Brytyjskie niszczyciele-potrzebna pomoc.

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

Brytyjskie niszczyciele-potrzebna pomoc.

Postprzez Modelarz =) » Sob Kwi 05, 2014 9:39 pm

Witam!

Ostatnio zakupiłem model firmy Tamiya ,,British destroyer O class" w skali 1:700.
(www.mojehobby.pl :arrow: modele do sklejania :arrow: 1:700 :arrow: Tamiya :arrow: ,,British destroyer O class")
To mój pierwszy model okrętu(w tej skali i w ogóle),więc potrzebuje odpowiedzi na te pytania:
1.Czy warto waloryzować ten model(sam zestaw relingów kosztuje tyle co model)?
2.Czy ktoś mógłby mi podać numery alternatywnych farb(akrylowych,np.Pactry,Vallejo)do tego modelu(barwy kadłub,armatek i pontonów)?
I prosiłbym o jakieś porady co do modeli w skali 1:700.
Modelarz =)

Re: Brytyjskie niszczyciele-potrzebna pomoc.

Postprzez Modelarz =) » Sob Kwi 26, 2014 2:41 pm

Halo,czy nikt mi nie pomoże? :(
Modelarz =)

Postprzez Seba77 » Sob Kwi 26, 2014 5:29 pm

Co do relingów to zapewne podniosą efekt końcowy. Co do ceny to poszukaj na allegro może ktoś sprzedaje taniej niż w sklepie.
A co do farbek to podaj numery tych z instrukcji to podam odpowiedniki Pactry. I pytanie czym malujesz?? Pactra bardziej pod Arka Vallejo dobre pod wszystko :mrgreen:
Rady to żadnego pośpiechu i przyda się gęsty SG np.Bond lub Patex gel
Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seba77

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Modelarz =) » Sob Kwi 26, 2014 7:17 pm

Maluję Pactrą,a numery farb to:X-10,XF-2 i XF-12.Resztę barw mam.A,i nie posiadam aerografu,maluję pędzlami.
Modelarz =)

Postprzez Modelarz =) » Sob Kwi 26, 2014 7:24 pm

PS.Czy szpachlówka Revella jest dobra?Bo potrzebuje jakieś niespecjalnie drogiej,bo ta z Wamodu to jakiś szary glut jest,nie chce schnąć i jest miękka. :evil:
Modelarz =)

Postprzez Seba77 » Sob Kwi 26, 2014 7:46 pm

Szpachlówka Wamodu to produkt tani i dość słabej jakości. Zbyt duża ilość potrafi rozmiękczyć plastik.
Farby to:
X-10 - A54
XF-2 - A47
XF-12 hmm to tak ok.70% A85 plus 30% A42 taki szaro niebieskawy dość jasny.

Szpachlówkę którą polecam to w tubce Tamiya Puty oraz w słoiczkach płynne Mr.Surface 500.
Jeżeli chodzi o szpachlówki Revella i Humbrolla to kiedyś ich używałem ale do modeli w małych skalach się nie nadają. Kruszą się przy obróbce i do drobnicy nie pasują.

Jeżeli malujesz pędzlem to polecam akryle Vallejo. Moim zdaniem o wiele lepiej maluje się nimi niż Pactrą. Masz większą możliwość kontroli malowania i dość cienko się kładą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seba77

Postprzez Modelarz =) » Sob Kwi 26, 2014 9:08 pm

Dzięki.Chyba jednak wybiorę szpachlówkę Tamiyi,tak jak i farbki.Czy warto kupować ścierki 3M do szlifowania i polerowania modeli i czy rzeczywiście wystarczy wypłukać pod wodą by używać jeszcze raz?I gdzie mogę kupić tanio poliestren?Bo ten w sklepach modelarskich niezbyt mi odpowiada,bo muszę znać grubość itp.
Modelarz =)

Postprzez Seba77 » Nie Kwi 27, 2014 6:37 am

Osobiście używam papieru ściernego różnych grubości. Co do profili to na początek arkusz A4 0,3mm oraz 0,5mm wystarczy zupełnie. Do cieńszych elementów proponuję papier ksero nasączony SG.
Do farbek Tamiyi dokup dedykowany im rozcieńczalnik.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seba77

Postprzez Modelarz =) » Śro Kwi 30, 2014 6:25 am

Dzięki za rady.Chyba starczą mi te rzeczy:
-farba Tamiya XF-10
-farba Tamiya X-2
-farba Tamiya XF-12
-rozcieńczalnik Tamiya 250ml
-szpachlówka Tamiya
-gąbka ścierna 3M
-poliestyren 0.25mm
-poliestyren 0.5mm

Chyba starczy.Zastanawiałem się,czy nie dodać metalowych luf.Jako,że jestem jeszcze niepełnoletni,to mogę napotkać problem z zakupem(rodzice mogą mi nie pozwolić).Ale tamte rzeczy potrzebuję i coś na pewno wskuram =).
Modelarz =)

Wróć do Inbox - szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość