Kilka ważnych pytań !!!

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Kilka ważnych pytań !!!

Postprzez xenomorph » Pon Lis 19, 2007 4:27 pm

Cześć na początek 8-)
Jestem modelarzem od kilku ładnych lat, ale dopiero od niedawna zajmuję się tym w miarę profesjonalnie i jestem w trakcie zdobywania wszelakich dodatków, farb i innej chemii, oraz gadżetów.
I właśnie tu się moje pytanie pojawi, odnośnie taśmy BMF, proszę o pełną nazwę, oraz przeznaczenie i ewentualnie sklep w jakim można ją nabyć. Również proszę o coś więcej odnośnie Wernixu, oraz Wamodu. Kiedy, z czym i jakie najlepiej stosować. Oczywiście jeszcze pozostaje pytanie czemu mają służyć?
Pięknie dziękuję za odpowiedzi.
P.S. Jak tylko pożyczę aparat, to się podzielę modelem, który jest w trakcie roboty, niestety robiony w całości przy użyciu pędzli. Po za tym wrzucę również zdjęcia zrobionego kilka lat temu Subaru, ale to za jakiś czas. Cierpliwości chętnym..
Awatar użytkownika
xenomorph

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Rafhart » Śro Lis 21, 2007 10:55 pm

Proponuje zacząć od opcji „szukaj” i poczytać posty z budowy innych użytkowników , można dużo się dowiedzieć , sam też od tego zaczynałem.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez xenomorph » Czw Lis 22, 2007 12:26 pm

Hm żadna to rada, ponieważ od właśnie czegoś takiego zacząłem w ogóle moje bieganie po stronce. Przejżałem naprawdę sporo i sporo się dowiedziałem, ale niestety wciąż nie mam na większość moich pytań dokładnych odpowiedzi. A nie zawsze podczas opisów budowy jest opisane dokładnie o co chcę wiedzieć, po za tym są to często stare projekty i nie wszystko się zgadza, nie wiem np. gdzie można kupić, po za USA BMF ? No i który wernix najlepiej jest kupić, bo jest kilka różnych, które się od siebie troszkę różnią, a że na forum wypowiadają się naprawde zaawansowani modelarze, stąd moje pytania. Mam nadzieję, iż wreszcie ktoś mi odpowie. Dzięki z góry. Pozder.
Awatar użytkownika
xenomorph

Postprzez Macio4ever » Czw Lis 22, 2007 4:36 pm

Słabo szukałeś ale chętnie Ci pomogę.

Co do werniksów jest ich wiele i każdy ma swoje preferencje. Wśród dobrych i popularnych to:

Akryle wodne/alkoholowe
Tamiya X-22
Gunze TopCoat (ten lubię, dużo wybacza)
Microscale

Akryle - lakiery
Tamiya TS-13
Gunze Super Clear (jest w sprayu i słoiczku)

Lakiery chemoutwardzalne jedno i dwuskładnikowe
Zero
Finishers
Normalne lakiery samochodowe

Emalie (Humbrol, Model Master) - nie wypowiadam się bo nie używałem - znów poszukaj.

BMF - folia metalowa z klejem, bardzo cienka w wielu odmianach (chrom, aluminium). W Polsce można kupić np w Tora-Tora (W-wa, Targowa 33)

Nie szukaj tylko w samochodach ale też w tematach ogólnych + google. Ważne jest też abyś zadawał maksymalnie konkretne pytania, bo inaczej to w odpowiedzi można napisać cały poradnik modelarski. Co jest najlepsze - sam dojdziesz, każdy ma jakieś preferencje. Czytając posty zobaczysz też, na co ludzie się NIE skarżą.

Pozdrawiam i życzę udanego modelowania.
Macio4ever

www.macio4ever.net

---------------------------
First Man Than Machine
Awatar użytkownika
Macio4ever

Miejscowość: Warszawa

Postprzez zoltek » Czw Lis 22, 2007 5:08 pm

BMF- Bare-Metal Foil :D
Pozdrawiam Maciej Dziadak

warsztat:Bmw507 - Lancia Delta HF Integrale
Awatar użytkownika
zoltek

Miejscowość: Ostrołęka

Postprzez xenomorph » Pią Lis 23, 2007 3:39 pm

8-) Piękne dzięki, właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło, naprawdę sporo przeczytałem na tym forum i dużo się dowiedziałem, ale nie było nigdzie tak konkretnej odpowiedzi a pro po werniksów. Z folią też miałem na początku mały problem, ale gdzieś czytając faktycznie znalazłem pełną nazwę i w ogóle, ale niestety niegdzie nie było podanego sklepu (na 2007r.), bo oczywiście cała masa adresów sklepów internetowych już nie działa. Ale mam już dwa, z czego jeden nawet internetowy :

http://www.modelcentrum.pl/

http://www.toratoratora.com.pl/[url]
Awatar użytkownika
xenomorph

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości