Projekt 2- Mini Cooper S

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów cywilnych.

Projekt 2- Mini Cooper S

Postprzez tedevip » Nie Lip 01, 2012 11:03 am

Witam
Więc, tak od początku po kolejnych nudnych dniach wpadłem na pomysł, że można by kontynuować pracę nad modelami. Więc ebay.co.uk wyszukiwarka: airbrush. Po dwóch dniach paczka przyszła.
Zestaw składa się z mini kompresora, węża i tzw. pseudo Iwaty czyli aerografu.
Image
Japa się uśmiechnęła, ale aerograf to nie wszystko musiałem mieć, przede wszystkim coś do jego czyszczenia, farby rozcieńczalnik i całą resztę gadżetów. Więc ruszyłem do sklepu. Dobranie kolorów całego sprzętu i całej reszty pierdół zajęło mi 2,5 h i całą tygodniową wypłatę do tego 2 nowe modele ale o tym gdzie inndziej ;)
Wróciłem szybka organizacja miejsca i zacząłem pracę. Mój warsztat wyglądał w tedy jeszcze tak:
Image
i tutaj część gadżetów oraz aerograf na żywo między innymi farby akrylowe firmy TAMIYA:
Image
Żeby uczyć się najpierw tego poprawnie używać zabrałem się właśnie za składanie drugiego z zestawu Mini Coppera S. Ten projekt miał być zupełnie inny niż ten pierwszy dlatego musiałem też podejść do tego bardziej starannie. Interesowało mnie bardziej malowanie całości niż klejenie i składanie.
Najpierw prysnąłem model bezbarwnym lakierem matowym, obkleiłem nakładki na progi w okół całego auta i pomalowałem na czarno( Tamyia XF1). Następnie operację powtórzyłem z dachem(kolor XF2) i na koniec przygotowałem karoserie do malowania(kolor X14 Blue sky). Oto co powstało:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Tak to wygląda. Zostało pomalować słupki na czarno i psiknąć na gotowo lakierem bezbarwnym w macie bo taki chce żeby był no i dokończyć resztę.
Zapraszam do komentowania i do udzielania porad :P :D
Temat będzie odświeżany zawsze na pierwszej stronie !
tedevip

Re: Projekt 2- Mini Cooper S

Postprzez panzer6 » Wto Lip 03, 2012 7:57 am

Witam. Powiem, ze w porównaniu do poprzedniego podejścia, to jest bardzo ładne. Odrobione lekcje procentują. Ja jak zwykle trzymam kciuki za dalsze postępy. Z tego co widzę będzie coraz lepiej i profesjonalniej. Obyś nie "obrósł w piórkach". Pozdrawiam.
"Dobrzy to Ci, którzy zadowalają się marzeniem o tym, co źli rzeczywiście robią." Platon.

http://panzer6bart.wix.com/panzer6-gallery
Awatar użytkownika
panzer6

Postprzez Milliput Polska » Wto Paź 02, 2012 1:59 pm

Witam serdecznie

Bardzo fajny model i myślę, że sam samochód można uznać za przyjazny ludzkiemu oku:).
Moje pytanie dotyczy, faktury karoserii, większość aut na drogach ma gładką, a jeśli mnie oko nie myli, to model twój ma nierówną fakturę. Czy tak naprawdę wygląda w rzeczywistości? Czy to tylko kwestia aparatu?
Image
Milliput Polska

Miejscowość: Szczytno

Postprzez Cervantes » Wto Paź 02, 2012 2:23 pm

O mini...no fajnie wychodzi ale chyba pożałowałeś taśmy maskującej,i biała góra jeszcze raz do malowania :P bo wkradł ci się tam niebieski szczególnie widać to na ostatnim zdjęciu,mieszkam w UK mini (chyba wszystkie rodzaje) widuje je na codzien służę podpowiedzią czy zdjęciem dowolnego elementu oryginału pozdrawiam Jacek
Cervantes

Wróć do Warsztat - pojazdy cywilne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość