Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Postprzez maciej_1988 » Czw Lut 12, 2015 4:33 pm

Witam w mojej relacji z budowy naczepy. Powstaje na podstawie zestawu Cargo Trailer od Italeri. Planuję osiągnąć coś w takim stylu - http://imganuncios.mitula.net/samro_nac ... 986115.jpg

Jednocześnie buduję ciągnik Scania R620 Atelier - relacja w osobnym wątku - viewtopic.php?f=95&t=53577

Budowa według nowego pomysłu zaczęła się od cięcia całej paki która powstała już wcześniej. Rama była kiedyś pomalowana pędzlem - obecnie zeszlifowana, na nowo podkładem i kolorem już przy pomocy aerografu. Boczne burty powstawały od zera z polistyrenu, poza tym zmieniłem zawieszenie - pierwsza oś będzie podniesiona. Poniżej zdjęcia z dotychczasowej budowy:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Obecnie w ramie brakuje jeszcze tylnego zderzaka , zbiorników powietrznych oraz nadkoli które również planuję zbudować z polistyrenu.
A poniżej zdjęcia z pomalowania podkładem podłogi, burt bocznych i czarnym matem podłogi od dołu. Tutaj zdjęciach widać problem jaki mam z aero - zarówno podkładem jak i farbą często przy rozpoczęciu malowania pluje i robi takie plamy z farby...aero jest czysty...

Image

Image

Image

Image

Image
maciej_1988

Re: Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Postprzez maciej_1988 » Śro Lut 18, 2015 10:44 am

Z czarną podłogą już sobie poradziłem - wyczyszczony aerograf i odpowiednie przygotowanie farby wystarczyły. Do farby dodałem trochę oryginalnego thinnera i wódki - prawie w stosunku 1:1, troszkę mniej wódki. Wyszło uważam całkiem nieźle. Przy okazji pokażę zdjęcia.
Teraz zastanawiam się nad malowaniem burt bocznych. Jest jakaś zasada czy najpierw malujemy jasnym czy ciemnym kolorem? Same burty będą srebrno/aluminiowe a podstawa i słupki coś ciemnego, może jakiś matowy brązowy. Który kolor malować najpierw - zastanawiam się nad masowaniem? Robić tak jak mi wygodniej?
maciej_1988

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość