Pytanie o gablotki.

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Pytanie o gablotki.

Postprzez Stalker » Nie Lis 18, 2007 11:54 am

Witam. Jestem z sąsiedniego działu poświęconego pancerce ale postanowiłem rzucić tutaj nurtujące mnie pytanie jako do działu bardziej związanego z tematem. W jakims sklepie internetowym zobaczyłem gablotki firmy minichamps na samochody w skali 1/18, niestety bez wymiarów. Dla mnie podana skala i to dla samochodów osobowych to abstrakcja a nie wiem czy nie przydałyby mi się te gablotki do pancerki w 1/35. Czy ktoś się zetknął z tymi gablotkami? Jakie są ich wymiary?
Awatar użytkownika
Stalker

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Peter Z » Nie Lis 18, 2007 12:40 pm

Nie wiem czy nie taniej będzie przejść się do sklepu zooligicznego i kupić tzw.
kotniki. Małe akwaria dla narybku.

Są dostępne w różnych wymiarach. Np. wysokość 20- 25 cm, szerokość 12-14, długość 22-30 cm. Mniejsze kosztują w granicach 15-17 zł, te trochę większe18-22 zł . Zwrócić tylko należy uwagę, żeby górne krawędzie były w jednej linii, by po odwróceniu nie było szpar przy podłożu, którymi mógłby się dostawać kurz. Jest też możliwość zamówienia w zakładzie szklarskim gdzie można sobie zażyczyć łączenia ścianek przezroczystym silikonem.
Kotniki które ja kupiłem są łączone czarnym. Jedna i druga opcja będzie na pewno tańsza od gotowych gablotek, które chyba w ogóle są wykonane z plexi. Po pewnym czasie matowieją i jest wieksze ryzyko porysowania.
Image

Image
Awatar użytkownika
Peter Z

Miejscowość: cudowna ziemia lubuska

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości