Wrzesień 39 1/35

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Wrzesień 39 1/35

Postprzez mae » Sob Wrz 25, 2010 5:30 pm

Witam raz jeszcze, tym razem zaprezentuję dioramę wrześniową :] Główni bohaterowie:

TKS z NKM :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Tankietka w stanie podkładu, górne belki podwozia nie przyklejone, podobnie jarzmo z lufą. Model do hybryda Mirage i RPM z dużym wkładem własnym.

Dotychczasowy warsztat: http://whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=13&t=186

Kolejny główny bohater:

Panzer I ausf A :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

i wieża do niego :]

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na figurantów przyjdzie pora.

Diorama ma przedstawiać triumf TKSa nad Panzerem :D

Długo się zastanawiałem, czy startować z tą dioramą, ponieważ TKS kosztuje mnie wiele pracy i równie dobrze mógłby mieć swoją własną podstawkę. Żeby nie został przytłoczony dioramą, zmierzy się z Panzerem, który rozmiarami nie odbiega wiele od tankietki :]

Zapraszam do oglądania 8-)
mae

Miejscowość: Łódź

Postprzez pawelpod » Sob Wrz 25, 2010 6:23 pm

Jak Ci się widzi sklejanie tego Panzera? Jakiś czas temu męczyłem się z T-1KLA, tej firmy, bardzo podobny, patrząc na części to te same... Niestety to był koszmar, nic do siebie nie pasowało :?
pawelpod

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jacek Jakubowski » Nie Wrz 26, 2010 12:21 am

I ponownie znana już tankierka :lol: Ja zastanawiam się nad wieżą do czołgu. Widać że części nie są wysokiej jakości i że trzeba będzie włożyć sporo pracy aby to wszystko współgrało ale znając kolegę to napewno sobie poradzi ;o)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez mae » Nie Wrz 26, 2010 11:30 am

pawelpod napisał(a):Jak Ci się widzi sklejanie tego Panzera?

Wytnę z ramek i skleję :D Widziałem w sieci zdjęcia zrobionego modelu, być może także Twój i da się coś z tego fajnego zrobić :] Bardziej mnie martwi ta wieża, bo jest bardzo taka sobie, ale szpachla wybacza wszystkie błędy :D Jedno jest pocieszające - TKS również powstaje na bazie beznadziejnych zestawów, więc diorama w całości będzie trzymać ten sam poziom :lol: W dodatku nie wiem jeszcze jacy będą figuranci, ale kto wie, czy nie jacyś z S-model ze zmienionymi główkami.
mae

Postprzez dzidas » Nie Wrz 26, 2010 11:38 am

Trzeba mieć silną wolę do takich producentów jak np RPM.
Ja jak widzę wypraski,to mnie juz ciarki przechodzą!
dzidas

Miejscowość: Piła

Postprzez mae » Pon Wrz 27, 2010 9:20 pm

TKS po preshadingu:

Image

Image

Image

Image

Panzer I:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Przeczytałem wiele negatywnych opinii na temat tego modelu MB i stwierdzam, że są niesprawiedliwe. Model jest całkiem nieźle spasowany, największym babolem jest chyba za długa przednia płyta "budy", ale skrócenie jej to żaden problem. Reszta da się dobrze skleić :] Błotniki na zdjęciach i tylna płyta nadsilnikowa została dopiero co wycięta z ramki, nie jest przyklejona. Jak na razie model MB mnie zachęca.

Image

I pierwsze spotkanie trzeciego stopnia :D
mae

Postprzez pawelpod » Pon Wrz 27, 2010 11:04 pm

Do spasywywania, klejenia i szpachlowania też trzeba mieć też trzeba mieć trochę umiejętności, mi ich na tę firmę zabrakło :D
pawelpod

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jacek Jakubowski » Wto Wrz 28, 2010 11:04 am

Spotkanie trzeciego stopnia narazie wygrywa TKS :lol: Bardzo podoba mi się to co z nim wyczyniasz. Czekam z niecierpliwością na kolejnę etapy prac ;o)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Postprzez mae » Czw Wrz 30, 2010 10:01 pm

Rozpocząłem rzeźnię :twisted:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kratownica jest już na wylot. Wieża po cieniowaniu części jakoś się złożyła z grubsza, jest tylko milimetrowa szpara z tyłu lol. Umiejscowienie otworu na wieżę okazało się zbyt oddalone do tyłu, musiałem usunąć pierścień pod wieżą i przesunąć otwór do przodu :] Efekty świetnie pokazuje ostatnie zdjęcie xD To co na białym plastiku zostanie zaszpachlowane :]
mae

Postprzez mae » Pon Paź 04, 2010 8:48 pm

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Raport z frontu :] Aktualnie 2 kolory, po kilku poprawkach zacznę malować brązowe plamy. Niestety zjadłem preshading, szczególnie piaskowym kolorem :/ Niestety po zamaskowaniu modelu nie mam oglądu na całość i nie wiem kiedy skończyć krycie modelu... Będę musiał zrobić post-shading. W każdym razie umiejscowienie plam w stanie docelowym (oprócz brązowych).
mae

Postprzez Jacek Jakubowski » Wto Paź 05, 2010 12:02 am

Szkrab rośnie w siłę widzę. I bardzo dobrze bo kolorki i plamy wyglądają dobrze. A jak tam Panzer I :?: Robisz je równolegle czy najpierw TKS a później Panzer :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Postprzez mae » Czw Paź 07, 2010 9:18 pm

Robię równolegle, przy czym kieruję się chęciami w danym dniu :D Gdy nie chce mi się malować, robię panzerka. Przy czym TKS ma priorytet, chciałbym go skończyć bo sporo już czasu na niego poświęciłem. Myślałem kapkę o figurkach, chyba kupię coś z adalbertusa :] Ale to odległe plany, bo czasu coraz mniej, a czołgi same się nie zrobią.
mae

Postprzez mae » Sob Paź 16, 2010 4:28 pm

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Baza :] Lufa, koła przednie jak i gąski nie przyklejone. Podmaluję bandaże i założę gąski, a co potem to muszę pomyśleć. Kusi mnie żeby zrobić cieniowanie aerkiem jeszcze, dodać do lakieru bezbarwnego raz trochę czarnego, drugi raz białego i postąpić podobnie do sposobu tworzenia color-modulation.
mae

Postprzez dzidas » Sob Paź 16, 2010 5:05 pm

TKS wygląda ładnie.Piszesz,że Pz.I jest całkiem niezle spasowany.Z tego co widzę na zdjęciach,to spasowanie jest ,delikatnie mówiąc ,kiepskie.
Lubie ten czołg,kleiłem takiego Dragona,i widzę ,że MB to słaby model,ale pewnie wart swojej ceny,choć jest tyle innych Pz.I,że ja bym go nie kupił.
dzidas

Miejscowość: Piła

Postprzez mae » Sob Paź 16, 2010 5:21 pm

To już zależy co dla kogo znaczy złe spasowanie, oraz czy ktoś lubi modelarstwo czy też składactwo. Oczywiście, że modelu MB do dragona nie ma co porównywać, ale jest bardzo dużo modeli zdecydowanie gorzej spasowanych.
mae

Następna

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość