Spitfire - reaktywacja

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Andrzej Weimann » Śro Lip 26, 2006 10:41 am

Fotel skleiłem zgodnie z instrukcją, ale wcześniej rzeczywiście nie zauważyłem tego i nie porównałem z dokumentacją. :oops:
Może masz rację :?:
Chociaż jest już za późno na poprawki to sprawdzę, czy fotel jest sklejony poprawnie.
Awatar użytkownika
Andrzej Weimann

Miejscowość: Świdwin

Postprzez Andrzej Weimann » Czw Lip 27, 2006 8:47 pm

Sprawdziłem - fotel złożyłem dokładnie według instrukcji PARTA. Fotel Timiego, który pokazał na początku projektu ma ten sam błąd
(to zresztą też fotel PARTA).

Poza tym TRAGEDIA :!: :!:
Wczoraj straciłem godzinę pracy - coś trafiło właśnie skończoną nieruchomą część lewej klapy. :evil:
I znów wydatek - muszę kupić drugi zestaw klap.
Za to dzisiaj skleiłem część ruchomą lewą - całkiem nieźle wyszło. :D
Jak skończę kleić wszystkie elementy wrzucę fotki.
Awatar użytkownika
Andrzej Weimann

Postprzez Marcin_C » Pon Sie 07, 2006 12:51 pm

U mnie mała zmiana, małą 1:72 IX'tkę zastąpiła duża w cztery ósemce. Do pi ątku Mk. Vb w 1:72 Zumbacha i Mk. IXc "Ewunia" w 1:48 od ICM'u powinny się znaleźć w galerii.

Pozdrawiam.

P.S. Malowanie pędzlem w 1:48 to niezłe wyzwanie :)
Marcin_C

Postprzez Marcin_C » Pią Sie 11, 2006 9:51 pm

"Ewunia" Już ma kalki, jest polakierowana na błysk i czeka na wash jutro z rana. Zumbach czeka na zlitowanie, nie mam jakoś serca już do tych małych modeli w 1:72 8-)
Marcin_C

Postprzez andrzej_r. » Sob Sie 12, 2006 10:44 am

Moj Spit powolutku brnie do przodu:

Kokpit - większość zrobiona od podstaw z tego co mi w łapki wpadło
Stan po malowaniu interior green:
Image

stan na dziś:
Image
lewa burta:
Image
prawa burta:
Image

Fotel pilota podłoga i ścianka za pilotem z zestawu wolant (?) dorobiony (ten z zestawu przypominał lizak) pasy z folii aluminiowej
Image

Poza tym walcze z grubością skrzydeł - już prawie "ujdzie", przeszlifowałem śmigło coby podobniejsze do prawdziwego było, już pomalowane, dorobiłem oś coby się obracało (a co! :lol: ) odciąłem stery wysokości, dorobiłem troche bebechów do chłodnicy pomalowałem koła podwierciłem wyloty rur wydechowych i to na razie tyle...
Pozdrawiam
Andrzej R.
--- powoli budują się: (1/72) ---
2xJak-11 - drgnęło (25%), Jeep (80%), Avia S-199 (10%)
Ostatni skończony: P-40M
Awatar użytkownika
andrzej_r.

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marcin_C » Wto Sie 15, 2006 1:53 pm

"Ewunia" gotowa, galeria około 18:00.

Pozdrawiam.
Marcin_C

Postprzez Timi » Wto Sie 15, 2006 2:45 pm

Marcin_C napisał(a):"Ewunia" gotowa, galeria około 18:00.

Pozdrawiam.

czekam :D :D
Bułki nie pikają!!
http://youtube.com/watch?v=-m3r6sQgbuY

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Włókniarz naszym życiem Drabik jego sercem Gdy serce bić przestanie życie jest nonsensem
Awatar użytkownika
Timi

Miejscowość: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Postprzez Andrzej Weimann » Pon Sie 21, 2006 8:28 pm

Po długich bojach skończyłem klapy :D
Ale co cię namęczyłem to moje
Fotka poniżej
Image

Teraz próbuję wpasować toto do skrzydeł - jak skończę tradycyjnie wrzucę fotke na forum.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzej Weimann

Postprzez Deco » Śro Sie 30, 2006 2:19 pm

Ja powoli lepie kolejnego spita tym razem mk II firmy Revell/monogram i dodaje do niego pewne elemnty z zooma edka do spita mk I tamki.
Chciałęm zapytać czy któryś z forumowiczów nie ma fotki fotela pilota z spita mk II.Szukałem na googlach ale znalazłem same foty tablicy przyrządów całego kopiitu nie znalazłem.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Miejscowość: Sokołów Małopolski k. Rzeszowa

Postprzez ZIO BY NAITT » Śro Sie 30, 2006 2:43 pm

No to poszukaj sobie fotek fotela z Mk.I - były takie same .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł

Do zobaczenia na nPWM i Modelworku
Awatar użytkownika
ZIO BY NAITT

Miejscowość: Łazy k. Zawiercia

Postprzez Deco » Czw Sie 31, 2006 7:03 am

Mam jeszcze problem na jaki kolor pomalowac fotel na int green??No i chce wyciąć dzwiczki w moim spicie ale zraz nad nimi jest prowadnica częsci owiewki więc jak to zrobic wogóle nie wycinać czy wyciąć razem z prowadnicą????
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez Marcin_C » Czw Sie 31, 2006 7:13 am

Fotel na kolor bakelitu, czyli czerwono(rdzawo)-brązowy. A drzwiczki wytnij poprostu.
Marcin_C

Postprzez Lucky32185 » Pią Wrz 01, 2006 11:57 pm

:arrow: Witam!!!
Jestem nowy na forum choć czytam je od roku 8-) ! Tyle że byłęm slepy i przegapiłem wasz projekt. Z wielką chęcią sie podłącze do reaktywacji tyle że moj model bedzie denny w porównaniu z waszymi dokonaniami :notworthy: bo jestem raczkującym modelarzem....:oops: w sumie to mój drugi "na poważnie".
A druga spraawa że moj spitek jest już prawie na ukończeniu ale postaram sie posłać to co mam z budowy.....
A zapomniałbym tworze spitka Academy 1/48 Mk XIV E.....prawie z pudełka choć dodałęm coś od siebie....fotki podesle jutro.....prosze o surową ocene bo wiem że jest dużo błędów.. :D

"...Na żadnym zegarze świata nie znajdziesz wskazówek do życia...."

Image
Awatar użytkownika
Lucky32185

Miejscowość: Poznań

Postprzez Deco » Sob Wrz 02, 2006 11:57 am

Lucky32185 napisał(a)::arrow: Witam!!!
Jestem nowy na forum choć czytam je od roku 8-) ! Tyle że byłęm slepy i przegapiłem wasz projekt. Z wielką chęcią sie podłącze do reaktywacji tyle że moj model bedzie denny w porównaniu z waszymi dokonaniami :notworthy: bo jestem raczkującym modelarzem....:oops: w sumie to mój drugi "na poważnie".
A druga spraawa że moj spitek jest już prawie na ukończeniu ale postaram sie posłać to co mam z budowy.....
A zapomniałbym tworze spitka Academy 1/48 Mk XIV E.....prawie z pudełka choć dodałęm coś od siebie....fotki podesle jutro.....prosze o surową ocene bo wiem że jest dużo błędów.. :D

Witamy na forum!!!no i czekamy na fotki!!
Raport słowny bo aparatu brak do października .w moim mk II kokpit prawie na ukończenie,dzwiczka wycięte koła śmigło i inne dueperelki pomalowane.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez Gienek » Nie Wrz 03, 2006 12:53 am

Cześć,
Troczę po niewczasie – bo model gotowy, ale skończony niedawno. Istotne dla mnie było nie tyle zrobienie modelu co aspekt „historyczno - osobowy”. Na samolocie tym w sierpniu 1940 roku Tadeusz Nowierski zaliczył swoje pierwsze zwycięstwa. No i okres BoB.
Co do pilota to warto sobie poczytać --> TU
Model to starusieńki Revell 1/32 praktycznie "prosto z pudła".
Ogólnie:
Image Image Image Image Image Image

w szczegółach:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Gienek

Miejscowość: Gdańsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość