Diorama 1939 - budowa

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » Wto Mar 06, 2007 8:39 am

Super!

Lukas
To co lubię to demony stworzone ze stali i ciała...

Image
Aktualizacja - 07.08.2007
Awatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek

Miejscowość: Giżycko

Postprzez Widd » Śro Mar 07, 2007 11:20 am

No, koncepcja się nieco zmieniła. Przepraszam za niektóre zdjęcia. Mój aparat jest słaby na małe elementy, ale świetny na zdjęcia wakacyjne :) Ucze się nim fotografować modele.

Ponieważ sanitariusz w zestawie miał na nogach oficerki, to już nie chciało mi się ich odcinać i montować butów z owijaczami z innego zestawu. Więc do budynku będzie wchodził ranny podporucznik piechoty prowadzący rannego szeregowca. ustawie ich tak, że się cofają. Oficer ma rany na kolanie i na lewym ramieniu. To co mu wisi u szyi to sznurek od pistoletu ViS. Z tyłu mapnik polski oraz torba oficerska. Brakuje Maski p-gaz, ale to jest pierwsze co bym porzucił.

Z przodu całość.
Image

Image

Image

A dla Warszawiaków to powiem, że wybrałem rejon walk. Będzie to walka 21 p.p. "Dzieci Warszawy" dow. przez Sosabowskiego w rejonie ulic Marszałkowska i Odyńca (z tego co pamiętam, to tam chyba jest Wytwórnia Filmów) :) Ktoś ma zdjęcie tego co jest na rogu tych ulic??? Niemcy się tam wykrwawili mocno. Szczegóły podam wieczorem.
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Paweł Leszczyński » Śro Mar 07, 2007 3:46 pm

Świetnie! Czekam na dalsze postępy!
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Miejscowość: Olesno

Postprzez Widd » Czw Mar 08, 2007 8:30 pm

W ramach oddechu od figurek. Skrzynka na 1260 naboi 7,92 mm z pociskiem zwykłym "S". Na niej powstanie jeszcze otwarte pudełko na 3 łódki z 15 nabojami.

Image
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 12:42 am

No to dalsze postępy...
Ponieważ pracuje zgodnie z zasadą "buduj to na co masz w tej chwili ochotę", zaczęły się prace nad...piecem kaflowym:

Image

Powstał też kolejny żołnierz. Poprawie zdjęcie popołudniu.

Image

Po zakupie książki F. Jabłkowskiego "Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy - Romans Ekonomiczny", w której spisano historię największego przedwojenngo warszawskiego domu towarowego, zdecydowałem, że na dole powstanie fragment kawiarni. Takiej jak na tym zdjęciu. Oczywiście zobaczę na ile uchwycę podobieństwo, ale kto nie próbuje...

Image

Jakoś nie palicie się do komentarzy :)
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » Sob Mar 10, 2007 9:18 am

Widd napisał(a):Jakoś nie palicie się do komentarzy :)

Ale nikt nie powiedział, że Twoja praca nie jest oglądana :D Ja robię to cały czas i muszę powiedzieć, że mi się podoba - pomysł i dotychczasowe wykonanie. Gdyby fotki były lepsze to byłoby już extra!

Lukas

Image
Awatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 10:05 am

Ponieważ mam już lepsze światło, to wrzucam zdjęcia.
Figurka jeszcze czeka na ostatnie poprawki szczegółów (wyrównanie tego i owego), pasek na broni i drobne brudzenia, a broń czeka na drugi drybrushing gun-metalem.

Image

Image

Piec kaflowy mnie zaskoczył, gdyż przez przypadek zacząłem malować farbą żółtą matową, źle rozmieszaną. Oczywiście schnie na "lepko" :) Ale za to poprzez nakładanie takiej farby uzyskałem świetny efekt kafelków :)
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » Sob Mar 10, 2007 12:19 pm

Ja bym poprawił te obicia na hełmie. Wyglądają trochę nienaturalnie.

Lukas

Image
Awatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 12:57 pm

Fakt. Muszę poprawić, trochę to nie wyszło.
Robie w tym zakresie eksperymenty z maskolem, może lepiej wyjdzie.
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez FAHRENHEIT » Sob Mar 10, 2007 4:03 pm

Cześć. Wielkie słowa uznania na początek, strasznie mi się podoba to, co robisz, świetnie ci to wychodzi. Mam wielki sentyment do tego okresu i z wypiekami na twarzy powracam do Twojej relacji. Nad obiciami faktycznie możesz popracować, mam też wrażenie, że ten hełm jest jakiś inny od tych, które mają te dwie figurki, które pokazałeś wcześniej. Reszta wygląda ekstra, figurki, skrzyneczki, a ten piec to już mistrzostwo świata - jak żywy.
Lubie dobre...
FAHRENHEIT

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 4:50 pm

Dzięki. Też mam wielki sentyment i jest to okres, który jako jedyny mnie przez ostatnie lata interesuje.
Hełm jest ten sam, co w poprzednich. Przesadziłem z uszkodzeniami hełmu to fakt :) Co do pieca to na razie czekam na schnięcie, żeby użyć olejnych i pasteli oraz washa.

Kupi ktoś coś ode mnie? ;)
Image

Na podstawie cennika z kawiarni warszawskiej w 1939 roku. Tablica przed wejściem do kawiarni. Jakieś pomysły na nazwę dla tej kawiarni?
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Przemekk » Sob Mar 10, 2007 5:11 pm

Może "Kawiarnia Szewca", "Kawiarnia pod Kamienicą" ? albo "Widdarnia" ;o) Pasztecik za 0,50? mmmm.....
Awatar użytkownika
Przemekk

Postprzez FAHRENHEIT » Sob Mar 10, 2007 7:01 pm

Widd słuchaj, a może spróbowałbyś zrobić "salamandre" na hełmach? To jest stosunkowo łatwe do zrobienia, wtedy odpadnie problem przetarć, bo przecież korek się nie przecierał na metaliczny.
Lubie dobre...
FAHRENHEIT

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 8:00 pm

Co rozumiesz, przez zrobić Salamandrę.
Pisałem o tym w temacie o mundurach wrześniowych.
Najpierw kładę farbę i czekam aż wyschnie. Potem drugą warstwę i jak leciutko podeschnie uderzam palcem kilkanaście razy, przez co powierzchnia robi się grudkowata - taka salamandrowa. Te przetarcia na hełmie wyszły dlatego, że próbowałem przetrzeć nity na hełmie. poprawie to.
Po tym jak to zauważyłeś, to popatrzyłem na zdjęcie w swoim artykule i fakt... przecierać powinien się na gun metal. Musze poprawić hełmy...

Image

A tu mój tekst.
http://www.iirp.prv.pl/piechota/helmy/p ... ski_31.htm
Awatar użytkownika
Widd

Postprzez Widd » Sob Mar 10, 2007 8:11 pm

OOO,
Właśnie znalazłem na forum temat o Salamandrze. Spróbuje z tą mąką! :) Wyniki jutro :)
Awatar użytkownika
Widd

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości