Porsche 944S [Italeri] 1:24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Porsche 944S [Italeri] 1:24

Postprzez Jezu88 » Czw Kwi 18, 2013 10:47 am

Witam :)
jestem dość początkującym modelarzem i postanowiłem trochę się poudzielać na forum i zasięgnąć paru porad.
wczesniej w wieku 10-12lat lepiłem głownie lotnictwo i raczej typowo z pudła co tylko wpadło w łapki, jak było czym to malowałem nie zważając jak kryje :P teraz mam zamiar robić to na miarę możliwości Pro i liczę na wsparcie :) przerzuciłem sie na Cywile.

w tym temacie będzie Model Italeri kultowe Porsche 944S.
wcześniej złożyłem już Trabanta i Audi R8 Revella (w najbliższym czasie sie pochwale) i osobiście mimo małych niespójności bylem zadowolony z tej firmy co w przypadku Italeri jestem trochę zawiedziony ;/

Pare fotek:
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Image

tu juz zauwazylem swoj pierwszy blad ze nie wyrownalem przetloczen na tarczy hamulcowej..ale za to waloryzacja na zawieszeniu.

Image

wydech, i mam pytanko, jakiej barwy metalicznej uzyc by dobrze to wyimitowac i ew. dać efekt lekkiego przepalenia?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/401/dsc0082er.jpg/]Image

no i tyle na poczatek :)
ogólnie maluje humbrolami i pędzlem, aero mam ale bez kompresora jeszcze, a próbowałem bawić sie dętka i nie bardzo mi idzie, albo rozcieńczanie farby albo z tym powietrzem coś nie halo ;/ zadowalam sie narazie puszkami Motipa na karoserie.
jeszcze korzystam z ModelMasterów i z nich jestem bardzo zadowolony, moment suchutkie i można robić dalej :)
pełna krytyka mile widziana.
Jezu88

Re: Porsche 944S [Italeri] 1:24

Postprzez Panzer_98 » Czw Kwi 18, 2013 1:35 pm

Całkiem fajnie Ci to idzie :D. Jednak są też niedociągnięcia, które można poprawić. Mianowicie widać ślady łączeń. Po sklejeniu ze sobą elementów spróbuj wyczyścić miejsce łączenia np. tłumik.
Mimo to myślę, że ciekawy warsztat , będę zaglądał ;o)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panzer_98

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez Biskup » Czw Kwi 18, 2013 3:00 pm

Jak kolega Panzer_98 już napisał warto bardziej się przyłożyć do przygotowywania części przed malowaniem.
Jeśli natomiast chodzi o efekt przegrzania ukłądu wydechowego to bardzo dobrze nadają się do tego farby clear żółte, niebieskie i czerwone albo humbrola (trudno dostępne) lub Tamiyi. Tylko że trzeba je nałożyć aerografem.
Pozdrawiam i czekam na dalsze akualizacje.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez kmicic » Pią Kwi 19, 2013 5:01 pm

Fajne auto :D :D :D , dobre wykonanie :D . Czekam aż pochwalisz się Audikiem i Trabim :lol:
Modelarstwo to nie hobby. To sztuka.
Awatar użytkownika
kmicic

Miejscowość: Żywiec

Postprzez Jezu88 » Śro Maj 01, 2013 12:07 pm

Dzięki za mile Przyjecie ;)
będę stosował się do waszych wskazówek, faktycznie wiele nie dociągnięć jest...
tłumik akurat nie był sklejany z 2 elementów tylko taki odlew ;/

na dzień dzisiejszy autko ma wypełniona komorę silnika podstawowym staffem, posłużyłem sie fotografiami z sieci i na ich wzór malowałem elementy bo producent trochę inaczej to widzi.
Image

wziąłem sie za malowanie karoserii i...tu mój błąd, z racji braku czasu i głupiej formy pracy zawodowej jaka mam kupilem puszke czerwonej farby w castoramie, i...lakier uj wie jaki, nakładając byl bardzo rzadki, kiepsko kryl jak by pigment byl rozcieńczony, po wyschnięciu fajnie sie mienił w słońcu ale pomyślałem ze dam po prostu więcej warstw i ladnie sie pokryje...i tu wyszły kwiatki po kolejna warstwa niewiadomo czemu zważyła/spuchła z poprzednia ;/ rad nie rad kombinowałem jak zakryć, spolerować poprzednia warstwę by nie było gorzej i położyć czymś lepszym, reagowało na wszystko prócz humbrola na pędzlu... ok. lipa po całości, jedziemy z tym na nowo, wczoraj zrobiłem mieszankę wybuchowa z kreta i karoseria utopiona na 3h... potem do roboty poszedłem, będzie co ma być :P dzwoni dziewczyna ze farma odeszła ale buda trochę wypłowiała i matowa.. grunt ze jest bez farby ;)

teraz juz tylko i wyłącznie będę stosował lakier czysto motipowy do samochodowy albo rozpędzę sie z aero ;) a właśnie, dorwałem juz agregat lodówkowy, pompuje az milo i nawet bez zbiornika daje rade :D no i długo myślałem o kolorze bo juz czerwonego mam dość :D i prawdopodobnie wyląduje 132F z palety fiata czyli bordo metaliczne ale na czarnym podkładzie ;)

parę pytanek, mam właśnie klar czerwony humbrola, ale czy bym malował pędzlem czy aero to mi wychodzi takie mleczne a nie przezroczyste jak na lampy przystało... to należny jeszcze rozcieńczyć czy może zle cos robie?

chłodnice zrobiłem na srebrno, znalazłem dwie wersje czarna i srebrna a ze została mi siateczka po Audi to wykorzystam ;)
Image

a tu foto trabiego i Audi... szalu nie ma dziewczyna w trabi mi chchiala pomoc i... lampy na odwrót przykleiła ;/ a w audi musze poki czarne dorobic ale pedzlem boje sie zrobic bo smugi bedzie widac wiec czeka na aero ;p
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez Jezu88, Nie Maj 05, 2013 11:07 am, edytowano w sumie 1 raz
Jezu88

Postprzez kmicic » Sob Maj 04, 2013 6:54 pm

proponuję kolor żółty lub czarny
Awatar użytkownika
kmicic

Postprzez Jezu88 » Nie Maj 05, 2013 11:06 am

lakier juz wyladowal i komora silnika tez :) jeszcze mysle co by dodac do srodka.
Image

no i buda... kolor wyszedl zaleznie od swiatla raz wisnia, a raz sliwka :P teraz pomyslec musze o wnetrzu ;) moze bezyk? :D

Image

malowane aero i ogolnie jestem zadowolony z efektu :D
Jezu88

Postprzez kmicic » Nie Maj 05, 2013 11:34 am

Jezu88 napisał(a):teraz pomyslec musze o wnetrzu ;) moze bezyk? :D

Ja bym zrobił wnętrze w czerni, opcjonalnie jakieś kolorowe (oczywiście stonowane) wstawki. I pomalowałbym felgi na jakiś stonowany kolor bo dla mnie za bardzo się świecą
Awatar użytkownika
kmicic

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość