Obecny czas: Sob Paź 25, 2014 9:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Budowa Formy
PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 2:24 pm 

Miejscowość: Bristol
Witam wszystkich
Mam pytanie dotyczace budowy formy pod żaglówkę RC. Czy mozna wykonac formę pod kopyto z tektury, próbował juz ktoś tego jak tak to moze posiada jakieś zdjęcia lub informacje gdzie moge cos znaleźc na ten temat. Pozdrawiam Maciej

Temat postu: Re: Budowa Formy
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 2:41 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Witam!

jogi25 napisał(a):
Witam wszystkich
Mam pytanie dotyczace budowy formy pod żaglówkę RC. Czy mozna wykonac formę pod kopyto z tektury, próbował juz ktoś tego jak tak to moze posiada jakieś zdjęcia lub informacje gdzie moge cos znaleźc na ten temat. Pozdrawiam Maciej

Coś tu nie rozumię. Czy chodzi Ci o formę na kopyto, czy o formę na laminatowy kadłub żaglówki RC. Jezeli chodzi o kopyto to ono właśnie służy do wykonania negatywowej formy w której laminuje się kadłub właściwy. Na takim kopycie właśnie najpierw się laminuje formę, a później w tej formie kadłub. Tektura raczej nie nadaje się do wykonania formy służącej do laminowania kadłuba. Co prawda istnieją różne rodzaje tektury [gładka cienka, falista., komorowa, płyta pilśniowa i MDF to też rodzaj tektury]. Natomiast jeżeli chodzi o wykonanie kopyta z tektury to też raczej nie. Doświadczony modelarz może by sobie poradził z tym materiałem ale czasochłonność wykonania kopyta wyklucza ten materiał.

Kopyto do wykonania formy musi być wykonane idealnie wiernie i jego powierzchnia musi być jak najgładsza czyli bardzo wypieszczona. Od tego zależy jakość formy, a później kadłuba. Tektura jako sama tej idealności nie gwarantuje.

Poszukaj w necie tematów związanych z wykonywaniem form i laminowaniem. Skorzystaj z wyszukiwarki, a napewno coś znajdziesz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyszukiwaniu.

"Hadżi"

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 4:25 pm 

Dziękuje za odpowiedz.
Chodzi wlasnie o wykonanie formy z ktorej to potem bedzie wyciagany gotowy kadłub. Dokładniej chodzilo mi o wykonanie samych wregów z gróbej tektury poszycie chce zrobic z listewek balsy.
Bodowalem wczesniej model żaglówki ale o kanciastych kształtach chciałbym wykonac teraz o zaokraglanych i nie wiem czy wregi moga byc z tektury.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 4:48 pm 

czym przyklejacie do siebie listewki pokrywajace wregi? klej do drewna?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości