Staghound AA - Italeri - 1:35

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Re: [PBP] Staghound AA - Italeri - 1:35

Postprzez Kicuś » Czw Lip 28, 2011 7:04 pm

Adamo722 napisał(a):Fajnie to wygląda :D
Ja bym może jeszcze na twoim miejscu poobijał trochę te drzwi w murze lub wykonał jakieś przestrzeliny, bo nówki drzwi nie pasują do rozbitego muru. :)

No tak, racja, miały być na lakier do włosów odrapania zrobione ale zapomniałem go nałożyć. :oops:
Spróbuje je trochę gąbką i farbą w kolorze drewna poobijać.

Boozy napisał(a):Czy filtry nakładałeś przed czy po lakierowaniu i czy były to olejne czy akrylowe?

Filtry były olejne na White Spiricie przyrządzone. Nakładałem bezpośrednio na akryle bo powierzchnia nie może być za gładka, farba musi lekko wypić te mieszankę. Ogólnie na tym modelu lakier jest tylko pod kalkami. Nawet pod washa go nie dawałem bo gotowiec AK-Interactive pięknie się i bez tego rozpłynął w szczelinach.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez » Czw Lip 28, 2011 9:18 pm

Heh, nie zaglądam na inne fora, ale widzę bardzo fajna sielska-anielska scenka Ci powstała. Ciekawie wygląda to autko - ma w sobie konstrukcyjnie coś urokliwego.

Mam nadzieję, że z ISU-152 jesteś zadowolony i jakieś niedokładności z okresu budowy po malowaniu nie ostały się. Ja w wolnym czasie pobawię się w modulację tego M51, bo wszystko już waloryzacyjnie wyprowadzone jak ma być i nawet malowanko zaczęte, ale czasu wciąż brakuje coby dłużej jednorazowo posiedzieć.

Pzdr
Kuba

Postprzez Kicuś » Czw Lip 28, 2011 9:30 pm

Dzięki. :D
ISU prima sort, nawet w tym wątku na pierwszej stronie wstawiałem zdjęcie po modulacji, czeka na dokończenie, dziś właśnie moczę friulki.
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez » Czw Lip 28, 2011 9:41 pm

Tak tak widziałem i dlatego mi się przypomniało zapytać. Co prawda "agresywna" modulacja, ale pamiętając Scout Cara podobnie mi się wydawało na początku, a ostatecznie wyszło super.

Postprzez Sebastian Janiszewski » Pią Lip 29, 2011 10:22 pm

Bardzo dobra robota panie kolego. Scenka niewielka, ale bardzo przyjemnie się ogląda.
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Re: Staghound AA - Italeri - 1:35

Postprzez Kicuś » Pon Sie 15, 2011 8:32 pm

Podstawka miała lekką awarię i jest retuszowana a ja w międzyczasie wklejam zdjęcia ukończonego (chyba?) pojazdu.
No chyba że coś ktoś zauważy co by można lepiej zrobić to prosze teraz póki nie jest za późno. :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

PS. Silnik forum obcina fotki co jest mocno denerwujące a właściciel ma to głęboko w pupie. Tracę powoli cierpliwość.
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Matiiseq » Pon Sie 15, 2011 9:36 pm

Pięknie to wygląda :notworthy: :notworthy:
Świetne filtry, washe i odrapania :notworthy: :notworthy: no i oczywiście brudzenie, które nie jest przesadzone, a naturalne :mrgreen:
Image
Awatar użytkownika
Matiiseq

Postprzez Kicuś » Pon Sie 15, 2011 10:01 pm

Dzięki bardzo za pozytywną opinię i zainteresowanie budową.
Zapraszam do galerii:
http://forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=100&t=47834
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez micmal » Wto Wrz 20, 2011 2:26 pm

Obicia fantastyczne. Realistycznie wyglądają i nie przesadzone, brudzenie rewelka. Moje gratulacje świetny model.
Image
micmal

Miejscowość: prawie Poznań

Postprzez Rabiega » Sob Sty 19, 2013 9:18 pm

Jako nowy na forum - kłaniam nisko. Wiem że uprawiam archeologię, ale w tym pięknym modelu popełniono jeden zasadniczy błąd. Odwrotnie zamocowano podstawę wieży. Pozdrawiam, właśnie składając Staga.
Rabiega

Poprzednia

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości