Lambo Countach LP400 - Tamiya 1:24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Lambo Countach LP400 - Tamiya 1:24

Postprzez SaR » Śro Sty 11, 2012 2:11 am

Witam wszystkich,

po "krótkiej" przerwie (ok. 16 lat) postanowiłem powrócić do modelarstwa. Kiedyś głównie skala 1:35 IIWŚ oraz okazjonalnie cywilne pojazdy. Teraz zacznę i póki co pozostanę przy tych drugich.

Mikołaj podrzucił pod choinkę autko z tematu. Gdy emocje opadły, przyszła pora na zabranie się do pracy. Co na pierwszy rzut oka? "Tamiyowski" Countach wypada na tle modeli innych firm dość ubogo. Mało części - na próżno szukać amortyzatorów, tarcz hamulcowych itp. Zamiast tego producent przewidział m.in. przestrzeń na baterie.

Z rarytasów ma możliwość przygotowania go z otwartymi / zamkniętymi światłami, otwartą klapą silnika oraz pana kierowcę (foto poniżej) :)

Co chciałbym osiągnąć:

1) robię go w oryginalnym wydaniu (kolor niebieski TS15, beżowe wnętrze)
2) z otwartymi światłami wygląda jak nadmuchana żaba - dlatego będą zamknięte :)
3) klapa tylna miała "namiastkę" siatki - została już wycięta i wstawię siatkę fototrawioną.
4) jeśli zakupię i zgłębię tajniki wiedzy na podłogę zawędruje flock
5) silnik nie ma zbyt wielu detali, ale z racji otwieranej klapy może dorzucę przewody WN

Nadwozie jest już poszpachlowane i oszlifowane, pogłębiłem linie podziału - do piątku powinien wylądować na nim podkład. Podobnie z wnętrzem.

Mam nadzieję, że prace będą postępować bez większych przerw i do wiosny uda się go skończyć :)

Widziałem, że na forum ten model jest już "na warsztacie" -> http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=10388 - ja swój traktuję podobnie, jako sprawdzian po przerwie. Oczywiście dam z siebie wszystko :)

Fotki poniżej:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pozdrawiam
SaR

Re: Lambo Countach LP400 - Tamiya 1:24

Postprzez atomekw » Śro Mar 14, 2012 1:55 pm

No i jak tam sie sprawy maja?? zmontowany ten lamborgini? Polowa marca a ja nie widze zadnego update'u :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
atomekw

Miejscowość: Kvernaland/Norwegia

Postprzez SaR » Śro Mar 14, 2012 9:52 pm

Nazbierało mi się ostatnio "trochę" roboty. Po weekendzie zrobię update w wątku. Lambo jeszcze nie zostało skończone, ale powoli idzie do przodu :)
SaR

Postprzez atomekw » Czw Mar 15, 2012 7:52 am

Super! Bede sledzil :)
Awatar użytkownika
atomekw

Miejscowość: Kvernaland/Norwegia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości