Propozycja projektu - jeszcze bez nazwy

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Jaki pojazd skłonny jesteś zrobić w tym projekcie grupowym?

Kubelwagen/Schwimmwagen/Kafer
11
26%
Willys
9
21%
Sd.Kfz. 251
4
10%
KW-1/KW-2
5
12%
Mercedes L 4500
2
5%
Pz.Kpfw. I
1
2%
Humvee
6
14%
Steyr
4
10%
Horch
0
Brak głosów

Razem głosów : 42

Postprzez Tomek Hejmo » Śro Mar 24, 2010 3:08 pm

Tomek RS napisał(a):To ma być dla wszystkich i wg formuły warsztatów/ ćwiczeń, jednolity materiał dla porównań i aby wszyscy robiący np Kubla w panzergrau tak samo i tym samym brudzili mu nadkola, porównując efekty

Tomek, zwolnij troszkę ;) To co zaproponowałeś nie ma sensu w świetle rozwoju - wszyscy uzyskają taki sam efekt :!: Najpierw by trzeba było ustalić jaką techniką - jeden chce pigmentami bo ma, drugi piaskiem dla szynszyli, a trzeci klejem i chusteczką. To nie rozwój, tylko kopiowanie innych. I tyle zachodu o same błotniki :!: A pomyśl co będzie, jak dojdziemy do bazowego malowania - ja chcę CM, kicuś pre- i postshading, ktoś tam inny chce po prostu zmalować najlepiej jak umie. Narzucanie jednego koloru też moim zdaniem nie ma sensu. Fajnie by było, ale nie narzucajmy sobie aż takich ograniczeń.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Kicuś » Śro Mar 24, 2010 4:21 pm

Ja też tak myślę jak Tomek Hejmo. Każdy robi pojazd w swoim stylu, porównujemy co komu jak wyszło i wyciągamy wnioski na przyszłość jaka technika daje najlepsze efekty. Dla mnie taki właśnie jest sens tego projektu. Czy się mylę?
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez sir.michal » Śro Mar 24, 2010 5:39 pm

Wszyscy ten sam model,czy dowolny z tych trzech pierwszych od góry. :?: :?: :idea: :idea:
Image
Image
sir.michal

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Tomek Hejmo » Śro Mar 24, 2010 5:40 pm

Ten sam. Czytaj :roll:

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez Biskup » Śro Mar 24, 2010 6:04 pm

Tomek Hejmo napisał(a):Ten sam. Czytaj :roll:

Tomek

Oj Tomku nie czepiaj się to czasem trudne :P
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Tomek Hejmo » Śro Mar 24, 2010 6:07 pm

U mnie w piątej klasie podstawówki nauczycielka ładowała lufę za lufą za brak zrozumienia czytanego tekstu :roll:

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez Biskup » Śro Mar 24, 2010 6:16 pm

No to by teraz przetrzebiło szeregi chętnych by zdawać maturę :)

A co do projektu ja czekam na rozstrzygniecie jestem bardziej za Kibelkiem, bo mam rozdłubanego w 1:16. Ale jeśli będzie Willys to też się może coś wymyśli.
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Kicuś » Śro Mar 24, 2010 6:25 pm

A kto chce robić Willysa, bo z tego co widzę to większość aktywnych forumowiczów, którzy pokazują warsztaty i galerie na forum jest za Kubelwagenem. Pytam, bo nie chcę aby nastąpiła sytuacja, że wygra Willys a nikt go nie będzie chciał robić. Ujawnicie się głosujący na Willysa?
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Tomek RS » Śro Mar 24, 2010 7:37 pm

Tomku i Tomku:

Wychodzi zatem na to, że nie mamy identycznego poglądu na formułę projektu, czyli czegoś nie dogadaliśmy.

Ty chcesz CM, Ty chcesz pre i postshading... To Wasza formuła. A co z tymi, którzy kompletnie nie mają pojęcia, o czym piszemy i chcieliby nauczyć się konkretnej techniki?
No przecież MUSZĄ właśnie kopiować prowadzącego, tzn. przynajmniej próbować naśladować poszczególne kroki danej techniki i taka była właśnie moja formuła.
Rozmawiałem dzisiaj z EsKeLem i krok po kroku tłumaczyłem mu, jak nakładam pigmenty w określonych miejscach. Przyznałem się, że jadąc do Inowrocławia miałem ze sobą model "w trakcie", oleje, pigmenty i naftę. Myślałem, że będzie okazja usiąść w kółku i pokazać na zywym organiźmie, jak ja to robię.
Ja to widziałem w takiej właśnie formule, nauczenia tych, co nie potrafią lub nie wiedzą jak zacząć. Dlatego zaoferowałem się prowadzić grupę z VW, bo mógłbym pomóc i merytorycznie w temacie samego pojazdu i jego wersji, oraz pigmentowania i błocenia.

Oczywiście przyjmuję Waszą formułę, skoro taka jest Wasza wizja. Nie sądzę jednak, że bedzie to coś więcej niż dotychczasowe, oderwane od siebie SBSy. Ty Tomku H wykonasz kolejny model w CM, a ty Tomku K kolejny w pre czy postshadingu i z czym je porównacie, jeżeli nie będzie żadnego innego naśladowcy tej akurat techniki?
Nie wyciągniecie też żadnych wniosków odnośnie tego, która technika jest najlepsza. Bo czy jeżeli ja wykonam super Willysa piaskiem dla szynszyli i chusteczką, lepiej niż Tomek H Color Modulation, to moja technika będzie lepsza?
Nie, udowodni to jedynie, że ja lepiej się posługuję piaskiem i chusteczką niż Ty Tomku aerografem.

Panowie, Koledzy, zostawmy już to - nawet nie przekonywanie, tylko klarowanie swoich racji. Chcę coś zrobić z Wami, wspólnie, wcale nie muszę robić po swojemu, jesteśmy już dorośli przecież. Róbmy według Waszej wizji, jak pojawi się zapotrzebowanie na moją, to bedziemy o tym myśleć, OK?

PO WASZEMU, jasne?

Tomek
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Gdynia

Re: Propozycja projektu - jeszcze bez nazwy

Postprzez Kicuś » Śro Mar 24, 2010 8:19 pm

Badger napisał(a):Koledzy proponuje akcję - jeden i ten sam model robimy (inne malowania) - każdy robi SBS w jednym wątku z hasłem przewodnim dyskusje i wnioski. Jest troche modelarzy którzy w to wejdą ???

No to ja inaczej zinterpretowałem to co napisał Jacek w pierwszym poście.
Szkoda, że dopiero teraz przedstawiasz swoją koncepcję.
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Tomek RS » Śro Mar 24, 2010 8:24 pm

Tomek, dlaczego szkoda, zróbmy raz tak, a raz tak. Jakiś problem?

Ja gdzieś tam pisałem wcześniej o mojej wizji, jakoś mi to teraz umyka po tym przenoszeniu wątków. Nieistotne, może nie wyjaśniłem dokładnie, jak ja to widziałem. Ale co z tego? Zróbmy coś po prostu razem, jak pisałem, żeby się kręciło do przodu.
TRS
Awatar użytkownika
Tomek RS

Postprzez Tomek Hejmo » Śro Mar 24, 2010 8:28 pm

Tomku (ale nas tu jest :mrgreen: )
Ja zinterpretowałem słowa Jacentego tak samo jak Tomek K. Zaprezentowanie kilku(nastu) różnych technik pomoże młodym wybrać to, co im najbardziej odpowiada. Jeżeli każdy z nas wystawi solidny SBS to nie widzę problemu, żeby każdy robił po swojemu. Można oceniać modele częściowo, nie jako całość. Wtedy jest dużo większe prawdopodobieństwo, że ktoś początkujący z mojego modelu weźmie malowanie aerkiem, Tomka K oleje, a z Twojego pigmenty i rozwali nas wszystkich razem wziętych efektem.
Formuła jaką Ty proponujesz mnie osobiście przypomina szkółkę dla młodych - prowadzący robi jedną rzecz na oczach wszystkich, a później każdy idzie do swojego modelu i stara się to samo zrobić. Chwalebny pomysł, tylko chyba nie na tym etapie rozwoju modelarskiego nas tutaj zgromadzonych. Mam nadzieję, że nie zrozumiesz mnie źle, cały czas chcę się rozwijać i uczyć, ale mam już wypracowany swój styl.
Z tego co kojarzę, to przewijał się tu Panzernet - robili coś takiego? Jeżeli tak podrzucisz linka? Będzie nam łatwiej zrozumieć.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez PiotrEl » Śro Mar 24, 2010 9:11 pm

Kicuś napisał(a):A kto chce robić Willysa, bo z tego co widzę to większość aktywnych forumowiczów, którzy pokazują warsztaty i galerie na forum jest za Kubelwagenem. Pytam, bo nie chcę aby nastąpiła sytuacja, że wygra Willys a nikt go nie będzie chciał robić. Ujawnicie się głosujący na Willysa?

Ja głosowałem i jak najbardziej postaram się wsiąść udział ww projekcie.

Oczywiście na ile czas i możliwości pozwolą. Jak będzie ustalony termin rozpoczęcia to będę mógł powiedzieć więcej.
Bo jeżeli termin wypadnie w czerwcu to raczej odpadam bo mam sesje w tym czasie.
pzdr
Image
Awatar użytkownika
PiotrEl

Postprzez Badger » Czw Mar 25, 2010 6:56 am

Proponuję punktowo sugestie wypisać, przedyskutować, ustalić i zapisać końcowo jako jeden z wyznaczników zabawy.

Więc pierwsza moja propozycja - to co widać już z ankiety.
Wykonujemy jeden z modeli - odmiany kibla, schwimma oraz willysa.
Modele tanie i ogólnodostepne. Teraz proszę kolegów o akceptację pomysłu. Do technik i sposobów malowania dojdziemy później. ;o)
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek RS » Czw Mar 25, 2010 8:11 am

Nie, nie... Ja już się zgodziłem i to dwa razy z resztą Klanu Tomasza.
Robimy po ichniemu i nad niczym już nie debatujmy.
Romek RC
Awatar użytkownika
Tomek RS

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości