Mini-projekt "Cywilny Willis"

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Mini-projekt "Cywilny Willis"

Postprzez Gunnar » Pon Lip 05, 2004 11:03 am

Witam

Wraz z Pawlem Czarnockim wpadlismy na pomysl zrobienia wspolnej dioramki z dwoma cywilnymi Willisami. Po pierwsze dla tego ze chcielismy zrobic cos szybko i bez blaszek a po drugie zeby odpoczac od monotoni budowania maszyn bojowych. Jako ze modelik firmy Italeri nie jest zbyt skomplikowany i stosunkowo tani zdecydowalismy sie na niego. Modele sa w skali 1/35 oczywiscie.
Wszystkich chetnych goraco zapraszamy do zabawy :!:

Image

Image

Image
Warsztat skala-1/35:

Sherman M4.I.c.FireFly
Sherman M4A1(76)W
Cromwell Mk.IV
Cywilny Willys

Pozdrawiam
Paweł "Gunnar" Tchórzewski
Awatar użytkownika
Gunnar

Miejscowość: Siedlce

Postprzez ergie » Pon Lip 05, 2004 11:27 am

Trzeba było zrobić strażackie ;)
ergie

Miejscowość: Kraków

Postprzez Gunnar » Pon Lip 05, 2004 11:31 am

Witam

Chcialem pokazac kilka zdiec mojego Williska. Jak narazie prace posowaja sie systematycznie do przodu. Po krotce omowie czego dokonalem:

:arrow: kola - Willisowskie byly za male wiec "rozebralem" starego Hummera i zaadoptowalem jego koleczka ;o) Wstawilem felgi wlasnej produkcji zeby nie wygladaly zbyt powaznie.

:arrow: zawieszenie - zmiana podczepienia osi aby model byl wyzszy. Prosty pomysl Pawla Czarnockiego: podkleic je zamiast na resorze pod nim. Ja chcialem obnirzac caly resor. :oops:

:arrow: zaslepienie zbiornika paliwa plytka poliestyrenowa i dorobienie nitow. Po przymierzeniu kol okazalo sie ze zbiornik jest zbyt duzy i musialem go zeszlifowac, bo wygladalo tak, ja by kolo przy pokonywaniu przeszkody moglo o niego obcierac.

:arrow: sklejenie burt z podloga, szpachlowanie dziur po wypychaczach i usuniecie padalow sprzegla i chamulca (beda przyklejine na druciku zeby wygladaly bardziej realistycznie)

:arrow: usuniecie zamykanych skrzynek :?: z tylu pojazdu i zaslepienie ich plytka poliestyrenowa. Z czasem bede chcial tam wstawic glosniczki :roll:

:arrow: rama z drucika miedzianego o sr. 1,5mm mocowana do plytek z plytki poliestyrenowej za pomoca spawu i nitow.
:arrow: pojemnik na kolo zapasowe z plytki poliestyrenowej

Przedstawiam kilka zdiec:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Komentarze, pytania i opinie jak zawsze mile widziane.

Pozdrawiam
Warsztat skala-1/35:

Sherman M4.I.c.FireFly
Sherman M4A1(76)W
Cromwell Mk.IV
Cywilny Willys

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gunnar

Postprzez Gunnar » Pon Lip 05, 2004 2:13 pm

ergie napisał(a):Trzeba było zrobić strażackie ;)

Witam

Mozna bylo strazaka, albo pickupa, albo dragstera, albo ...........
Ale juz za pozno, bedzie normalny Willis po przerobkach w domowym warsztacie.

Pozdrawiam
Warsztat skala-1/35:

Sherman M4.I.c.FireFly
Sherman M4A1(76)W
Cromwell Mk.IV
Cywilny Willys

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gunnar

Postprzez Paweł Czarnocki » Czw Lip 15, 2004 10:41 am

ergie napisał(a):Trzeba było zrobić strażackie ;)

Siemka.
Ja do swojego Willisa szukałem cywilnych kółeczek. Szperałem po sklepach modelarskich i na Allegro i nic :( Mogłem kupić zestaw FUJIMI ale kosztował tyle co dwa Willisy. Aż tu przechodząc obok kiosku JEST!!!!! Kupiłem zabawkowy samochodzik Made in China za całe 2.90 PLN!!! Ma tak pięknie zrobione niklowane felgi i gumowe oponki, że nie powstydziłby się ich żaden renomowany producent!! A bieżnik jaki fajny. Muszę jeszcze podorabiać kilka drążków w przednim zawieszeniu i przewody hamulcowe. No i zgodnie z panującą gdzieniegdzie modą zaciski na hamulcach pomaluję na czerwono :P . Muszę pogadać z dresikami jakie radio mi do niego załatwią? Zegary na tablicy zrobię ze złomu modelarskiego. A może do nas jeszcze się ktoś przyłączy co? Model jest fajny i tani. Można go kupić za równowartość 5-6 piw.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Czw Lip 15, 2004 3:37 pm

ja coś tam robię, skończe go (mam nadzieję) do końca miesiąca, jak tylko dokończe makietę z powstaniem.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Re: Mini-projekt "Cywilny Willis"

Postprzez Gunnar » Pią Sie 09, 2013 5:11 pm

Witam

Troszkę czasu minęło od ostatniego posta ( coś około 10 lat chyba :shock: ), była też przerwa w modelowaniu. Jednak stara miłość nie rdzewieje i prędzej czy później dała o sobie przypomnieć. Coś tam po woli dłubie przy Willym i mam nadzieje podłączyć go do Wakacyjnego konkursu. W międzyczasie robię jeszcze kilka mniejszych projektów.

Do waloryzacji używam starych blach, arkusików plastikowych, siedzenia i kierownica wyciągnięte z jakiejś chińskiej zabawki.

Aktualny stan prac, zdjęcia z przed godziny:

Image

Image

Image

Image

Image
Warsztat skala-1/35:

Sherman M4.I.c.FireFly
Sherman M4A1(76)W
Cromwell Mk.IV
Cywilny Willys

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gunnar

Re: Mini-projekt "Cywilny Willis"

Postprzez Pan_Cerny » Śro Wrz 18, 2013 8:49 am

No! W końcu ciąg dalszy!
Bo ja czekam i czekam...
Pozdrawiam
Marek
-----------------------------------
Image
Pan_Cerny

Miejscowość: W-wa

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość