Diorama dla Niemieckich grenadierów pancernych WWII 1/35

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Diorama dla Niemieckich grenadierów pancernych WWII 1/35

Postprzez Piotr70 » Śro Maj 14, 2014 9:32 pm

Witam.

Jako,że wraz z figurkami równolegle staram się wykonać prostą i niedużą dioramkę założyłem warsztat,aby i w tym temacie poradzić się Was i pokazać przebieg mojej pracy.
Która jak podkreślam jest wykonywana po raz pierwszy przeze mnie.I podobnie jak przy sklejaniu i malowaniu zestawu figurek i tu błędy,niedociągnięcia i moja niewiedza na pewno się zdarzą. :lol:

Pierwszy etap pracy to wylewka szpachli gipsowej do ramki ( 29.5cmX24cm )

Image

Nastepnie pomalowałem najzwyklejszymi i najtańszymi farbami acrylowymi wyschniętą szpachlę.

Image
Image
Image

He,brak taśmy malarskiej zabezpieczającą ramkę ( mój babol :( )

Może teraz tak pokrótce jaki mam pomysł ,co do scenariusza tej dioramki.Jak już wspomniałem skoro jest to moja pierwsza makieta,nie chciałbym rzucać się na głębokie wody.Tak więc ma być prosta i nieduża.
Wykorzystując zestaw figurekImage,a w szczególności ich postawy myślałem o wykorzystaniu ich jako grupy rozpoznania pancernego w okresie letnim.Grupa ta rozpoznanie przeprowadzałaby w terenie słabo zadrzewionym (bo 1 drzewo planuję :lol: ),gdzie główną roślinnością byłyby jakieś krzaki,wiatrołomy,trawy wyższe i niskie.Poza tym chciałbym umieścić kilka kamieni i może jakieś elementy dla wzbogacenia i ożywienia dioramki.
Wykorzystywać mam zamiar swoje wytwory
Jak na przykład to drzewko (aktualnie w produkcji :P )
Image
Image
Image

Ponieważ,nie dam rady wykonać wszystkiego :( wykorzystam również gotowe produkty firm JAVIS "Countryside Scenics" i WOODLAND SCENICS,które od jakiegoś czasu odkupywałem na ebay.uk
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Miejscowość: Szczecin/East Midlands

Re: Diorama dla Niemieckich grenadierów pancernych WWII 1/35

Postprzez Modelarz =) » Czw Maj 15, 2014 6:09 am

Mój pomysł to:
Grupa szwabskich żołnierzy idzie na zwiad,i ukryci za wzgórkiem zauważają chatkę,a w niej amerykańców.

Ciekawostka:
Nazwa ,,szwaby"pochodzi od Szwabii.
Proszę nie robić tak dużych odstępów między wierszami wypowiedzi :!: Niepotrzebnie "rozwala" to forum wydłużając temat, a w wypowiedzi tylko 1-2 zdania... Taki sposób pisania ( z przerwami na 5-10 linijek i pod tym "=)" ) powoli zaczyna denerwować moderatorów i forumowiczów ;o) Przypominam, że łamanie regulaminu forum ( Twoje wypowiedzi będąc tak rozciągniętymi, powoli zaczynają być odbierane jako spam) grozi banem na 2 tyg. Mod. J.Ch.
Modelarz =)

Postprzez Piotr70 » Czw Maj 15, 2014 9:20 am

Modelarz =) napisał(a):Mój pomysł to:

Grupa szwabskich żołnierzy idzie na zwiad,i ukryci za wzgórkiem zauważają chatkę,a w niej amerykańców.

Ciekawostka:

Nazwa ,,szwaby"pochodzi od Szwabii.

=)

Chatka? Wzgórze? Amerykanie? :shock: :shock: Za rok nie skończyłbym tej dioramki :lol:
Dzięki Modelarz, Twój pomysł choć ciekawy :notworthy:, jest dla mnie "niedżwiedzią przysługą" na tą chwilę.

Hmmmmmmm chociaż.... te wzgórze.....
Image
Awatar użytkownika
Piotr70

Miejscowość: Szczecin/East Midlands

Postprzez Modelarz =) » Czw Maj 15, 2014 2:26 pm

Wzgórze tzn.jakiś pagórek.a chatkę możesz zrobić nawet z patyczków po lodach.Jak pisałem o chatce to miałem na myśli wiejski budyneczek rozwalony przez pocisk z armaty,a amerykanie sobie tam założyli posterunek.
Modelarz =)

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość