Vodafone McLaren Mercedes MP4-25 - Revell 1/24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Vodafone McLaren Mercedes MP4-25 - Revell 1/24

Postprzez ogooreck » Pon Sty 07, 2013 1:07 pm

Witam wszystkich.
Po dobrych 15 latach wróciłem do zabawy z modelami (a to za sprawą żony, która zrobiła mi taki właśnie prezent gwiazdkowy :notworthy: ).
Nigdy nie zajmowałem się modelarstwem "na poważnie" a przeglądając Wasze prace na forum, aż mi trochę wstyd wrzucać takie fotki. Lecz czuję, że powoli zaczynam się wkręcać w temat i ten model traktuję jako rozgrzewkę i wprawę w budowaniu i przede wszystkim malowaniu kolejnych :)
Na razie na odświeżenie i wyposażenie warsztatu poszło troszkę pieniędzy, pewnie z czasem (i ewentualnie z nowymi modelami) będzie się on powiększał.
Przede wszystkim nie maluję aerografem, ponieważ nigdy go nie miałem i nie chcę póki co wydawać zbyt dużo $$$ na hobby, któremu nie będę mógł się całkowicie poświęcić. Choć powinienem napisać "nigdy nie mów nigdy" ;o)

Więc po tym przydługim wstępie oto kilka fotek z dotychczasowej pracy

Model to:
Image

Tak to wyglądało na początku:
Image

I już wiem jakie popełniłem błędy. Byłem przekonany, że najwygodniej będzie pomalować elementy jeszcze w ramkach a potem po ich wycięciu tylko domalować detale... No cóż - teraz już wiem, że tak się nie robi. Przy kolejnym modelu będę o ten element mądrzejszy :)

Image
Image

Nigdy wcześniej nie robiłem modeli pojazdów i dużo naczytałem się o np. liniach podziału. Trochę je (malując pędzlem) zalałem ale może pokuszę się o ich uwidocznienie
Image

Na takie rzeczy jak dosztukowane pasy jeszcze za wcześnie
Image

Pierwsze elementy posklejane oraz naklejona kalkomania na zawieszenie, osłony oraz płytę podłogową (używałem pod kalkomanię Mr. Mark Setter)
Image
Image

Przepraszam za jakość zdjęć - kolejne będę wykonywał już normalnym aparatem a nie komórką i z lepszym oświetleniem.
Wiem, że są widoczne niedociągnięcia malowania, sklejania - ale to pierwszy od ponad 15 lat model, więc okażcie trochę litości :) :)

No i chętnie przyjmę wszystkie uwagi co do malowania i dalszego sklejania.
ogooreck

Re: Vodafone McLaren Mercedes MP4-25 - Revell 1/24

Postprzez spartiii89 » Pon Sty 07, 2013 7:20 pm

Witam
Obserwuję z ciekawością gdyż również miałem taki model i naprawdę ładnie się prezentował.
Niestety nie posiadam żadnych fotek modelu ale wyglądał tak :D

Image
spartiii89

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez ogooreck » Czw Sty 10, 2013 8:07 am

Mała aktualizacja postępów pracy.
Tylne zawieszenie skompletowane:
Image

Wnętrze kabiny również:
Image

Przednie zawieszenie oklejone kalkomanią i zamontowane w połowie do nadwozia:
Image

Z tyłu wklejone są końcówki wydechu oraz wloty do chłodnic (ale tego akurat nie widać, są pod spodem karoserii :)
Image
ogooreck

Postprzez Biskup » Czw Sty 10, 2013 11:27 am

Włókno węglowe pierwsza klasa :)
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Hummer666 » Pią Sty 11, 2013 12:58 am

model sie zapowiada ładnie kilka lat temu sklejałem MP-4 Kimigo rajkonena ravela
Hummer666

Miejscowość: Katowice

Postprzez ogooreck » Pon Sty 14, 2013 9:37 am

W weekend trochę przysiadłem nad modelem i w sumie została mi już tylko część kalkomanii do obklejenia i zabawa będzie skończona.

A to poszczególne prace.
Sklejanie i oklejanie kalkomanią przedniego spojlera:
Image

I przedni spojler w całej okazałości:
Image

Sklejony tylni spojler:
Image

Połączenie nadwozia i płyty podłogowej
Image

Przedni spojler doklejony:
Image
Image

Zaczyna się zabawa z kalkomanią:
Image

Myślę, że w 2-3 wieczory powinienem się wyrobić z oklejaniem bolidu. Trochę trudności sprawiają te duże elementy (na nosie czy na boku-chłodnicach). Trzeba się z nimi namęczyć, żeby ładnie ułożyć.
ogooreck

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość