relacja z budowy Yamaha FZ250 Phazer (no2)

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Postprzez mongoose86 » Czw Wrz 21, 2006 10:20 am

Witam po dłuższej przerwie, tak wogóle coś strasznie pusto i glucho na forum.

Phazer powoli doataje kolorów: narazie tylko jedna strona. "Kasta" po motipie wygladała tak:

Image

Nie było mało pracy z ta skórka;/ ale jakiś większych trudnosći też nie.
1) najpierw wodny 2000, potem 2500 (bardzo delikatnie)
2) pasta polerska 3M Fine Compound Perfect II- przeznaczenie, do usuwania grubszych zarysowań- świetna jest do tego, polecam.
3) pasty tamiya fine i finish + pielucha tetrowa (wg mnie najlepszy materiał do polerki, próbowalem profesionalnych szmatek polerskich ale tetra górą:)

Następnie przygotowałem kalki do klejenia z czego nie jestem dumny, pospieszylem się:(
Jedną kalkę przycinałęm żyletką ( nie zmieściła by się pod migaczem)

Image
potem:
Image

jak można łatwo zauważyć nie zrobiłem tego za dokłądnie, skupiłem się tylko na tym żeby się zmieściłą pod migaczem.
Wyszło tak, kalki położone tylko na płynie Set.

Image

Image

Image

Image

Przednia kalka, ta od dzioba z napisem Yamaha nie leży za prosto, ta czerwona linia, jest lekka fala, nie wiem czy będę to poprawiał, boje się że ja zniszcze. Ogólnie jestem zadowolny,ciesze się że leżą w jednyk kawałku, to praktycznie pierwsze kalki w moim życiu. Teraz został tylko bezbarwny, i tu mały dylemat. Motip czy tamiya, spray czy przez aero;/
Awatar użytkownika
mongoose86

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez MiniMan » Pią Wrz 22, 2006 8:58 am

Trochę widać ten "carrier film" w jednym ujęcie, ale przepuszczam, że może flash to "wyłonił".

Ale dla mnie, mucha nie siada :)
MiniMan

Postprzez mongoose86 » Pon Lip 09, 2007 8:56 pm

Wracam do gry, zrobiłem sobie długą przerwę, ogladałem czytałem, robiłem zakupy itd. Wiele rzeczy robię od początku, narazie gazniki.

Image

Image

Image

Image
Ostatnio edytowany przez mongoose86, Wto Lip 10, 2007 10:39 am, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 10, 2007 12:08 am

Trochę pobawiłem się z pługiem(osłoną silnika)Wyciałem przednia część, wkleiłem swoją górną poprzeczkę, tam bedzie siatka z abera. Położyłem kalki, jedna strona ok, druga-lipa, przesadziłem z solem który był chyba zbędny i zaczeły się kłopoty, ratowałem co się dało, jutro werniks chyba z miroscale, mam nadzieję że choć troche to zatuszuje.

Image

Image

Image

W miejscach gdzie są otwory, bedą nity.
Awatar użytkownika
mongoose86

Postprzez mongoose86 » Wto Lip 10, 2007 10:51 am

Prawie gotowy wachacz, użyłem metalizera testorsa- aluminium, na to sealer.

Image

Image
Awatar użytkownika
mongoose86

Poprzednia

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość