pasują Crazy Modeler dali ciała :( zamiast prawego i lewego zrobili dwa lewe elementy.
Image Image
Z tego powodu musiałem jakoś sobie sam poradzić, więc zrobiłem sam śruby, które miałem uzyskać dzięki tym blachom i kilku innym. Wkleiłem kawałki pręta sześciokątnego i zeszlifowałem tak, żeby były równej wysokości. Następnie malowanie na Humbrol 21 (black gloss) i na to Alclad2 White aluminium.
Image

- Zrobiłem już w całości tylny amortyzator. Kolor podstawowy to MM Aluminium 1781E do tego czerwony to clear red z Gunze i oryginalna sprężyna z modelu.
Image

- W blachach były siatki na chłodnicę, jednakże tylko na jedną stronę. Z drugiej strony chłodnicy (mniej widoczna) były ohydne dziury po wypychaczach. Poszperałem w mojej szafce i znalazłem siatkę, której oczka są takie, że nadaje się jaki imitacja chłodnicy. Niemalowane wygląda nieciekawie - Kropelka trochę pobrudziła, ale jak przyjdzie na to farba, o będzie cacy.
Image Image Image Image

- Kolejny był wydech - klej, szpachla, papier ścierny, Humbrol 85 (semigloss black), Humbrol 21 (black gloss) + Alclad2 Chrome:
Image

- Jeszcze rzut z warsztatu - silnik (MM Aluminium 1781E + lekki wash Vallejo Air 71057Black), rama (umyta w krecie i pomalowana na nowo umbrol 21 (black gloss) + Alclad2 White aluminium), widelec.
Image

Aktualizację będę starał się robić raz w tygodniu, chyba, że coś stanie mi na przeszkodzie (praca, uczelnia). Czekam na wszelkie komentarze, sugestie i słowa krytyki :D
Ostatnio edytowany przez Mors, Wto Paź 30, 2007 9:38 pm, edytowano w sumie 1 raz
Warsztat:

Suzuki GSX 1300R Hayabusa - Tamiya - 15%
BMW 507 - Revell - 5%

Chevrolet Monte Carlo Nascar #3 - zawieszony - kalki do śmieci

Mini Cooper - 100%
Austin Mini Morris - 100%
Honda NSR500 Grand Prix Racer - 100%
Porsche '88 Turbo - 100%
Mors

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Mr. Headshok » Nie Paź 28, 2007 11:07 pm

Hej!
Piękny model świetnego motocykla! Też mam taki w swoim warsztacie :lol: trochę "podłubany". Bardzo bogaty ten zestaw blaszek; chyba sobie też takie zakupię... Świetnie wyglądają te blachy na chłodnicy.

Czekam na dalsze relacje z budowy.
Pozdrawiam
Tomasz Koebsch
Awatar użytkownika
Mr. Headshok

Miejscowość: Poznań

Postprzez Mors » Wto Paź 30, 2007 6:27 pm

Witam!!

Przenoszę wątek na nowe forum. Zainteresowanych zapraszam http://www.pwm.org.pl

Pozdrawiam
Warsztat:

Suzuki GSX 1300R Hayabusa - Tamiya - 15%
BMW 507 - Revell - 5%

Chevrolet Monte Carlo Nascar #3 - zawieszony - kalki do śmieci

Mini Cooper - 100%
Austin Mini Morris - 100%
Honda NSR500 Grand Prix Racer - 100%
Porsche '88 Turbo - 100%
Mors

Miejscowość: Rybnik

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości