,,Zagapił się"" Sd kfz 232 6 rad 1/35

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

,,Zagapił się"" Sd kfz 232 6 rad 1/35

Postprzez Panzernick » Nie Cze 09, 2013 9:41 pm

Witam
Pomimo (niestety) coraz słabszych oznak życia na forum, postanowiłem poddać ocenie kolegów moje kolejne wypociny. Jest to praca, która w zamyśle miała być ekspresowa, dla rozruszania palców, po czteromiesięcznej przerwie w dłubaniu. Model to sklejony kilka lat temu Sd kfz 232 Italeri. Odstał swoje na półce, więc nie zabijajcie za jakość wykonania. Jeżeli starczy sił i chęci, to go poprawię (kilka lat temu służył do nauki)
Podstawka została zainspirowana fotografią znalezioną w necie. Łatwo znaleźć, wystarczy w Google wpisać model pojazdu. Jako baza posłużył mi zestaw Mini Art'u ,,River embankment section". Jak już pisałem sama praca przy podstawce poszła błyskawicznie- pół nocy oraz dwie godziny dzisiaj.
Zaznaczam, aby uprzedzić kolejne uwagi, że nie miałem zamiaru wiernie odwzorować sytuacji ze zdjęcia. Było ono tylko inspiracją, a sam model powstał ,,wieki" temu.
Pozostało jeszcze parę szczegółów do wykonania, oraz tak jak pisałem poprawienie modelu.
Wszelkie uwagi i pomysły oczywiście mile widziane.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zapraszam do komentowania
Posdrófka
Robert Panzernick Szacht
Awatar użytkownika
Panzernick

Miejscowość: Warszawa

Re: ,,Zagapił się"" Sd kfz 232 6 rad 1/35

Postprzez adamem » Sob Sie 03, 2013 9:29 am

Czy po takim spadku to Sd-ek nie powinien mieć jakichś uszkodzeń? :)
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Awatar użytkownika
adamem

Re: ,,Zagapił się"" Sd kfz 232 6 rad 1/35

Postprzez T.J. » Sob Sie 03, 2013 11:27 am

Model i dioramka bardzo fajne, porządnie pomalowane :) jedynie oponki bym te przednie pouginał, bo całą masę wozu przyjmują w takiej pozycji ;)
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości