[projekt grupowy] Wielo-loty

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Zenek » Pon Lut 05, 2007 11:07 am

Co nie co zrobiłem. Tylko od pewnego czasu zagościł u mnie koleś, który mówi, że ma imię ma "leń" ;o)
Kadłuby sklejone i wyszpachlowane. Na oprofilowanie przejścia kabłub - skrzydło naklejona folia aluminiowa.
Image Image Image Image Image Image Image

Skrzydła już sklejone a w nich pojawiły się wnęki na zbiorniki paliwa i wzierniki wlewu.
Image ImageImage Image

A tak wygląda po złożeniu na sucho wersja H-6 (tutaj skrzydła jeszcze nie sklejone)
Image

Obecnie trwają prace nad wnękami podwozia
POZDROWIENIA

Z E N E K

na warsztacie: Fl-282 B-2 - RS 1:72

ostatnio skończone -Bv-155B (V-1) - SH 1:72, Ju-388J-0 - SH 1:72, Me-328 A i B - Huma 1:72, Ju-188E-1, Ju-188D-2 - Italeri/Bilek 1:72, Ar-396 - Huma 1:72

następne - ???? Ju-288C, Do-24T, Fw-187, DFS-228, DFS-346
Awatar użytkownika
Zenek

Miejscowość: Ostrzeszów - Wielkopolska

Postprzez Bercik » Pon Lut 05, 2007 1:19 pm

:shock: świetna robota!
Pozdrawiam, Robert Wójcik
Awatar użytkownika
Bercik

Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki / Kraków

Postprzez Bercik » Pią Lut 09, 2007 2:31 am

Image

Stan na dziś...
Awatar użytkownika
Bercik

Postprzez jasio-g » Czw Lut 15, 2007 2:05 am

Trochę cicho siedziałem, bo znana choroba - leń dopadła i nie puszczała. Jako antybiotyk zastosowałem P-11 i pomogło. Junkersik po surfacie wykazał szczególny babol, czyli pęknięcie na miejscu klejenia, w tylnej części kadłuba. Cóż , poprawię, bo nuż się rozpadnie. Obok na zdjęciu maski Montexu. Polacy na tym nie latali, to zostali mi tylko finowie w podzięce za wojnę zimową i kontynuacyjną. HOUK powiedziałem i kleję dalej. Image
Boże, jak mi się nic nie chce!
WARSZTAT
PWS 33 Wyżeł - 80%
Albatros DVa - 50%
Ju 88 A - 49%
Awatar użytkownika
jasio-g

Miejscowość: Twierdza I klasy KRAKÓW

Postprzez Bercik » Czw Lut 15, 2007 3:09 am

Brawo, oby tak dalej. Swojego właśnie skończyłem. Jutro parę zdjęć.
Awatar użytkownika
Bercik

Postprzez Jostein » Czw Lut 15, 2007 11:36 am

jasio-g napisał(a):... Polacy na tym nie latali, to zostali mi tylko finowie w podzięce za wojnę zimową i kontynuacyjną. (...) Image

Pochwała się należy za uniknięcie czarnych krzyży, hakkaristi prezentują się znacznie lepiej!

Jostein

PS - to wesja A-4?
"Jeśli dadzą ci poliniowany papier, pisząc nie trzymaj się linijek. " - Ray Bradbury
Awatar użytkownika
Jostein

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Bercik » Czw Lut 15, 2007 2:20 pm

Trafiony - zatopiony - skończony

Image

Tutaj galeria:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?p=247730#247730
Awatar użytkownika
Bercik

Postprzez Siodlo » Pią Lut 16, 2007 12:05 am

Leń was odpuścił, temat się rusza, więc zgodnie z obietnicą przenoszę do grupowych.
pozdrawiam
Tomek Siedlecki
Image
Image
Awatar użytkownika
Siodlo

Miejscowość: W-wa

Postprzez jasio-g » Pią Lut 16, 2007 1:13 am

Z Niemców wyrosłem, pozbyłem się prawie wszystkich. Zostawiłem tylko te na których latali Polacy bądź Finowie. Po tym leniu może "podokańczam" wreszcie szmatopłaty. Łoś mnie strasznie męczy, do projektu się nadaje, ale boję się go s...przyć podczas dostosowywania do najnowszych planów. Może ruszę po Junkersie. Na razie dumam nad silnikiem do niego. Obmacuję, PRZEPRASZAM i obmierzam muzealny i mię świerzbi, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
WARSZTAT
PWS 33 Wyżeł - 80%
Albatros DVa - 50%
Ju 88 A - 49%
Awatar użytkownika
jasio-g

Postprzez jasio-g » Nie Lut 18, 2007 2:13 am

No i cuś mnie podkusiło i kupiłem na Allegro to.Image
Więc do projektu grupowego dorzucam jeszcze mosiego. Będzie z 307, tylko jeszcze nie wiem czy II, czy VI i kogo. Może coś doradzicie Drodzy Forumowicze? Jest co prawda nadpoczęty, ale kadłub jeszcze nie ruszony.
WARSZTAT
PWS 33 Wyżeł - 80%
Albatros DVa - 50%
Ju 88 A - 49%
Awatar użytkownika
jasio-g

Postprzez Kornik_69 » Nie Lut 18, 2007 2:09 pm

No gdybym ja był na twoim miejscu to z 307 zrobiłbym NF Mk. II (np. maszynę kpt. pil. Gerarda Ranoszka - EWoR DZ271), a FB Mk. VI zostawiłbym mojemu ulubionemu 305 emu 8-)
Image
Image
Awatar użytkownika
Kornik_69

Miejscowość: Częstochowa [K.M. Rozbitek:]

Postprzez voodoo » Nie Lut 25, 2007 3:02 pm

U mnie ostatnie tygodnie stały pod znakiem porażki, ale po koleji...
Psiknęłem moskita czarną Pactrą, nawet ładnie wyglądał ale powierzchnia farby wyszła strasznie chropowata. Przy próbie polożenia lakieru błyszczącego (akryl agamy) lakier "wsiąkał" w farbę powodując tylko odbarwienia. Podejrzewam że niedostatecznie rozcieńczyłem czarną frabe, i może za wysokie ciśnienie dałem (2atm). W każdym razie musiałem wszystko zmyć co zajeło mi dwa dni i 10 tyś wacików :D .
Za drugim razem już konkretnie rozwodniłem farbe, i wyszło ok, ale nie miałem odwagi użyć drugi raz lakieru akrylowego, wzięłem humbrola. Wyszło IMO przyzwoicie. Niestety dopiero przy kładzeniu kalek (airfixowych) zauważyłem że napisy sa poprzesuwane i wystają białe paseczki. Kalki nawet nieźle reagowały na SOL modelmastera, ale nieźle też zaczął reaować lakier (wcześniej mi się to nie zdażyło). Dobrze że nie spłynął, tylko trochę "zmiękł". Na to wszystko poszedł mat modelmastera. Tu też udało mi sie coś spaprać, w niektórych miejscach powstał białawy nalot (w większości udało sie go pozbyć przecierająć powierzchnie morkym, twardym pędzlem).

ImageImageImageImage
ImageImageImage
Osobiście jestem średnio zadowolony z tego modelu. Przed położeniem kalek wyglądał znacznie lepiej.
Zdaje się że wyrosłem na indywiduum modelarskie - w przeciwieństwe do większości ja nie lubie malować, za to lubie szpachlować, szlifować, i tak w kółko 8-)
Teraz przerzucam siły na 110-tke (mój ulubiony etap - poprawki szpachlowania).
voodoo

Miejscowość: Warszawa

Postprzez wojtasswdn93 » Śro Mar 07, 2007 1:06 am

witam jestem poczatkujacym modelarzzem (1rok) i mam model Łosia II, który czeka na pomalowanie kamuflarzu... (sklejacac go nie mialem jescze farb) jak ktos jest zainteresowany zobaczeniem zdjecia to pisać 1700494, czy tez bym mogł nalerzec do tego projekyu grupowego?????

Popracuj nad poprawną pisownią. Oczy aż bolą, jak się czyta takie posty...
Moderator TM
Awatar użytkownika
wojtasswdn93

Miejscowość: Świdwin

Postprzez Bercik » Czw Kwi 05, 2007 2:51 am

No Panowie, jak tam stan prac? Miesiąc minął a tu ani widu ani słychu :(
Awatar użytkownika
Bercik

Postprzez Łukasz Zaorski » Czw Kwi 05, 2007 9:07 pm

Niby jakoś tam robota idzie, w każdym razie się nie cofa.
Ja swojego Mitchela ruszam średnio raz na miesiąc :? Głównie usiłuję zatkać szpary po sklejeniu kadłuba, ale ostatnio trochę porobiłem silniki.
:arrow: Żeby nie było tak smutno to jutro postaram się dać fotki tego, co mam na chwilę obecną.

PS: Uwaga na przednią doklejaną część kadłuba:
Image

Jest lekko mówiąc krzywa (przynajmniej u mnie) i trzeba ją przyklejać etapami, albo jakoś wygiąć przed wklejeniem.
B-25 Mitchel -> http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=32993
Next -> Hurricane w barwach Portugalii
Awatar użytkownika
Łukasz Zaorski

Miejscowość: Ząbki k/W-wy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości