Toyota Celica [Tamiya 1:24]

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Toyota Celica [Tamiya 1:24]

Postprzez osa » Sob Lip 09, 2011 10:56 am

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy model cywilny. Powrót do modelarstwa po długiej przerwie. Powrót kosztował mnie trochę zakupów. Szczególnie aerograf, z którym będę miał pierwszy raz do czynienia. No to zaczynamy budowę tego module. Jako, że to model na początek i dla sprawdzenia się. Nie będzie w nim żadnych dodatków. Wykonam go prosto z pudła. W czasie wykonywania będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Model prezentuję się tak:
Image
Rzut na elementy w środku pudełka
Image

Image

Nadwozie nie wymaga dużo prac. Jest parę rzeczy do usunięcia
Image

Image
Awatar użytkownika
osa

Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Toyota Celica [Tamiya 1:24]

Postprzez osa » Nie Lip 10, 2011 7:47 am

Mając do czynienia po raz pierwszy z aerografem spróbowałem swoich sił kładąc podkład na fotele
Image
W międzyczasie usunąłem naddatki na kascie, zrobiłem linie podziału i położyłem na nią podkład, ręka trochę się trzęsła, ale wyszło nie najgorzej myślę
Image

Image
Awatar użytkownika
osa

Postprzez Biskup » Pon Lip 11, 2011 7:13 am

Wygląda dobrze. Linie podziału ładnie Ci wyszły. Są tylko 2 rzeczy, na które warto byś zwrócił uwagę w danym momencie:
1. Na zdjęciu zapodkładowanej maski przy wlocie powietrza widać ciemniejszy rant. Jeśli nie jest dobrze polakierowany nie ma problemu, jeśli natomiast zrobiła się mała górka to użyj drobnego papieru i wyrównaj powierzchnię.
2. Zapodkładuj całe nadwozie jeszcze raz tak by powierzchnia miała jednolity kolor. Obecnie widać, że są miejsca niedomalowane tworząc "plamy”, które w przypadku położenia koloru końcowego były by widoczne w jego odcieniu.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez osa » Pon Lip 11, 2011 8:07 pm

Dzięki za sugestie. Muszę jeszcze opanować aparat i znaleźć dobre stanowisko do zdjęć, aby nie przekłamywało trochę faktycznego stanu. Robota troszkę zwolniła, ale to przez inne obowiązki. Co nie oznacza że nic się nie robi. Pomalowałem wszystkie części podwozia i środek. Za jakiś czas wrzucę jak to wygląda
Awatar użytkownika
osa

Postprzez osa » Pią Lip 15, 2011 7:42 am

Wrzucam podwozie. Jeszcze nie skończone. Trochę czasu zajęło maskowanie, ale taśma tamiya sprawdza się znakomicie
Image

Image

Zabrałem się też za szyby oraz deskę rozdzielczą i konsolę. Z maskowaniem szyb miałem obawy czy nie zaleją się albo nie poszarpią linie, ale dzięki tutaj za informację wszystko wyszło dobrze. Deska potrzebuje jeszcze poprawki i retuszy.

Image

Image
Awatar użytkownika
osa

Postprzez Biskup » Pią Lip 15, 2011 3:21 pm

Wygląda naprawdę dobrze. Życzę powodzenia w dalszych pracach a nadgonię zaległości z warsztatu jak wrócę z wakacji.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez osa » Sob Sie 06, 2011 8:37 am

Po przerwie urlopowej powrót do dłubania w modelu. Zmontowałem i pomalowałem wnętrze

Image

Image

Image

Próbne osadzenie na podwoziu i teraz czas zabrać się za pomalowanie kasty

Image
Awatar użytkownika
osa

Postprzez trider1 » Sob Paź 27, 2012 6:33 pm

Cześć

mam także ten model lecz bez planu złożenia
czy jesteś w stanie mi podrzucić skany abym widział także kody malowania?
pls PW
będę wdzieczny
Tom
trider1

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości