Strona 1 z 5

Panzer IV D

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 10:46 am
przez rollingstones
Witam wszystkich kolegów, na mnie i czas nadszedł.
Panzer IV D - wypuścik Dragona - taka fajna nietypowa hybryda z długą lufą. Temat zaiste ciekawy natomiast nic nie wiem o tej konstrukcji. Może wasza wiedza pozwoli mi rozwiać wątpliwości. Chętnie przygarnę jakieś zdjęcia bo na razie mam jedno od Krzysia Visa - które i tak jest moim faworytem do scenki.
Zamierzam zbudować taką winietę.
Image
pozdrawiam serdecznie

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 1:05 pm
przez Badger
Sebastian ambitny projekt - też taki wypalony będziesz robił ???

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 1:34 pm
przez Panzer
Jeżeli mnie oczy nie mylą to wieża to przeszczep z G. Podobnie koła napinające.

Czy to aby nie egzemplarz, który stoi w muzeum w Anglii?

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 2:26 pm
przez rollingstones
Badger napisał(a): - też taki wypalony będziesz robił ???


Jacku - chcę zrobić fajny a czy ma być wypalony to jeszcze nie wiem, może ktoś mi podrzuci inna fajną fotę ;o) . Tu podstawowy problem jest taki że jest chyba brzydko wypalony - nie widać też jakich uszkodzeń doznał i dlaczego tak się wypalił. Spalone są kółka z tyłu a zniszczenia ekranu pancernego wieży sugerują że dostał tam, Nie wiem sam.

Panzer - a masz jakieś foty?

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 3:22 pm
przez Panzer
Chyba tak. Dawno nie zaglądałem do moich papierów o wczesnych czwórkach, ale kojarzę kilka.

Znalazłem muzealniaka ale to chyba właśnie ten egzemplarz, który jest na Twojej focie. Militaria zeszyt nr 141. Niestety nie dysponuję skanerem, ale ta hybryda stoi w Bovington więc po wpisaniu w google powinny wyskoczyć fotki tego pojazdu. Teraz szukam zdjęć z "epoki" jeszcze kojarzę w pamięci jeszcze dwa ujęcia tego tanku.

PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 10:18 am
przez Panzer
No więc mam jedno zdjęcie tego cudaka. Jak dorwę gdzieś skaner to podeślę. Znajduje się ono w książce Spielbergera "Panzer IV and It's Variants" na stronie 54. Wóz należał do NSKK. Podowzie to późne D z dodatkowym pancerzem ale z kołami napędowymi i napinającymi typu nowszego (F). Wieża ma działo L43 ale wieżyczkę dowódcy starego typu. Włazy boczne niewidoczne niestety.

PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 12:25 pm
przez Łukasz Sosnowski
Panzer napisał(a):... Podowzie to późne D z dodatkowym pancerzem ale z kołami napędowymi i napinającymi typu nowszego (F). Wieża ma działo L43 ale wieżyczkę dowódcy starego typu. Włazy boczne niewidoczne niestety.

Ale cudak :lol:

PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 7:36 pm
przez rollingstones
Panzer -a zrób fotę - też dobrze widać ze zdjęcia ;o)

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 4:29 pm
przez Panzer
No niestety nie za dobrze. Próbowałem na różnych ustawieniach i podciągnąłem w PS ale i tak słabo. Grunt, że to co najważniejsze widać.

Oznaczenie na przednich błotnikach (patrząc od tyłu w przód pojazdu): lewy - numer "50", prawy - skrót NSKK.

Image

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:13 pm
przez rollingstones
Dzięki bardzo :D
Dziś zabrałem się za ogladanie tej pokraki - to prawdziwy przegląd po wypustach Dragona. Znajdują się części od E, D, G a nawet o Brumbara wczesnego wydanego pod szyledem Cyber Hobby. Jeśli jesteście zainteresowni to mogę zrobić in box.

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 12:51 pm
przez Panzer
Jeszcze jedna uwaga do zdjęcia bo tego na tym, które wrzuciłem nie widać. Wygląda na to, że pojazd z NSKK nie miał MG na stanowisku radiooperatora. Przynajmniej nie widać tam nic co by przypominało lufę. Jest jeszcze jedno zdjęcie tego pojazdu. Jestem pewien, że je widziałem. Szukam dalej.

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 4:23 pm
przez Badger
Zerknij sobie na blaszki do tego modelu :

http://www.perthmilitarymodelling.com/n ... oyager.htm

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 4:13 pm
przez rollingstones
Dziś miałem trudny dzień - zastanawiałem się co zabrać na warsztat - panterę G, SWs, Shermana do malowania czy tego cudaka. No i zwyciężył. Decyzja spowodowana jest faktem że za chwilę odbieram nowe IV H i pewnie poszedł by w odstawkę.
Na modelu testować będę efekt spalonego wraku czyli Zdjęcie pierwsze w wątku . Dażyć będę do jak najbardziej wiernego odwzoroawnia spalonego pojazdu. Myslę że w przeciągu najbliższych dwóch tygodni złoże go do kupy.
CDN...

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 6:06 pm
przez rollingstones
A propo tego zdjęcia
Image
Mam kilka pytań
podstawowe to jak domniemanie mogło wyglądać uszkodzenie pojazdu - bo wyrażnie widać że się spalił. Pierwotnie przypuszczałem ze dostał w tył wiezy jednak to co domniemałem jako wyrwana tylna osłona wieży to moim zdaniem zwłoki dowódcy pojazdu.
Może są inne zdjęcia tej maszyny a jeśli nie to proszę pomóżcie mi w umiejscowieniu trafienia.
pozdrawiam

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 6:37 pm
przez RadekP
Spalone są koła na 3 i 4 wózku, więc raczej dostał w tylną część kadłuba, ewentualnie w bok, jak się dobrze przyjrzeć to widać, że błotnik biegnący wzdłuż kadłuba jest uniesiony do góry, możliwe że od trafienia w burtę, które zasłania zwiedzający. To co widać za wieżyczką dowódcy to najprawdopodobniej otwarta klapa zasobnika na rzeczy załogi. Obrócona do tyłu wieża może wskazywać, że czołg się wycofywał. Tyle moich przypuszczeń.

Radek