"Ostrzał" Pak 40 (Tamiya)

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

"Ostrzał" Pak 40 (Tamiya)

Postprzez Melnikov » Nie Lis 14, 2010 8:07 pm

Witam.
Pracuję nad swoją drugą "podstawką", a może już dioramą :).
Jak widać bedzie to działo Pak 40 wraz z obsługą. Plan jest taki aby działo to było schowane w lekkim zagłębieniu w ziemi i z trzech stron przesłonięte drewnianymi balami, które mają zapobiegać osypywanie się ziemi i automatycznie wzmocnić troche ukrycie. Będę wzorował się na zdjęciach znalezionych w internecie przedstawiających działo Pak 30.

Image
Image

Do zrobienia bali wykorzystam drewniane kijki służące do wspierania kwiatów, które dostałem od zaprzyjaźnionej kwiaciarki.
Myśle, że nadadzą się do tego idealnie, z resztą na zdjęciu widać jak to wygląda :)

Image
Image
Image

Mam nadzieje, ze moja relacja i efekt końcowy będzie zadowalający nie tylko dla mnie, ale i dla was i czekam zarówno na słowa pochwały jak i krytyki :)

Pozdrawiam:
Mel
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Melnikov » Pon Lis 15, 2010 12:28 am

Póki co prace przedstawiają się następująco:

Jak widać na zdjęciu uformowałem z grubsza teren ze ścinków kartonu poprzyklejanych klejem wikol.
Image

Następnie całość posmarowałem mocno rozcieńczonym wodą wikolem, a na to przyklejałem kawałki papieru toaletowego, do domentu, aż złagodził on wszystkie ostre krawędzie kartonu. Każdą warstwę oczywiście smarowałem znowu wikolem, aby do niej przykleiła się kolejna, no i ostatnia też została maźnięta mieszanką, aby ją utrwalić.
Image

Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie jestem w stanie uzyskać lepszego światła. Lecz póki co nie ma żadnych szczegółów, więc ostrość zdjęć chyba nie jest ważna ;>

Pozdrawiam:
Mel
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Melnikov » Wto Lis 16, 2010 10:28 am

Prace powoli idą do przodu. Przyłożyłem tylko na próbe drewienka, aby sobie i wam zobrazować jak to będzie wyglądało. Pomyślałem sobie, ze jeszcze na szczycie nasypu dookoła obłoże workami z piaskiem, a za działem postawie jakąś skrzynkę, może beczke i jakieś oporządzenie.

Image

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Melnikov » Wto Lis 16, 2010 7:09 pm

Następnym krokiem jaki zrobiłem było posypanie wsyzstkiego piaskiem do akwariów. Jest bardzo drobny więc myślę, że nadaje się dobrze jako piasek na diorame/podstawke. Oczywiście zanim go posypałem, to posmarowałem całość rozcieńczonym wikolem. Ramkę też zabezpieczyłem taśmą malarską, aby nie pobrudzić jej przy tworzeniu podłoża, a potem przy malowaniu.

Image

Przymiarka działa:

Image

KOlejno porzyklejałem na wikol drewienka, znów postawiłem działo aby sprawdzić jak będzie się komponować i dostawiłem do niego figurki, oraz przedmioty, których chce użyć na tej podstawce. Ułożenei ich póki co nie jest ostateczne.

Image

Rzut na całość z góry.

Image

Następnym etapem jaki będę starał się zrobić to będze dodanie zieleni, kamieni i może coś jeszcze mi do głowy wpadnie :>

Pozdrawiam:
Mel
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Boozy » Wto Lis 16, 2010 8:39 pm

Nie masz czasem lufy wklejonej w pozycji, jak przy wystrzale?
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Melnikov » Wto Lis 16, 2010 10:15 pm

Powiem CI szczerze Boozy, że nie mam pojęcia. To pierwsze działo jakie sklejałem i nie jestem w stanie określić w jakim położeniu powinna być lufa. Na swoją obronę powiem tylko tyle, że skleiłem wg instrukcji, w której nie dopatrzyłem się żadnej możliwości opjonalnego ustawienia lufy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Boozy » Śro Lis 17, 2010 4:41 pm

Jeśli działo ma być przed wystrzałem to musiałbyś jeszcze lufe troszke wysunąć.
Image
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Melnikov » Śro Lis 17, 2010 7:18 pm

:D Dzięki, ze zwróciłes na to uwage, bo dzięki temu zauważyłem, że można przesuwać lufe ;P I teraz jest w takim położeniu jak na zdjęciu, czyli przed wystrzałem :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Bartłomiej Kamiński » Sob Lis 27, 2010 8:47 pm

ja od siebie jeszcze dodam, że końcówki (chory jestem i nie wiem jak to nazwać - ramion podstawy? :shock: ) powinny być wbite w ziemię. Po kilku strzałach samo by się wkopało przez odrzut.

Ja bym zmienił te patyczki bo jak dla mnie mają dziwny kolor.
Pozdroofka Enten
Mały człowieczek z osiem-sześć roku...
Awatar użytkownika
Bartłomiej Kamiński

Miejscowość: Otwock

Postprzez Melnikov » Sob Lis 27, 2010 8:51 pm

Bartku to działo póki co jest tylko postawione "do przymiarki" i pokazaniu jak całość mniej więcej będzie wyglądać, ale dzięki, że wsomniałeś o tym wkopaniu lemieszy (bo chyba tak to się nazywa) w ziemie, gdyż sam chyba bym na to nie wpadł, ponieważ to moje pierwsze działo ;P

Co do drewienek i tak będzie to malowane, ale póki co mam przerwe w tej dioramie, gdyż skupiam się na robieniu dioramy do T-34, której warsztat jest w tym dziale.

Jeszcze mam pytanie odnośnie SIdoluxa. Czy taki może być??
Image

Pozdrawiam:
Mel
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Melnikov » Czw Gru 09, 2010 1:30 pm

Już chyba wymysliłem z czego zrobić worki z piaskiem. Wczoraj wycinałem prostokąciki z kartonu i owijałem je paskami z papieru toaletowego, całość namoczyłem wikolem. Dziś będę malował bo już worki wyschły i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Ostatnio edytowany przez Melnikov, Czw Gru 23, 2010 3:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez Melnikov » Czw Gru 23, 2010 3:12 pm

Ehhh... tak myślałem i myślałem nad tym z czego zrobić worki, że wkońcu odszedłem do wniosku, że je sobie odpuszcze i w wyniku moich działań wyszło coś takiego.

Musze tylko zastrzec, że w rzeczywistości wygląda duuużo lepiej niż na zdjęciach. Kiepskie światło sprawia, że kolory wyglądają jak ekhem... kupa, że się tak wyraże ;>

Działo jest w trakcie brudzenia więc jeszcze kilka dni zajmie mi jego skończenie, a na koniec zostawie sobie ludziki. Z tym, że nie wiem ile zajmie mi zrobienie ich :D

Image

Image

Image

Image

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam:
Melnikov
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez viking » Pią Gru 24, 2010 3:30 pm

Użyj jeszcze troche kolorów do tych krzaków, trawy, drewna. Przedostatnie zdjęcie wygląda jak byś tę podstawkę w trójbarwny kamuflaż pomalował. Dużo, także tracisz na fakcie, iż ustawiłeś działo wzdłuż podstawki. Niby szczegół, ale gdyby to stanowisko było ustawione pod lekkim kątem, odbiór kompozycji byłby o wiele wyrażniejszy.
viking

Postprzez Melnikov » Pią Gru 24, 2010 10:53 pm

Dzięki viking za wskazówki. Postaram się coś podziałać z tą podstawką :) Co do ramki to będę i tak ją malował, lecz póki co skupiam się na włąściwym elemencie pracy czyli całej reszcie :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Melnikov

Postprzez waldeczek » Pon Gru 27, 2010 8:58 am

viking napisał(a):Użyj jeszcze troche kolorów do tych krzaków, trawy, drewna. Przedostatnie zdjęcie wygląda jak byś tę podstawkę w trójbarwny kamuflaż pomalował. Dużo, także tracisz na fakcie, iż ustawiłeś działo wzdłuż podstawki. Niby szczegół, ale gdyby to stanowisko było ustawione pod lekkim kątem, odbiór kompozycji byłby o wiele wyrażniejszy.

Pod kątem byłoby widać zdecydowanie więcej...ciekawy pomysł obserwuje
...
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości