Ford Shelby GT500 2010 Revell - RELACJA

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Ford Shelby GT500 2010 Revell - RELACJA

Postprzez errol » Czw Cze 21, 2012 10:22 am

Witam,
chciałbym przedstawić wam relację z budowy najpiękniejszego auta na świecie :) mianowicie Ford Shelby GT500 z 2010, model Revell 07089, w skali 1:12. Jest to mój pierwszy plastikowy model od dobrych kilkunastu lat (w czasach podstawówki sklejało się tanie samoloty) i chociaż nie mam za dużego doświadczenia, to łudzę się nadzieją, że tego nie spartolę (skala trudności 4/5). Swoją drogą dziwię się, że w Internecie jest tak mało informacji na temat tego modelu, prawie żadnych relacji ani zdjęć. Cóż, będę pierwszy :) Z racji małego doświadczenia ta relacja będzie trwała bardzo długo więc jeśli ktoś jest zainteresowany - musi być cierpliwy. Poniżej zamieszczam zdjęcia rozpakowanego modelu, tylko poglądowe - później już będę robił dokładniejsze zbliżenia.
I teraz mała prośba do was, doradźcie mi co mam jeszcze dokupić do tego co mam na zdjęciach poniżej (oczywiście oprócz aerografu, farb olejnych, podkładu i papieru do polerki) i może jakieś rady dla początkującego? Coś, co pomoże mi poradzić sobie z problemami o których nawet jeszcze nie wiem? :notworthy: Stosowanie się do instrukcji to jedno, a dobre rady od doświadczonych modelarzy to drugie.
Pozdrawiam :)

ps. chciałbym pomalować ten model na czerwono zamiast na niebiesko, ale nie wiem który numer farby wybrać... orientuje się ktoś?

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
errol

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość