MAN TGA wihfh Dumper Trailer 1:24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

MAN TGA wihfh Dumper Trailer 1:24

Postprzez Cervantes » Nie Wrz 23, 2012 8:40 am

Witam wszystkich,mam na imię Jacek i nie jestem doświadczonym modelarzem nie wiem czy ten model w ogóle skleję,proszę nie spodziewać się cudów i szybkiego zakończenia projektu model już w domu ale jestem na etapie szukania blaszek i części z żywicy po internecie,w planach rownierz zawiera się wymiana baku na chrom to tak z grubsza prace ruszyły pozostaje założyć garaż liczę na pomoc i szczere opinie

Zdjęcie oryginału :

http://imageshack.us/a/img204/158/mantga01.jpg

Zdjęcia modelu jeszcze niczego nie wyjąłem z pudełka :)

http://imageshack.us/a/img213/4246/smlb ... 938257.jpg

http://imageshack.us/a/img62/5346/smlbv ... 938816.jpg
Cervantes

Re: MAN TGA wihfh Dumper Trailer 1:24

Postprzez Biskup » Nie Wrz 23, 2012 11:18 am

Nie pozostaje nic jak wyjąć model z pudełka i rozpocząć prace tak, więc czekamy na relacje.
Jeśli jesteś początkujący do odpuść sobie na początek dodatkowe blaszki i elementy żywiczne ( o ile w ogóle takie są do tego zestawu).
Z chromowanego baku też bym zrezygnował w końcu to maszyna do ciężkiej roboty i jest narażona na różne uszkodzenia jak i zabrudzenia, więc taki chromowany bak będzie wyglądał, co najmniej dziwnie.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Cervantes » Nie Wrz 23, 2012 11:37 am

do tego zestawu nie ma ale sa zestawy ktore sa jako tako do wszystkich modeli 1/24 o to co zakupiłem do tej pory,zaznaczę jeszcze z nie jestem totalnym żółtodziobem skleiłem kilka modeli w swoim zyciu ale miałem przerwę nie wiem jak to dzisiaj się potoczy czas i finanse pozwoliły mi wrócić na jakiś czas do starego hobby zastanawiałem sie miedzy dwoma modelami a jednym wybrałem postawiłem na jakość a wiec wszystko co do niego znajdę z reszta...model z naczepa poniekąd sam w sobie jest dwoma modelami ,ciagle szukam kiedy ruszę z budową wolałbym miec wszystko na biurku a nie gdzies po sklepach dopiero szukać,posiadam rownierz zestaw akcesorii które zawierają elementy które będę chciał wykorzystać naturalnie nie wszystkie

Image

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj jak najbardziej dostępne blaszki do mana TGA 1:24 :

Image

lampy zarysowe na ciągnik i naczepe :

Image

...i omawiany chromowany bak z którego jeżeli radzicie jestem wstanie zrezygnować

Image

Cervantes

Postprzez Biskup » Nie Wrz 23, 2012 5:42 pm

O zestawach takich jak ten Italeri to wiedziałem, ale nie o blaszkach i innych tego typu. Warto przemyśleć najpierw, co byś chciał dodać do modelu, bo nie wszystkie elementy będą do niego pasować.
W pracy spotykam się ze sporą ilością samochodów ciężarowych i bardzo bardzo rzadko zdarzają się auta z dodatkowymi świecidełkami jak chromowany bak i mam na myśli auta do normalnego transportu. Te z prac ciężkich, z którymi się spotkałem to raczej nie miały jakiś elementów (były po urywane w trakcie pracy) niż raczej było coś dodawane.
Oczywiście nikt niczego nie zabrania, bo wiadomo, że są takie auta szykowane na wystawę, które mają sporo dodatków, ale to musisz już sam zadecydować, co dokładnie ma ten model reprezentować.
Więc tak jak już mówiłem czekam na warsztat.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Cervantes » Nie Wrz 23, 2012 6:43 pm

Masz całkowitą racje,chromy i świecidełka pasują bardziej do którejś z amerykańskich ciężarówek ale to mój model i zamiast ustosunkowywać się do niego wole nagiąć zasady do swojej woli,efekt końcowy jakikolwiek by nie był nieprzekladam ponad przyjemność z budowy (nie uszczeszczam w zawodach sklejam dla czystej przyjemności)...juz wyjasniam kupiłem kiedys model Pantery od Dragona i on sam w sobie juz zawierał blaszki nie wszystkie udało mi się zamocować ale miałem juz z tym do czynienia i powiem ze jak dla mnie to piekło i niebo model z dodatkami a bez,jak juz sam wspomniałes to ciezarowka do brudnej roboty ale nie potrafię ani washowac ani eksploatować modeli wiec będzie to model "prosto z fabryki" lista tego co bym do niej chciał jest dłuuuga ale mysle ze jezlei wam ja przedstawię jakieś 80% rzeczy na tej liście wybijecie mi z głowy,prosze o opinie no to zaczynam

lista życzeń do mana :

Wycieraczki
Image

Wiązania na śruby
Image

Narzędzia
Image

Niektóre części fototrawne do silnika
Image

Klatka przeciw zwierzetą
Image

trąby i swiatła :mrgreen:
Image

Klamki i wlewy paliwowe
Image

Wyciągarka + lina holująca
Image

Detale kabiny
Image

..Ten zestaw wymiata jak sie przyjrzycie,miedzy innymi znajduje się tam miniaturka tira,która tez się maluje i wkłada do kabiny ...model w modelu genialne...oprócz tego zwracam uwagę na te kaski robocze,dobrze pomalowane tez by się prezentowały gdzieś na przednim siedzeniu :)

...i gdybym zdecydował się na wersje zimową to....o tutaj
Image

...Nie mogę sobie pozwolić na te wszystkie dodaki z posród tej 10-tki chciałbym wybrac 3 ,max.4 zestawy moje typy to :
1.klatka przeciw zwierzetą
2.klamki i wlewy
3.detale kabiny
i ewentualny nr4. zaciski na śruby na kołach

ktoś podziela ta opinie...neguje?
Cervantes

Postprzez Biskup » Wto Wrz 25, 2012 1:44 pm

No to z rzeczy, które pokazałeś to tak:
Wycieraczki - są super, ale chyba nie najprostsze do złożenia, bo nie wiele ich dobrze wyskładanych widziałem.
Wiązania do śrub – fajne, ale czy konieczne, bo można to wykonać samemu tanio
Narzędzia - te, które pokazałeś wszystkie są chowane w schowkach samochodu, więc musiał byś zrobić któryś otwarty by je wyeksponować.
Silnik - bomba tylko przygotuj go tak by go można było eksponować
Klatka przeciw zwierzęta - według mnie pomyłka, ta blaszka jest po prostu za drobna
Trąbki i światła - jeśli chcesz taki element dodać to te bardzo ładnie się prezentują
Klamki i wlewy - bardzo fajny zestaw, który wystarczy na kilka modeli
Wyciągarka - ładna, ale czy pasuje do tego samochodu? Tzn czy były te auta w taką wyposażaną?
Detale do kabiny - bardzo fajne, choć uważam, że śmiało można je zrobić samemu.
Łańcuchy - bardzo ładny zestaw, więc jeśli zamierzasz robić wersje zimową to będzie bardzo ładnie wyglądało.

To są tylko moje sugestie a model przecież jest Twój i to Tobie ma się on podobać. Plan jak widać na ten pojazd masz ciekawy, więc tym bardziej czekam na warsztat.

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Cervantes » Wto Wrz 25, 2012 3:29 pm

Dziękuję za opinie,a więc z baku definitywnie rezygnuje,prawdopodobnie na rzecz któregoś z powyżej wymienionych zestawów,prace już ruszyły także przy pierwszych postępach wrzucę kilka zdjęć z budowy :) pierwszą rzeczą,która rzuciła mi się w oczy to wielkość modelu (530mm) no i widok 13 opon tez zrobił na mnie wrażenie...rama od ciągnika już na biurku :mrgreen:
Biskup napisał(a):No to z rzeczy, które pokazałeś to tak:
Wycieraczki - są super, ale chyba nie najprostsze do złożenia, bo nie wiele ich dobrze wyskładanych widziałem.

Odp.fakt "nie złe puzzle",ale jest ich tam 3 czy 4 pary,także będę dysponował nie jednym podejściem 8-)
jeszcze mam czas na zastanowienie się,ale po osunięciu tych plastikowych nie będę miał wyjścia ...(czyli narazie sprawa otwarta)
Biskup napisał(a):Wiązania do śrub – fajne, ale czy konieczne, bo można to wykonać samemu tanio

Odp.fakt a sama próba już na pewno nic nie kosztuje :)
Biskup napisał(a):Wyciągarka - ładna, ale czy pasuje do tego samochodu? Tzn czy były te auta w taką wyposażaną?

Odp.Przyznam się ze nie widziałem i nie sadze by nawet te najtrwalsze wyciągarki na coś się zdały kiedy zakopie się taki ciągnik z ładunkiem - odpada zatem.
Biskup napisał(a):Łańcuchy - bardzo ładny zestaw, więc jeśli zamierzasz robić wersje zimową to będzie bardzo ładnie wyglądało.

Odp.Wszystko się rozchodzi o podstawkę na której będzie stał model i zamiast żwiru czy asfaltu można by pójść na łatwiznę i zrobić sztuczny śnieg który jest łatwiejszy od alternatywnych rozwiązań i wtedy takie łańcuchy wskazywały by na to ze śnieg nie znalazł się tam przypadkowo były by swego rodzaju łącznikiem miedzy modelem a podstawka aspektem tego samego pomysłu by obserwator mógł spojrzeć na to jako całość nie jak na model i podstawkę bo na dobra sprawę można zrobić zwykła drewniana lub nie robić jej wcale... (sprawa otwarta)
Biskup napisał(a):To są tylko moje sugestie a model przecież jest Twój i to Tobie ma się on podobać. Plan jak widać na ten pojazd masz ciekawy, więc tym bardziej czekam na warsztat.

Pozdrawiam
Łukasz
[/quote]
Odp.Prace ruszyły,także w najbliższym czasie edit : pierwsze zdjęcia z warsztatu :mrgreen:
Cervantes

Postprzez Biskup » Czw Wrz 27, 2012 7:58 am

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę na klamkach to warto nabyć coś takiego:
http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=9369
Super nadaje się do wyklejania wszystkich elementów, które mają być metalowe jak i do maskowania.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Cervantes » Pon Paź 01, 2012 9:34 pm

Czas,na pierwsze zdjęcia :) ,powiem tylko ze przerwa w modelarstwie kosztowała mnie kilka błędów,malowanie pędzlem w moim wykonaniu tez pozostawia wile do życzenia dlatego w kilku miejscach model został "psiknięty" areografem ,większe przestrzenie a wiec cała budę także aerografem ale to już skrupulatnie,myślę ze teraz będzie już coraz lepiej ...

Instrukcja kazała malować wszystko na czarno ale postanowiłem resory ,z reszta nie tylko :twisted: ...pomalować na miedziany
Image

Z boku:
Image

Zdjęcia w domu wychodziły mi jakies ciemne ,nieostre postanowiłem wyjść na dwór,w świetle słonecznym z kolei model wygląda jak na pzreswietleniu zdjęcia robione z bliska o wysokiej rozdzielczości pozwalają na dostrzeżenie najmniejszego zadrapania
...nieszczęsne podwozie :|
Image

...no i jeszcze raz w świetle słonecznym,bo zdjęcia tez dobrego zrobić nie moglem

Image

i rzut z góry z tym ze ciagle pacowalem jeszcze nad podwoziem tu i tam widac niedomalowania czy slady srebrnej farby wiec można się domyśleć ze to jeszcze przed malowaniem tak naprawdę siedziałem tydzien czasu nad samym podwoziem,ale co tam rzut z góry...

Image

Kolejny update postaram się zrobić bardziej rzetelny i więcej lepszej jakości fotek,prace wybiegają na przód w porównaniu do zdjęć,w tym momencie Man już stoi "o własnych kołach",podwozie ukończone pozaczepiane burty i pomalowana buda,także teraz przerwa będzie krótsza :)

PS.Przyznam ze trzymam właśnie model w rekach i wygląda on na tych fotkach co najmniej dziwnie... jakiś taki opaćkany mi się wydaje chodziarz te zdjęcia robilem wcześniej malowałem już te miejsca od tego czasu może z tad ta różnica,każdym bądź zapewniam ze na żywo prezentuje się on lepiej niż na tych zdjęciach wysłałem ten link kilku moim znajomym którzy mnie odwiedzają może któryś z nich się zaloguje i potwierdzi moje słowa a może zrobią to kolejne zdjęcia ...
Cervantes

Postprzez Cervantes » Śro Paź 03, 2012 8:36 am

Chciałbym juz dodać kolejne zdjęcia jakieś komentarze odnośnie tych dotychczas zamieszonych??
Cervantes

Postprzez Biskup » Śro Paź 03, 2012 8:50 am

Witam,
Nie wiem, czemu ale jakoś przegapiłem poprzednią aktualizacje. Sam montaż i malowanie do tej pory wygląda dobrze. Poza tym kolorem miedzianym, który w moim mniemaniu po prostu tam nie pasuje. Może to kwestia tego, że jest go za dużo i dlatego że użyłeś go na elementy zawieszenia, które standardowo są zabezpieczane czarnym kolorem. Ale to są moje odczucia czy słuszne trudno powiedzieć :) Ja tak czy inaczej czekam na dalsze postępy prac :)
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Hummer666 » Śro Paź 03, 2012 8:20 pm

witaj kolego model ładnie czysto sklejasz ale dotej miedzi to sie niezgodze piura resorów powiny byc w ocieniu stali a elemety takie jak przekładnie i wały rozzondu maluje sie najczescie j na czern lunb na bazowy kolo karosri malowałem juz niejednego tracka wiec troche to przestudiowałem
ja pomalowałem tak po konsultacjach zkilkoma inymi modelazami]
Image
Image
Hummer666

Miejscowość: Katowice

Postprzez Cervantes » Śro Paź 03, 2012 9:07 pm

Ładnie :) a masz silnik?Mnie brak opcji otwieranej kabiny zmusił do rezygnacji z silnika,kolejne osoby rownierz odradzały mi chromy dlatego zrezygnowałem niemal w całości,jak obiecałem robię szybką aktualke garażu,teraz już co nie co więcej widać ;) ...co do kolorów to przyznam racje ze robiłem to umyślnie bo porostu tak mi sie; podobało ale kiedy następnym razem rzucę fotki ukończonego podwozia zobaczycie ze części który doszły przesłaniają cały widok i kiedy model stoi jak stać powinien nie widać go wogole tylko kiedy obróci się go a zamierzam go przykleić do podstawki także powiedzmy ze mogłem sobie pozwolić na luzy :)

...Jako ze zestaw ciągle cały zamieniłem schodki na chromowane i na tym w zasadzie chrom się zaczyna i kończy zarazem :/

Image

Image

...Ciągle nie ukończona góra,na tym zdjęciu świetnie widać ten nieszczęsny miedziany,jest nałożony tak ze kiedy patrzy się zboku,jest go dużo tak jak na pierwszych zdjęciach ale rzut z góry pokazuje,że nie jest kolorem dominującym,że wkrada się tylko tu i ówdzie pod koniec i na początku ramy ...o taki efekt mi chodziło
Image

...Lewa burta

Image

...Prawa burta

Image

...To ostatnie zdjęcie najdokładniej odzwierciedla model,ten pomarańczowy taki jasny bardzo ładny wyszedł ;)

PS.odrazu zapowiadam mam nadzieje nie długą przerwę,jutro kończę podwozie no i zaczyna się ...kabina,wnętrze,ogólnie buda :)
Cervantes

Postprzez Hummer666 » Śro Paź 03, 2012 9:21 pm

powiem ci tak kolego wiekszość europejczykóe z italieri ma brak otwieranej kabiny ale wszystko idzie dorobic :) a widziałem ze pokazałeś zestaw zywiczny całej jednostki napendowej tylko ze wtedy czeba ciońć model.Wiec zrezygnowałem z otwieranej kabiny przy kabine terz są niedorubki moze ci niepasować przednia szyba strasznie spręzynuje wiec wykozystałem własnej roboty przednią z foli 0.3mm
Hummer666

Postprzez Hummer666 » Śro Paź 03, 2012 9:28 pm

A jesli chcesz naprawde łany model ktury sie ładnie prezentuje to doradzam kturegoś peterbilta z italieri

Image
Image
Image
Image
Image
Hummer666

Następna

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość