[Tips] Jak zrobić trawę?

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Postprzez rzelu » Wto Lut 06, 2007 9:35 am

Ja robiłem trawę z warstwy gąbki-zmywaka kuchennego.
Zmywak jest z gąbki w różnych kolorach, ale z jednej strony ma warstwę zielonego włóknistego materiału.
Ten materiał bez problemu odrywamy, Ja drę go na kawałeczki i wrzucam do starego ruskiego młynka do kawy. Po zmieleniu otrzymujemy zielone włókna które świetnie imitują trawę i dobrze kleją się na wikol.

link do mojej dioramki
http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum ... highlight=
Awatar użytkownika
rzelu

Miejscowość: Szczecin

Postprzez kurczak » Pią Lis 02, 2007 8:53 pm

Swego czasu czytałem coś o mieleniu wysuszonych liści paprotki, przyklejaniu ich na lakier czy rozcieńczony wikol i malowaniu tego na zielono. Nie wygląda to jakoś porażająco, ale efekt... lepszy jest niż nic.
Ostatnio zakupiłem sobie trawkę kolejkową, wg. graczy w LOTRa i Warhammera nazywa się to bodajże 'trawa elektrostatyczna'.
kurczak

Postprzez Szymszyl » Śro Gru 19, 2007 6:16 pm

gufel napisał(a):Trawka kolejkowa z firmy "HEKI", duże opakowanie w cenie około 20 zł. Tylko wybierać trawę która po nasypaniu "stoi" :lol: No a potem malowanie, żeby kolorem też przypominała trawę.

Przez pewien czas bawiłem sie w modelarstwo kolejowe i wiem że HEKI nadaje sie raczej do robienia krzaków i zarosli.Mozna natomiast kupić mate imitujaca trawe jest to arkusz papieru a na nim drobne włókna z tworzywa sztucznego w róznych kolorach.Istnieje też od niedawna technika ,,sadzenia trawy,, kupuje sie paczke sypkiej trawy czyli takie włókna jak na macie ale luzem i przy pomocy elektro sadzarki ,,sadzi sie trawe,,.
Elektro sadzarka to urzadzenie podobne do spawarki tylko na jednym biegunie jest sitko do dioramy podłąncza sie jeden biegun a do sitka sypie sie trawe, diorame smaruje sie wikolem i włącza prąd pod wpywem którego trawa sterczy do góry jak w realu.
Awatar użytkownika
Szymszyl

Miejscowość: Łódź

Postprzez blackrider » Czw Sty 07, 2010 10:04 pm

Ja mam swój skuteczny i tani sposób robienia trawy z pakuł hydraulicznych:
1 :arrow: Biorę kawałek torebki foliowej i wycinam kwadrat
2 :arrow: Następnie grubo smaruję VICOLEM
3 :arrow: Warkocz pakuł tnę na kępki o długości 1 cm (ważne aby włoski pakuł przylegały do siebie równlolegle)
4 :arrow: Rozrzucam je rzadko po folii
5 :arrow: Po wyschnięciu maluje aerografem na kolor oliwkowy
6 :arrow: Teraz nanoszę klej pędzlem techniką "wklepywania"
7 :arrow: Następny warkocz pakuł tnę na kępki o długości 0.5 cm
i układam je pionowo do góry (gęsto je rozkładam)
8 :arrow: Po wyschnięciu włączam odkurzacz i na wysokości 1 cm trzymam go przez minutę nad "trawką" :D
9 :arrow: Kiedy już wszystko jest czyste i poukładane maluję aerografem górę na kolor zielony :D

Jak ktoś chce zdjęcia mogę wysłać na e-mail ;)
Pozdrawiam Black Rider
Awatar użytkownika
blackrider

Miejscowość: Kłodzko

Postprzez pawełg » Nie Cze 20, 2010 9:31 am

Nie wiem czy ktoś pisał, ale do robienia trawy nadaje się mech. Dokładniej z dachu. Ostatnio kolega sprzątał dach z mchu i zebrałem kilka kupek. Tylko są male kolonie i najlepiej nadają się na podstawki z dużymi figurkami.
Awatar użytkownika
pawełg

Miejscowość: podlasie

Postprzez waldeczek » Nie Cze 20, 2010 9:58 am

Ja również używam mech od jakieś czasu, w sumie to z nim eksperymetuje...choć spotykam się z krytyką że niby uschnie...
Jak narazie trzyma sie już 10 miesiąc...zakonserwowany lakierem do włosów, lakierem bezbarwnym, czasem farbami olejnymi...
sam jesem ciekaw ile wytrzyma...jak uschnie to bedzie najwyzej trawa uschniete:) Macie jakieś doświadczenie w tym?

www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic. ... highlight= - tu zastosowałem mech....

www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic. ... highlight= - tutaj dalsze szersze zasosowanie mchu...
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Miejscowość: Kraków

Re: [Tips] Jak zrobić trawę?

Postprzez Mauser 98K » Nie Maj 13, 2012 9:21 am

jimmy@poland - świetny pomysł z tym mchem własnie też tak robie :)
Awatar użytkownika
Mauser 98K

Miejscowość: Kraków

Poprzednia

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości