Gott mit uns [Sd.Kfz.10 + PaK 38][DML 1:35]

Relacje warsztatowe z budowy dioram.

Gott mit uns [Sd.Kfz.10 + PaK 38][DML 1:35]

Postprzez myszopek » Śro Cze 18, 2014 10:28 pm

Hej.
To moja pierwsza diorama, i pierwszy warsztat (a także pierwszy post na tym forum), więc proszę o wyrozumiałość.

Na początek "kity". Jak widać nie ma jeszcze obsługi działa :mrgreen: Rozważam przerobienie zestawu mechaników Master Boxu na artylerzystów, wyładowujących skrzynki z amunicją z Sd.Kfz. Ale inne sugestie są mile widziane.

Image

A tu "założenia taktyczne", czyli projekt. Plan jest taki, żeby było niewiele roślin, bo wstępne przymiarki pokazały, że mam z tym problem. Dlatego dominowały będą gołe skały, kamulce i piach. Znaczy - gdzieś w Śródziemnomorzu.
Jak widać na fotce, zrobiłem już bazę ze styropianu. Na to, klasycznie, pójdzie gips.

Image

Sklejone i wstępnie pomalowane figurki. Diorama nie ma być "bojowa", tylko "spoczynkowa", dlatego amputowałem jednemu z chłopców granat. Ustawię go obok strzelca wyborowego, a w wyciągniętą do rzutu rękę włożę siatkę maskującą, którą kolo będzie naciągał na siebie i tego drugiego. Korekty wymagała również ręka pana, który miał w niej pepeszę (chyba), i trzymał ją za magazynek. Dam mu w łapy coś bardziej teutońskiego :D

Image

Ruiny kaplicy. Odlew gipsowy z własnej formy. Stan po "odbiciu" formy, i usunięciu nadlewek.

Image

Jak widać na detalu: przed malowaniem będę musiał zaszpachlować pęcherzyki powietrza.

Image

Murek oporowy, za którym będzie stał PaK (również robota własna, wymodelowany szpachtułkami w jakiejś masie plastycznej; stan surowy, po wyschnięciu):

Image

Zwieńczenie furtki/bramki. Materiał i wykonanie jak w przypadku muru. Krzyż po wstępnym malowaniu, docelowo ma wyglądać jak element leżący obok.

Image

Ciąg dalszy nastąpi. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Pozdrawiam i zachęcam do komentowania. I tutaj od razu chciałbym wyjaśnić: klejenie modeli w moim przypadku jest działalnością artystyczno-releksacyjną, a nie produkcją pomocy naukowych :lol:
myszopek

Miejscowość: Olsztyn

Re: Gott mit uns [Sd.Kfz.10 + PaK 38][DML 1:35]

Postprzez Modelarz =) » Czw Cze 19, 2014 8:20 am

Zapowiada się bardzo ciekawie. :D
Modelarz =)

Postprzez myszopek » Sob Cze 21, 2014 8:05 pm

Trochę posunąłem rzecz do przodu ale tylko pozornie. Oto ruiny po pomalowaniu, a także drzwi do kaplicy.

Image
Image

Klamka od drzwi jest niepomalowana, i raczej na razie nie będzie, bo nie jestem zadowolony z dotychczasowego efektu. Nie podobają mi się ani ruiny ani drzwi. Dlatego rozpocząłem produkcję wersji 2.0 Nowe drzwi już wyciąłem, to te po prawej. Nowa kaplica wymaga dnia wolnego, więc na razie "wisi". W międzyczasie pracuję nad skałami. Foty wrzucę, kiedy zakończę etap ich gipsowania.
Dorzucam zdjęcie postępów w pracy z drzwiami. Klamka z milliputa i drucika miedzianego.
Image

Przebrnąłem etap budowy podstawy, czyli skał. Zacząłem malowanie, tak to wygląda na obecnym etapie. Przepraszam za słabe zdjęcie
Image

Mam trochę kłopotu z malowaniem skał. Wychodzi mniej więcej tak:

Image

I zastanawiam się, czy takie malowanie jest akceptowalne, czy próbować raz jeszcze?
myszopek

Postprzez myszopek » Sob Sie 02, 2014 7:32 pm

Po odrobinie wakacyjnej laby wróciłem do projektu. Kaplica w nowej wersji gotowa do malowania.

Image
myszopek

Postprzez myszopek » Śro Wrz 03, 2014 9:33 pm

Tempo może niezbyt imponujące ale posuwam się do przodu :lol:
Pomalowałem kaplicę bazowym kolorem. Aerograf, vallejo field drab plus duża ilość wódki

Image
Image
myszopek

Postprzez Biskup » Czw Wrz 04, 2014 6:59 am

Jak narazie fajnie. Kolor wyjściowy kaplicy też nie jest zły :)
Czekamy na więcej.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez myszopek » Czw Wrz 04, 2014 11:00 pm

Kolejna, trzecia już wersja drzwi. Tym razem ostateczna. Chyba :D

Image
myszopek

Postprzez Jakub Chowaniec » Pią Wrz 05, 2014 10:26 pm

Drzwi pierwsza klasa.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez myszopek » Czw Maj 14, 2015 6:07 pm

Nieśpiesznie prace postępują do przodu. Kościół/kaplica w zasadzie na finiszu. Dach z blaszki aluminiowej (puszka po piwie), dzwon to końcówka flamastra. Okno - plastik z blistra, dwie warstwy: jedna to rama (pomalowana na biało), druga - szyba (przezroczysta, pobrudzona tylko)

Image

Image
myszopek

Postprzez Jakub Chowaniec » Czw Maj 14, 2015 10:03 pm

Kaplica wymiata!
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez myszopek » Czw Maj 14, 2015 10:18 pm

Dzięki, zwłaszcza że w tym czasie pewnie dało by radę wybudować w skali 1:1 :)
myszopek

Postprzez myszopek » Sob Maj 16, 2015 6:16 pm

Murek, zamykający przestrzeń przed kościołem. Poprzednia wersja mi się nie podobała, więc zrobiłem go raz jeszcze. Najpierw pomalowałem aerografem, german grey vallejo z odrobiną off white. Później część kamieni pomalowałem pędzelkiem, żeby zróżnicować konstrukcję.

Image

A to już murek po machnięciu "suchym pędzlem". Potem nałożyłem farbą olejną pleśń i glony na zaciekach. Finalne efekty nałożę, jak już osadzę murek w dioramie (zacieki, itp).

Image
myszopek

Postprzez myszopek » Nie Maj 24, 2015 9:24 pm

Doszła drabina.

Image
myszopek

Wróć do Warsztat - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości