[Tips] Błoto

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Postprzez filip-orzech » Nie Sty 06, 2008 8:26 pm

Marines napisał(a):
filip-orzech napisał(a):Fajne moze widzieliscie http://hawid.com.pl/dioramy_makiety_akc ... -p-91.html

Nigdzie nie widziałem wagi tej torebki a, może ty znalazłeś ile tam tego jest? :roll:

nie znalazlem ale cos mi sie zdaje ze wiem mniej wiecej jakie sa wymiary woreczka bo mam w takim samym posypke
Jakies (dł*szer)10cm/5cm
Ale pewien nie jestem!!!!!!!!!!!!!!!!
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu." generał George S. Patton

Image
Image
Awatar użytkownika
filip-orzech

Postprzez Marines » Śro Sty 09, 2008 5:06 pm

Aha, dzięki za dane. ;o)
Zawsze wierny ...
Image
Awatar użytkownika
Marines

Miejscowość: Jawor

Postprzez rafałekwnuk » Czw Sty 17, 2008 1:19 pm

Witam wszystkich.Wtrącę się do wątku z błotem w proszku.Nie polecam go używać , jeśli chcemy uzyskać efekt świeżego błota.
rafałekwnuk

Postprzez German » Czw Lut 05, 2009 11:04 pm

A ja dziś eksperymentowałem na mojej pierwszej dioramie i powiem wam ze możecie spróbować takie zrobić lekkie błoto wiecie jak jest lekkie błoto i cala woda nie wsiąknie to zawsze jest taka brudna kałuża i można tą kałuże zrobić woskiem.. nawet ciekawy efekt ale trzeba to ukształtować jeżeli się chce na równe podłoże wylać trochę wosku to trzeba ukształtować ten wosk bo jak się nie ukształtuje to wygląda jak głaz:D jak dla początkującego modelarza to jest dosyć ciekawe rozwiązanie :D
Pozdro
German

Miejscowość: Karszyn

Postprzez Melnikov » Pon Gru 07, 2009 10:29 pm

German wrzuć zdjęcia jak możesz. Też dopiero się uczę, latam po forach, chociaż tylko na tym się wypowiadam, i czasem drażni mnie to, że ludzie mówią o czymś "wyszło super", albo "wyszło beznadziejnie", nie dając zdjęć. Takie nubki jak ja nie zawsze są w stanie ocenić co autor miał na myśli wyrażająć opinię na temat swojego odkrycia, bądź dzieła, dlatego myślę, że zdjęcia są istotną częścią każdego eksperymentu.

Pozdrawiam:
Mel :)
Awatar użytkownika
Melnikov

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Germanizer » Pią Gru 25, 2009 11:46 pm

Witaj Melnikov. Prosze oto zdjęcia o które mnie prosiłeś.Ta metoda nie jest calkiem ciekawa,ale możliwe ze ktoś z niej więcej wyciągnie niż ja.

Image

Image

Image
Germanizer

Postprzez Melnikov » Nie Sty 03, 2010 3:02 am

Dzieki Germanize za zdjęcia.
Powiem szczerze, że ta technika, którą zastosowałeś przy tej dioramie nie powala na kolana. Jest kiepska, a wręcz słaba. Nie daje złudzenia kałuży, czy tam błota. Może jeśli by był ów wosk inaczej nałożony, w sensie, gdyby znajdował się w jakiejś dziurze, a tak to wygląda po prostu jakby Ci coś nakapało czałkiem przypadkiem i niechcąco na pracę ;>

Reszta dioramy wygląda ciekawie. Tylko, jeśli masz taką możliwość, postaraj się na przyszłość wklejać ostre zdjęcia ;>

Takie jest moje zdanie. Mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu za słowa krytyki.

Pozdrawiam:
Mel :)
Awatar użytkownika
Melnikov

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Germanizer » Czw Sty 07, 2010 5:23 pm

nie,wiem ze to jest słabe,bo to moja 1 diorama,nawet nie miałem materiałów.Nie próbowałem z tego zrobić coś lepszego,nie wiem nawet czy można z wosku zrobić jakiś ładny efekt,nie próbowałem.Melnikov spróbuj,może ci się uda zrobić ciekawy efekt

Pozdro

Proszę o pisanie z sensem i stosowanie zasad poprawnej pisowni.
Germanizer

Poprzednia

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości