plany spitfir'a

plany spitfir'a

Postprzez Viper111 » Wto Mar 01, 2011 3:14 pm

Witam, jestem od niedawna modelarzem RC i mam pytanko czy ktoś by miał plany spitfir'a wdzięczny bym był też za pomocne instrukcje ponieważ będzie to mój pierwszy samolot RC wykonany własnoręcznie (plany poproszę na maila viper111@vp.pl ) z góry dziękuje. :D
Viper111

Postprzez karlem » Wto Mar 01, 2011 10:19 pm

Odpuść sobie.
Jeśli to pierwszy model rc, to pomyśl o trenerku górnopłacie.
Poczytaj: http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=54&sid= ... 333ac38238
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Postprzez Viper111 » Śro Mar 02, 2011 6:55 am

Tak to mój pierwszy model który sam zrobię, ale mam już coś do nauki latania ( za to sąsiedzi mnie kochają) :P
Viper111

Postprzez marekdziubak » Śro Mar 02, 2011 3:36 pm

Wejdź na moje forum i napisz pir to ci jakoś pomoge.
Image
Image
Image
marekdziubak

Miejscowość: Garwolin

Postprzez karlem » Śro Mar 02, 2011 7:55 pm

Viper111
Nic nie piszesz o wielkości modelu, jego przeznaczeniu, rodzaju materiałów, napędzie, etc, a wrózką nikt nie jest.
To świadczy tylko o tym, że chciałbyś, a nie do końca ogarniasz temat. :(

Też kocham ten samolot, ale przestrzegam przed wynalazkami podobnymi do tego z DeA... :evil:
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Postprzez Viper111 » Śro Mar 02, 2011 9:00 pm

Karlem, też mi się nie podoba takie coś jak De Agostini zrobiło z tego modelu :( ... a Marekdziubak jakie jest twoje forum ?? :)
Viper111

Re: plany spitfir'a

Postprzez Matik » Czw Mar 22, 2012 10:25 pm

Witam,

również jestem zainteresowany planami Spitfir'a. Dotychczas udało mi się znaleźć w necie plany spod adresu: http://www.profili2.com/eng/pre_downloa ... asp?Id=158, może ktoś się wypowiedzieć na ich temat? Robił ktoś model według tych planów? Ewentualnie ma ktoś jakieś sprawdzone plany?

Ogólnie założeniem jest jakiś ładny dolnopłat z IIWW o rozpiętości najlepiej 2m(może być mniej, więcej nie, a do samolotów o takiej rozpiętości już się jakoś tak przyzwyczaiłem:) ) napędzany silnikiem spalinowym który dałbym radę sam zrobić i miałbym szansę nim polatać:)

Dotychczas zrobiłem dwa szybowce(oba górnopłaty koło 2m rozpiętości, nadal mają się dobrze), potem zbudowałem sobie Piperka napędzanego spaliną(również 2m, tyle że niestety aktualnie w piwnicy leżą drzazgi które z niego zostały, nie zaliczył tak naprawdę żadnego udanego lotu), potem kupiłem sobie trenerka Canary który na razie spalił w powietrzu tylko 4 zbiorniki, ale tylko 2 pierwsze lądowania jak na razie się nie udały:) zanim uda mi się sklecić kolejny model mam nadzieję się sporo na trenerku nauczyć:) Stwierdziłem że w końcu powoli mogę zacząć myśleć o pierwszym dolnopłacie:)

Mam kilka pytań:
1. czy dajecie mi jakiekolwiek szanse na zapanowanie nad takim modelem? Czy może jeszcze zanim się wezmę za spita powinienem poćwiczyć na czymś jeszcze?
2. Odnośnie rozmiaru: wydaje mi się że większe modele są łatwiejsze do opanowania w powietrzu, stąd właśnie zamiar zrobienia modelu o rozpiętości 2m. Tyle że nie znalazłem dotychczas żadnych planów które były by w innej skali niż 1/12(oryginalnie samolot miał 11,22m więc rozumiem że plany są przewidziane na rozpiętość 0,93m), nie jest raczej problemem przeskalowanie planów, ale skąd to wszechobecne 1/12?
3. To może na razie mniej istotne, ale zna ktoś jakieś miejsce w okolicy trójmiasta gdzie dałoby się takim modelem polatać? Aktualnie latam na polu w Chwarznie, dla trenerka jest spoko, od czasu do czasu trzeba tylko prostować przednie kółko jak trafi przy lądowaniu na jakąś dziurę, ale spitem bałbym się tam lądować.

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc:)
Matik

Miejscowość: Świecie

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości