Strona 1 z 1

Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Śro Lut 15, 2012 10:54 pm
przez Qamil
Witam
Jestem tutaj nowy, a swoją przygodę przygodę z modelarstwem dopiero zaczynam.
Chciałbym przedstawić tutaj moją pierwszą pracę, którą jest drewniana wieża.
1.
http://w789.wrzuta.pl/obraz/ascVRbjYR6h/dsc03657
2.
http://w789.wrzuta.pl/obraz/37zg7hTd19L/dsc03658
3.
http://w789.wrzuta.pl/obraz/1NT5itsVWbv/dsc03656
4.
http://w789.wrzuta.pl/obraz/6DMfZxjrWWt/dsc03659

Prosiłbym o pisanie co zrobić inaczej, co zmienić, a co dodać.
Przede mną jeszcze podstawka, więc jeśli miałby ktoś jakieś pomysły odnośnie małych elementów mogących się na niej znaleźć to będę wdzięczny :)

Re: Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 11:28 am
przez adam1967
Jako, że jesteś nowy to powinieneś poznać trochę strukturę forum i zamieścić ten temat w dziale "Kosmiczne i Sci-Fi, Kolej, Karton, Budowle z zapałek", ponieważ nie uważam aby Twoja praca pasowała do działu Dioram. Pozdrawiam.

Re: Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 5:32 pm
przez liec
A to niby czemu. Założone jest ponoć, że będzie podstawka. Według mnie pasuje.

Re: Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 11:40 pm
przez adam1967
Może odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest diorama? Czy to jakiś obiekt ( budynek, samolot, figurka, statek, czołg, samochód itd.) na podstawce czy może cała scena ukazująca jakieś zdarzenie. Może powinno się podzielić klasę dioram na kilka kategorii wielkościowych. Na wystawach modelarskich samoloty dzieli się na kilka lub kilkanaście klas a dioramy co najwyżej na dwie. Gdzie tu sprawiedliwość.

Re: Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 11:23 am
przez Bonhart
Adam, pomimo tego, że nie jeżdżę na konkursy to już dawno doświadczyłem "niesprawiedliwości" z powodu braku kategoryzacji dioram. Wg mnie, dioramy powinno się dzielić choćby tak jak napisałeś ale do tego doszedłby podział na te robione własnoręcznie od zera i te robione z gotowych zestawów, myślę tu o obiektach architektonicznych. Sam teraz robisz od zera dużą kamienicę i wiesz ile pracy to kosztuje. Kiedyś wziąłem udział w konkursie na nieistniejącym już forum bitewnym. Zrobiłem teren do gry o powierzchni 100cm x 50cm. Dodam, że był to teren miejski, a nie pole. Kosztowało to wiele czasu, pracy no i nakład finansowy też poniosłem. W tym samym konkursie ktoś zrobił dioramę z drzewem w roli głównej o wymiarach w granicach 15cm x 15cm. Drzewo konkurs wygrało i wtedy dopiero część osób zaczęła się zastanawiać czy wszystko było ok w konkursie.

Teraz też wystartowałem w konkursie organizowanym przez jedno z naszych for. Też robię niemały teren miejski i też nie liczę na nic. Pewnie zwycięzcą zostanie ktoś, kto ładnie czołg pomaluje i przy murku postawi. Drażni mnie takie traktowanie dioram bo dla mnie dioramą jest duża zabudowana czymkolwiek powierzchnia. Poza tym we wszystkich moich dioramach najważniejszy jest właśnie teren, a figurki i pojazdy są na drugim miejscu. Udział w konkursie traktuję jako czynnik popychający moją pracę do przodu.

Żeby coś na temat napisać to myślę Qamil, że wszystko wygląda zbyt topornie. Powinieneś jeszcze raz dobrać przynajmniej niektóre przekroje belek, np te z których zrobiłeś barierki. Dobrze by było żebyś postawił tam jakąś figurkę bo teraz ciężko powiedzieć czy całość jest zbyt niska czy zbyt szeroka. Najlepiej zrób jeszcze jedną lepszą wieżę. Pamiętaj, że trening czyni mistrzem więc im więcej zbudujesz tym więcej się nauczysz.

Re: Drewniana wieżyczka

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 1:54 pm
przez Qamil
To akurat była moja pierwsza budowla i tutaj było wszystko robione na oko, bez skali. Przy następnych pracach będę się bardziej starał, a wszystko już w skali będzie. A co do figurek, to żadnych nie mam, bo nie interesuję się tym. Co do wymiarów to wysokość wynosi jakieś 23cm, drabinka ma 9 cm, tak samo szerokość i długość