[L] P-51 Mustang i jego pochodne

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Projekt Mustang

Postprzez TomB(raider) » Wto Wrz 30, 2003 6:52 pm

Hej

Chciałbym prosić Was o opinię. Czy coś należałoby w tym Mustangu jescze poprawić?
Image
Image

Dzięki za opinie.
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Marcin Rzeszotek » Wto Wrz 30, 2003 7:10 pm

Cześć,

Ja bym zmienił znaki przynależności państwowej na gwiazdy....
A tak serio to ładny model. No może okopcenia lekko sztuczne, ale łatwo mówić trudniej zrobić. Mnie ten element nie wychodzi.

Pozdrawiam

Marcin Rzeszotek
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Re: Projekt Mustang

Postprzez Piotr Mikołajski » Wto Wrz 30, 2003 7:14 pm

TomB(raider) napisał(a):Chciałbym prosić Was o opinię. Czy coś należałoby w tym Mustangu jescze poprawić?

Ten link pewnie znasz:
http://pub157.ezboard.com/fluftwaffeexp ... ID=2.topic

Na podstawie tych zdjęć mogę powiedzieć, że powinieneś zmienić:

- litery kodowe HK miały inny kształt;
- krzyże na kadłubie (oryginał miał odrobinę inne proporcje, mniej czarnego w krzyżu);
- swastyka - powinna być ciut większa;
- blacha przy rurach wydechowych powinna być ciemniejsza od reszty (tutaj nie widzę dokładnie);

Najlepszy z profili bocznych jest chyba ten z książki "Strangers in a Strange Land" Stapfera, bo wydaje mi się najbardziej zbliżony do tego, co masz na zdjęciach.
Robienie samolotów zdobycznych jest cholernie trudne, więc nie masz czym się przejmować :o)
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez TomB(raider) » Wto Wrz 30, 2003 7:28 pm

Mikołaj napisał(a):- litery kodowe HK miały inny kształt;

Tak, wiem, ale moim zdaniem ciężko byłoby zrobic samemu maski o odpowiednim kształcie, a odpowiednich kalek nie znalazłem. Literki zrobiłem z retrasetów (czy jakoś tak), które mam jeszcze z dawnych dziejów.
Mikołaj napisał(a):- swastyka - powinna być ciut większa;

Dałem największą jaką posiadałem :-), a w najbliższym sklepie modelarskim niestety nie było odpowiednich kalek Techmodu :-(
Mikołaj napisał(a):- blacha przy rurach wydechowych powinna być ciemniejsza od reszty (tutaj nie widzę dokładnie);

Jest ciemniejsza, ale fakt, tego nie widać, bo okopcenia też mi za bardzo nie wyszły...

Mikołaj napisał(a):Robienie samolotów zdobycznych jest cholernie trudne, więc nie masz czym się przejmować :o)

Taaa, właśnie tego doświadczyłem. Chociaż ostatnio widziałem w sklepie zestaw kalek do Wellingtona, który zawierał malowanie niemieckie...

Dzięki
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez TomB(raider) » Wto Wrz 30, 2003 7:35 pm

Marcin Rzeszotek napisał(a):Ja bym zmienił znaki przynależności państwowej na gwiazdy....

Spoko, jeszcze mam dwa Mustangi i te będą odpowiednio oznakowane. :-)
Przy okopceniach, najgorsze było to, że jak zmniejszyłem ciśnienie w areografie, to mi farba się nie chciała trzymać tylko spływała... Może za bardzo rozcieńczyłem, a może za mało...
No cóż, następne Mustangi będą większe to i problem z okopceniami - mniejszy. :-)
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Piotrek Gmurczyk » Wto Wrz 30, 2003 7:44 pm

TomB(raider) napisał(a):Hej

Chciałbym prosić Was o opinię. Czy coś należałoby w tym Mustangu jescze poprawić?

Ja bym jeszcze spróbował wyprostować łopaty śmigła, bo jakoś tak do tyłu lecą i może jeszcze przeszlifował łączenie górnej i dolnej połowki skrzydła bo troszkę widać łączenie części
Piotrek Gmurczyk

Postprzez Mecenas » Wto Wrz 30, 2003 9:18 pm

Do Piotra
Na okopcenie jest prosty sposób: suchy pastel nakładany pędzelkiem 00. Próbowałem aerografem, ale wychodziło mi właśnie tak jak u Ciebie. Równie dobrze można zroić większe okopcenia z rur wydechowych jak i delikatne z działek czy km-ów. W razie czego jak nie wyjdzie można zmyć bez większych problemów bez groźby uszkodzenia farby. Można go kupić w każdym sklepie dla plastyków, koszt: 3zł a starczy co najmniej na 100 modeli.

Reszta mnie się podoba, dobra robota. W jakiej skali go zrobiłeś?
Pozdrawiam serdecznie,

Michał Sindera
Awatar użytkownika
Mecenas

Miejscowość: Górny Śląsk

Postprzez TomB(raider) » Wto Wrz 30, 2003 10:15 pm

Mecenas napisał(a):Reszta mnie się podoba, dobra robota. W jakiej skali go zrobiłeś?

Dzięki. :-)
Model jest w skali 1:72
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Piotr Dmitruk » Śro Paź 01, 2003 10:11 am

Jak na mój gust, to zbyt się błyszczy, zarówno farba, jak i blacha. Pamiętaj, że on już sporo przeszedł. A do okopceń najlepsze pastele, ale na mat, błysku słabo się trzymają
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez TomB(raider) » Śro Paź 01, 2003 11:55 am

Piotr Dmitruk napisał(a):Jak na mój gust, to zbyt się błyszczy, zarówno farba, jak i blacha. Pamiętaj, że on już sporo przeszedł. A do okopceń najlepsze pastele, ale na mat, błysku słabo się trzymają

Ogon zostawiłem błyszczący, ponieważ myślę, że latając jeszcze w barwach amerykańskich ten ogon był żółty. Powierzchnie dolne skrzydeł są matowe, ponieważ wg. informacji od KP Niemcy używali matowych farb. Wiec zostało tak dla odróżnienia. :-)
Jak robiłem okopcenia od broni na skrzydłach, niestety farba z areografu przy małym ciśnieniu się rozlewała... Ale teraz już wiem, że kluczem są suche pastele. Mam jeszcze Sadzę Gunze, więc jako akryl może by się lepiej nałożyło...
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Witold Kozakiewicz » Śro Paź 01, 2003 11:57 am

TomB(raider) napisał(a):Tak, wiem, ale moim zdaniem ciężko byłoby zrobic samemu maski o odpowiednim kształcie,

Cześć,
Akurat to wcale nie jest takie trudne. Rzuć okiem na artykuł Tomka Gronczewskiego w Technice. NArysowanie odpowiednich literek w Corelu + wycieczka do najbliższego studia reklamowego z ploterem tnacym i masz gotowe.
Mustang super. taki inny niż wszystkie. A to, że są drobne odchyłki to trzeba wiedzieć ;o)
Ostatnio edytowany przez Witold Kozakiewicz, Śro Paź 01, 2003 1:17 pm, edytowano w sumie 1 raz
Witold Kozakiewicz
http://www.pme.org.pl

"Politycy chłoną wiedzę mozolnie, a kiedy już ją zdobędą, to wykorzystują tak, aby skutecznie uprzykrzyć życie obywatelom."
(www.rzeczpospolita.pl)
Awatar użytkownika
Witold Kozakiewicz

Miejscowość: Łódź

Postprzez Panzer » Śro Paź 01, 2003 12:26 pm

Dla mnie super tylko jeden detal bym poprawił: pociągnąłbym dalej okopcenia z rur wydechowych. Tak gdzieś do połowy kabiny oczywiście z lekką odchyłką w dół i z większym "roztarciem".
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez Piotr Mikołajski » Śro Paź 01, 2003 12:26 pm

TomB(raider) napisał(a):Ogon zostawiłem błyszczący, ponieważ myślę, że latając jeszcze w barwach amerykańskich ten ogon był żółty.

Przed zdobyciem samolot był w barwie duralu, jedynie pysk miał czerwony.

TomB(raider) napisał(a):Powierzchnie dolne skrzydeł są matowe, ponieważ wg. informacji od KP Niemcy używali matowych farb. Wiec zostało tak dla odróżnienia. :-)

Ale nawet matowe farby nie mają w rzeczywistości bardzo głębokiego matu - są raczej przechodzące w półmat - zresztą rzuć okiem na fotki.
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Postprzez TomB(raider) » Śro Paź 01, 2003 12:37 pm

Mikołaj napisał(a):Przed zdobyciem samolot był w barwie duralu, jedynie pysk miał czerwony.

Tego nie wiedziałem, ale jak przeglądałem malowania, to amerykańskie Mustangi miały żółte ogony (na pewno nie wszystkie, ale trochę ich było), stąd był mój wniosek.

Mikołaj napisał(a):Ale nawet matowe farby nie mają w rzeczywistości bardzo głębokiego matu - są raczej przechodzące w półmat - zresztą rzuć okiem na fotki.

Wysłałem już opis i fotki do Pavvel'a, jest tam fotka od dołu to zobaczysz, jak wyszło. Ale kiedy będzie, to nie wiem. Pewnie jak Pavvel będzie miał chwilkę. :-)
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Piotr Mikołajski » Śro Paź 01, 2003 12:40 pm

TomB(raider) napisał(a):Tego nie wiedziałem, ale jak przeglądałem malowania, to amerykańskie Mustangi miały żółte ogony (na pewno nie wszystkie, ale trochę ich było), stąd był mój wniosek.

Trzeba było pytać ;o)

TomB(raider) napisał(a):Wysłałem już opis i fotki do Pavvel'a, jest tam fotka od dołu to zobaczysz, jak wyszło. Ale kiedy będzie, to nie wiem. Pewnie jak Pavvel będzie miał chwilkę. :-)

Nie pali się, na pewno zdążę obejrzeć :o)
Poza tym zawsze masz możliwość zrobienia jeszcze jednego - Mustang nie jest aż taki drogi ;o)

Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Następna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość